אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הצביעות הליברלית: איפה כל צעקני ה"פלגנות"?

איך אותם אנשים שצעקו כל השנים נגד הפלגנות, פותחים בית דין אלטרנטיבי לרבנות הראשית לישראל. למה לליברלים מותר לעשות ככל העולה על רוחם, לפלג ולהרוס, לשרוף ולכלה, באצטלה של דאגה עמוקה לעם ישראל

הצביעות הליברלית: איפה כל צעקני ה"פלגנות"?
  איך פתאום מותר להתפלג? (צילום: פלאש90)

תזכורת קטנה למי ששכח: לא עברה חצי שנה מאז הבחירות האחרונות, שבהם מפלגת "יחד" לא עברה את אחוז החסימה בגלל כמות מזערית של קולות, ומיד לאחר מכן רעשה וגעשה הרשת ממאמרים של רבנים והוגי דעות: "פלגנות! תראו מה הפלגנות עושה! הפסדנו 4 מנדטים בגלל הפלגנות של הרב טאו ותלמידיו!" ומי היו הצועקים אז? בדיוק אותם רבנים שהיום מקימים בית דין אלטרנטיבי לגיור ותומכים בו בריש גלי.

לא עברה חצי שנה מאז המאמרים המפחידים, שהשוו בין מפלגת יחד לבין שריפת האסמים בשלהי בית שני בידי "כתות של קיצונים". והנה – אותם רבנים ממש, שכתבו את אותם מאמרים, תומכים בשריפת האסם של הרבנות הראשית הממלכתית של עם ישראל.

אז הנה לכם התשובה לכותרת הראשית: היום מתברר יותר מכל זמן אחר, שלארגוני הרבנים הליברליים, ישנה אג'נדה ברורה וחדה, וכל מי שלא זורם עמה הרי הוא "מנותק מהעם ומתפלג". אך לאותם ארגונים ממש, שזוכים בתמיכה של התקשורת שלא מבינה חצי דבר ביהדות, מותר לעשות ככל העולה על רוחם, לפלג ולהרוס, לשרוף ולכלה, באצטלה של דאגה עמוקה לעם ישראל.

אך באמת זו היתה רק שאלה של זמן, עד שהארגונים האלטרנטיביים לרבנות הראשית יתחילו לחתור מתחת לסמכותה של הרבנות הראשית, וזאת היא ככל הנראה רק הסנונית הראשונה, המבשרת את בא הסתיו. כי ה"נאו-רפורמה" (ביטוי שאותו טבע הרב יהושע שפירא שליט"א כזכור, והועלם ע"י התקשורת) לא שוקטת על שמריה, וחותרת תמיד לעשיית "מהפכה רוחנית" שתמיט אסון על היהדות בא"י, בדיוק כמו היהדות בחו"ל.

לא אבי מימרן צריך לשלול לרבנים אלו את התואר "רב", אין זה מתפקידו ומעניינו, אלא הרבנות הראשית בכבודה ובעצמה צריכה לשלול לכל רב שחותר תחתיה את התואר "רב", זאת תהיה התשובה האמיתית וההולמת ל"בית דין לגיור" שהקימו. כמובן שבתקשורת ינסו למכור לכם שזה מאבק בין העולם החרדי לעולם הציוני דתי, אך האמת היא- שזהו מאבק בין שלומי אמוני עם ישראל, לבין ארגונים שבאמת מנותקים ממסורת ישראל סבא.

הגיע הזמן שהחכי"ם הדתיים ובראשם הבית היהודי יתעשתו, יחזרו בתשובה שלמה, וישימו את הרבנים הראשיים עטרה לראשם, ויתנו להם כח חוקתי לעשות את עבודתם. כי הרבנים הראשיים והרבנות הראשית בכללה- הם האחראיים הבלעדיים לצביון הדתי, ההלכתי, והרוחני של מדינת ישראל, וביחד איתם צריכות כל המפלגות וכל הארגונים, שהצביון היהודי של המדינה חשוב להם, לפעול באופן חוקתי ומעשי, כדי לפתור את הבעיות של עם ישראל בתחומי הגיור והכשרות ובתחומים נוספים.

