אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

4 אישי ציבור נעצרו הבוקר במסגרת פרשת 242

יחידת להב 443 עצרה הבוקר 4 חשודים נוספים, ביניהם אישים בשירות הציבורי, במעורבות בפרשת 242 החושפת העברת כספים קואליציוניים בתמורה לשוחד

4 אישי ציבור נעצרו הבוקר במסגרת פרשת 242
  (צילום: יוסי זליגר/פלאש90)

פרשת ישראל ביתנו.

הבוקר עצרה יחידת להב 433 לחקירה ארבעה חשודים, חלקם נושאי תפקידים בשירות הציבורי בהווה או בעבר, ועיכבה נוספים, בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון, זאת בעקבות התפתחויות בחקירה הגלויה בפרשה 242 שמנהלת היחידה וחשיפת חשד למסכת עובדתית נוספת של העברות כספים קואליציוניים בתמורה לשוחד.

בחודשים האחרונים מנהלת יחידת להב 433 יאח״ה את השלב הגלוי בחקירה מקיפה המכונה פרשה 242, במסגרתה נחקרים חשדות לקיומה של שיטת פעולה מאורגנת, לפיה בכירים בשירות הציבורי בעבר ובהווה העבירו במסגרת תפקידם הציבורי, סכומי כסף ניכרים מהקופה הציבורית לגופים מתוקצבים ולרשויות שונות שלא כדין, וזאת בתמורה למתן טובות הנאה שונות לחשודים ולמקורביהם, בין היתר באמצעות מינויים, תשלומים ועוד.

במסגרת שלב נוסף בחקירת הפרשה והודות להתפתחויות שהושגו על ידי היחידה בחקירה הגלויה, החושפות חשד למסכת עובדתית נוספת של העברות תקציבים וכספים קואליציוניים לגופים ציבוריים ואחרים בתמורה לשוחד, עצרה הבוקר יחידת להב 433 יאח״ה ארבעה חשודים לחקירה, חלקם נעצרו/נחקרו בשלב הראשון של הפרשה וכעת נחקרים בגין חשדות נוספים שהתבססו כנגדם וכן עיכבה לחקירה מעורבים נוספים. כמו כן ערכה היחידה הבוקר חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ותפסה מסמכים ונכסים/חשבונות לצורך בקשת חילוט.

חקירת הפרשה כולה מנוהלת מראשיתה בתיאום עם היועמ״ש לממשלה ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, בחלק מהתיקים בפרשה מתקיים שת״פ עם רשות המסים.

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון. בהתאם להתפתחות החקירה יובאו מי מהחשודים לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בסמוך לשעה 14:00 בבימ"ש השלום בראשל"צ.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
חייבים "להסיר הפריצות הנוראה מפלטרין של מלך
| 10-08-2015 23:36
חייבים "להסיר {החרדקי"ם} והפריצות הנוראה מפלטרין של מלך" כבר יודעים משנים שעברו שבחדשי הקיץ ובפרט בתקופת בין הזמנים היצר הרע משתולל בחוץ ברגל גסה, ומתמלאים רחובותינו בשכונות החרדים במבקרים לא רצויים למחנינו שמפריעים לכל דבר שבקדושה, עושים ברחוב הכל שמתחשק להם, ודרוסים ברגל גאוה בחוצפה ובריש גלי את התורה ומצוותיה. לא מדובר כאן רק על הפריצות של הפאות-נוכריות-פאות הקסטם-הטמאות-הארוכות-המפוזרות של בנות ישראל, ולא רק על מצעד התועבה והזימה, אלא על הטמאות הלובשות בגדים צרים קצרים מהודקים, בגדים הנצמדים מטבעם, ובגדים שקופים ובולטים, בגדים בשסע צר קצר צוארון פתוח, גזרה צמודה כו' שהוא באמת איסור ותועבה, שיש בזה איסורי תורה וגילוי ערוה ר"ל, וכמה מחשבות זימה עולות מזה לראשי בחורינו הטהורים כאשר יראו עוולה כזו מסתובבת בראש חוצות, ובזמן הקיץ גדרי הצניעות והקדושה צריכה חיזוק ועמידה ביותר. לכן אלו שרוצים הזכות לקרב הגאולה, בכל העולם ובפרט מירושלם עיה"ק "פלטרין של מלך", ובני ברק, אלעד, בית שמש, קרית ספר, צפת, מירון, אשדוד, וכו’ נקראים בזה לעמוד חזק, לצאת במחאה אדירה, לא להתבייש לקנות קנאת השם צבקות, "בעזות דקדושה" ולמחות בקול בכח ומכל הלב, בכל תופעה של פריצות, "נֶגֶד הַסִּטְרָא אָחֳרָא", ולגרשו תיכף ומיד מחוץ למחנינו, כמ"ש והיה מחניך קדוש וגו’! כעת גם ראוי לעורר את הנשים צדקניות, לדעת שרוב נשי החרדים, אפי’ אצל הקנאים, צריכים חיזוק גדול בצניעות שלהם משום שהם מתלבשות כדומה לחילונית וגוים, זה נורא ואיום!!! יש מהם שמתלבשות ממש כמו "שיקסעס" וכואב הלב לראות איך אצלנו החרדים התדרדרנו בקדושה וטהרה, היו צריכים לעצור את נשי הפרוצות, הם מעכבות את הגאולה לכל כלל ישראל. חייבים לזכור בכל מקום ובכל זמן, שאי צניעות היא מאיסורים הכי חמורים שבתורה וגורמת צער לשכינה הקדושה ח”ו. ובגללה ישנם מחלות ר"ל, הפריצות היא עיקר הסיבה לכל התלאות והגזירות הניתכות עלינו. העולם אינה הפקר יש דין ויש דיין ומנהיג לבירה, עליהם כתוב "ותבואו ותטמאו.. ארצי ונחלתי שמתם לתועבה" תיכף ומיד יש לנו להתעורר ולמחות ולפעול שהדבר ייפסק בהקדם ממש, וכל מי שיש בליבו קצת יראת שמים מבין עד כמה חובה עליו לפעול להסיר הפריצות הנוראות. בדרך כלל כדאי לעשות שלום בעולם, כמ"ש חז"ל, גדול השלום שכשמלך המשיח בא אינו פותח אלא בשלום, שנאמר: מה נאוו על ההרים רגלי מבשר משמיע שלום: אבל "אֵין שָׁלוֹם אָמַר ד' לָרְשָׁעִים" דהיינו "לפרוצות" אין דרך קל של שלום. ובזה נזכה לראות בבנין ירושלים. בב"א