אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חרדים בבית משפחת בנקי: "באחריותנו לוודא שידנו לא שפכה את הדם הזה"

קבוצת פעילים חרדים הגיעה ביום שישי לניחום אבלים אצל משפחת בנקי בירושלים. "אנו לא יכולים להסכים עם דרך החיים הלהטבי"ת, אבל האופן להביע את ההתנגדות שלנו הוא בשיח, ולא באלימות"

"באחריותנו לוודא שידנו לא שפכה את הדם הזה"
  (צילום: ארגון גשר)

קבוצת פעילים חרדים, בראשות ארגון גשר, הפועל לקידום הערבות ההדדית בחברה, הגיעה ביום שישי לניחום אבלים אצל משפחת בנקי בירושלים, אשר ביתם, שירה, נרצחה במצעד הגאווה שנערך בשבוע שעבר בירושלים.

המנחמים החרדים סיפרו להוריה של משפחת בנקי שהם מתנערים ממעשיו של הרוצח, ומגנים זאת בכל תוקף: "אנחנו חלוקים בדעותינו, ואנו לא יכולים להסכים עם דרך החיים הלהטבי"ת, אבל האופן להביע את ההתנגדות שלנו הוא בשיח, ולא באלימות".

כמו כן, הוסיפו, "באחריותנו לוודא שידנו לא שפכה את הדם הזה, ושעשב שוטה כמו שליסל לא יצוץ חלילה מחר שוב. בסופו של דבר אנחנו חיים פה באותה מדינה, ועלנו ללמוד לחיות יחדיו זה לצד זה. אחרת לא נוכל להתקיים כאן".

הוריה של שירה התרגשו מאוד מהביקור, וביקשו לחזק את המנחמים החרדים שעשו מעשה "אמיץ " כהגדרתם ובאו לנחמם.

אביה של שירה הדגיש בעת הלוויה שהוא מודע לכך שלא כל החרדים מקשה אחת ולא ניתן לייחס את הרצח לקבוצה כזו או אחרת והבהיר כי כעת הוא משוכנע שהחברה החרדית לא עומדת מאחורי המעשה.

אביה של שירה הוסיף כי ביום שבו שני גברים יוכלו ללכת יד ביד ברחובות ירושלים ולא יביטו לעברם באופן מוזר, לא יצטרכו מצעד גאווה, וכן שהפרהסיה חייבת להישאר ניטרלית שכל אחד יוכל להיות מה שהוא בלי לחשוש.

"אילן גאל-דור מנכ"ל ארגון גשר, אמר כי "יש לנו עם אחד ומדינה אחת וצריך לעשות ככל שביכולתנו שקבוצות שונות ילמדו לחיות בשלום אחת עם השנייה. מגוון דעות הוא המציאות, וצריך לפעול לכבוד גם בזמנים של מחלוקת. חרדים, דתיים וחילוניים פועלים בגשר ובמקומות נוספים במגמה חשובה זו. אין לנו ארץ אחרת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
הם מחללים שם שמים ברבים איזה בושה וחרפה
| 09-08-2015 20:05
שוב חילול שם שמים שחרדים מתחנפים לחיחלונים מחללי שבת, אוכלי נבלות, ובועלי נידות.
2
הוכחה למהפכה בעולם הישיבות, עליו לראות מה קורה...
| 10-08-2015 10:28
הוכחה למהפכה בעולם הישיבות, עליו לראות מה קורה בבין הזמנים במחנות הישיבתיים, מביאים מרצים חילונים ומשומדים מכל הסוגים להשמיע להם 'השקפה' או בנושאים פוליטיים ובטחונים, דבר שבזמנינו לא טוב, אבל זה מוכיח כי משהו השתנה בעולם הישיבות. לפני 25-35 שנה בישיבות דבר שכזה לא היה עולה על הדעת, אפי' לבן תורה הכי פשוט, הישיבה היתה כולה תורה חסידות ומוסר, מעולם לא שמענו מרצה כלשהו, רק שיעורים ושיחות חיזוק ומוסר ממשגיחים כו', אם חלילה הלך מישהו לשמוע פוליטיקאי סילקו אותו מן הישיבה מיד, ראשי הישיבות לא איפשרו לבחורים להתעסק עם פוליטיקה. אפילו בערב בחירות ראשי אגודת ישראל היו צריכים לשכנע את ראשי הישיבות שיאפשרו לבחורים לסייע, ובקושי התירו את יום הבחירות הציונית השמד, והיו ישיבות יותר טובות שגם זה לא. המהפכה הגדולה בתחום הזה היה כשהקימו את ש"ס ואחריה את דגל התורה, לפני כן בחורי ישיבות היו מחוץ לתחום ידעו שהם קודש לתורה ועבודת ד' ולא יותר מזה, בשעתו היו ראשי ישיבות שאפילו לא התירו לבחורים לנסוע לעירם להצביע, אבל אלו היו מעטים, ברוב הישיבות איפשרו לכל מי שצריך להצביע לעזוב את הישיבה לכמה שעות באותו יום למטרה הזו, היו מי שגרו רחוק והכתובת בתעודת הזהוי בעיר מגוריהם ורק שם יכלו להצביע. היום אנו רואים משהו מפחיד, בחורים ואבריכים עסוקים בפוליטיקה בנושאים שהיו מחוץ לתחום, ומבטלים תורה, ועתידין ליתן את הדין.
3
חרדים ביחד עם שיקסעת נואפות
| 10-08-2015 10:29
.