כל מינוי ציבורי הוא מאת ד', אמרו חז"ל, אפילו ריש גרגותא, כל שכן וק"ו המינוי של הרב הראשי לישראל. וכאן הוא המקום- להודות לד' ית', מסובב הסיבות, שומר עמו ישראל ברחמים, שדאג שלרבנות הראשית יתמנו רבנים אחראיים, שדואגים באמת לשלומו של עם ישראל, ולא רבנים אחרים, שסופם מעיד על ראשיתם, שכל עניינם לנהל את הצביון הרוחני של המדינה ע"פ האג'נדה הליברלית שלהם, גם אם זה אומר לבטל את הלגיטימיות של הרבנות הראשית לישראל בעצמה. אם אלו הרבנים היו הרבנים הראשיים, הם היו ככל הנראה ממיטים אסון רוחני לאומי קולוסאלי על כולנו, שאחריותו מי ישורנו.

כולנו צריכים להתעורר ולפעול עם אל, כדי שגם בבחירות הבאות לרבנות הראשית, יתמנו רבנים שדואגים באמת לעם ישראל, כי אותם ארגוני רבנים ליברלים, הם וחבריהם, כבר עכשיו פועלים, כדי שהם לא יפסידו גם בבחירות הבאות, וכולנו צריכים להיות ערוכים ומוכנים לכך מראש, ויפה שעה אחת קודם.

==

צחי שמע הכהן הוא תושב עלי.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
למה מפרסמים דברי שנאה ושטנה מסוג כזה?
נתי | 12-08-2015 13:20
2
מה הקשר לתואר רב?
| 12-08-2015 13:43
התואר הוא כמו כל תואר נקנה בעבודה ועמל על לימודים בתחומים מסוימים לא על הרבנות לשלול תארים. ואין לשום גורם לשלול שום תואר שנקנה בישרות תוך עבודה קשה.
3
למה מותר? כי אפשר!
freebird | 12-08-2015 14:07
למה אפשר? כי כשמגזר שלם כבר קרוב ל - 40 שנה תומך במדיניות כלכלית שמפריטה כל דבר שאפשר לחשוב עליו (חינוך, בריאות, רווחה), ובוחר מסיבות שאולי מוצדקות ללכת בדרך אנטי ממלכתית לצורך הקמת התנחלויות (ואין זה משנה אם אם אתה בעד או נגד חלוקת הארץ. לצורך הדיון זה ההבדל בין בני בגין לבצלאל סמוטריץ'), הוא לא יכול להגיב בתדהמה ובזעם על חלקים מתוכו שרוצים עכשיו להפריט את הרבנות ולצעוק: עד כאן, את זה לא! חלק מאותם צועקים גם תמכו ותומכים בסירובי פקודה למיניהם בניגוד להוראה של אותה רבנות ראשית. זו שיא הצביעות. ממלכתיות וריכוזיות שלטונית הם ערכים אבסולוטיים. אי אפשר לבחור בהם רק מתי שנוח. מי שתומך במאחזים לא מורשים לא יכול למחות נגד רבנות לא מורשית. הרבנות הראשית היא לא סעיף בשולחן ערוך. היא אמצעי ולא מטרה. הויכוח הוא השקפתי פוליטי. לא הלכתי. קשה לכם אם זה כי זה מכריח אתכם הפעם לתקוף ענק כמו הרב רבינוביץ ולעשות אותו ניאו רפורמי. הפעם לליברלים יש גב תורני הלכתי של גדול דור. לכם יש את הרב טאו. אלו ואלו דברי אלוקים חיים. תלמדו לחיות עם זה. ועוד משהו. מי שתמך ביחד, שלא יצפה לדבר מהבית היהודי. בנט כבר הוציא הודעת תמיכה בבית הדין. הוא תומך במי שתומך בו ולא במי שמתקיף אותו בלי סוף ועוד בא אליו בדרישות וטענות אח"כ.
4
אני מבין שלדעתך אל רב שמשתמד צריך להמשיך לפנות בתואר רב
תשובה ל-2 | 12-08-2015 14:10
נדמה לי שגם מרופאים ועורכי דין, יש מצבים ששוללים את התואר............
5
טוב מאוד שמפרסמים כל מילה בסלע ול1 חבל שאתה לא מסוגל
המעורר | 12-08-2015 14:11
לשמוע ביקורת..
6
תותח! צודק כל מילה
יוסי | 12-08-2015 15:18
סוף סוף אומרים אמת
7
תגובה לשמואל שטח (מהפייסבוק)
פ | 12-08-2015 16:09
כמה צביעות יכולה להיות באדם אחד? אתה תוקף השכם והערב את החרד"לים על כך שהם מתפלגים ממערכת החינוך הממ"ד, ופותחים תלמודי תורה משלהם, וטענתך היא שהם מפלגים ופוגעים במערכת הקיימת במקום לחזק אותה ולשפר אותה, למרות שהחרד"לים טוענים ש"אין ברירה". וכאן אתה תומך בשבירת המערכת (הרבנות הראשית) במקום לתקן מבפנים, ונימוקך הוא "אין ברירה"?! האם אין כאן צביעות ומוסר כפול?! למי שסובר כמותך מותר לעשות מעשים כאלה, ולכל השאר אסור?! אוי הצביעות....
8
מי יסמיך את הרבנות לשלול תארים שלא היא הקנתה?
סקרן | 12-08-2015 16:20
אם תתקבל ההצעה המגוחכת והרבנות תנסה "לשלול" מהרב רבינוביץ את תוארו, היא רק תעשה צחוק מעצמה.
9
שימו לב, צביעות זו תכונה אופיינית לליברלים .
!!!!!! | 12-08-2015 17:15
גם לליברלים החילונים, וגם לליברלים הדתיים. ליברלים הם צבועים בד"כ. כשהם מתבקשים לסבול אחרים. כבר אמר מי שאמר מאותם דתיים ליברלים שהם הדתיים הנורמלים, משמע כל השאר הם.......
10
הצביעות פועלת גם לצד השני
היגיון | 12-08-2015 17:28
המתפצלים הקבועים זועקים כש"הצד השני" מעז להתפצל.
11
ל-7.
שמואל שטח | 12-08-2015 17:36
1. עיקר הטענה כלפי תלמודי התורה הינה בהתפלגות החברתית. כלומר ביצירת מסגרת מתבדלת שאינה לוקחת אחריות על אוכלוסיות חלשות. 2. חלק גדול מאותם תלמודי תורה התפלגו מבתי ספר שכבר היו חרדליים.
12
הסרוגים שבויים בקונצפציית התעודה. בשבילם היא הכל....
שלומי | 12-08-2015 17:37
אבל רב אינו תעודה רב הוא עשרות דברים אחרים יומיומיים מתמשכים התעודה היא רק הסיפתח בלעדי כל מה שמאפיין רב בישראל - תעודת הרבנות כשלעצמה היא נייר ניגוב ותו לא.
13
מי החצוף הזה שפוער כאן את פיו על גדולי רבותינו??
רמי | 12-08-2015 18:26
לגופו של עניין, הבית היהודי נתן אפשרות לכל פלג וקבוצה להתפקד להיבחר ולהשפיע לעומת הכותב שקורא ללא בושה למלחמת חורמה בראשי ישיבות וגדולי תורה ש'מעיזים' לא להסכים לסגידתו להשתלטות החרדית על הרבנות
14
מילים כדורבנות
יוסי | 12-08-2015 22:38
אי אפשר היה לנסח יותר טוב את העיוות שבשיח של הליברלים. יישר כח.
15
לא מצליח להבין איך כל אברך זב חוטם ידו מהירה על המקלדת
שלומי | 13-08-2015 16:42
כשהוא אין לו מצידו שום אמירה אמיתית למעט המסטיק הלעוס שאותו שומע כל היום בבית המדרש, בשטחיות והפרחת סיסמאות. האם סיימת את הש"ס פעם אחת צחי היקר? האם אתה יודע את נפש הגר? שאתה וחברייך מעלי כל יומיים מעלים כתבות לסרוגים. כנראה שאתם מקושרים טוב. אתה, דוד וכטל, איתן קופמן ושות'. אני לא אומר שאין מה לדון מבחינת הטקטיקה האם ראוי ונכון טקטית לקבל גורם שמחוץ לרבנות, כי אז גם יקומו בי"ד לגיורים רפורמיים, אבל זה לא אסור הלכתית להקים בי"ד גיור אורתודוכסי. אז יש פה ויכוח על הרצון לשמור על האחדותיות הרבנית, על המרא דאתרא, אבל זה לא אומר שהדיון לא לגיטימי עד כדי כך שאתה צווח ככרוכיא זקנה.