אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גינוי חרדי: פשקווילים מתנערים מהרוצח שליסל

אחרי שאתמול נתלו פשקווילים המשבחים את הרוצח ישי שליסל, הלילה הודבקו מודעות בשם היהדות הנאמנה באמת ומגנות את הרוצח "אין ליהדות החרדית שום חלק במעשה הנורא והיא מתנערת מאותו רשע ומתומכיו הנלוזים המביאים עלינו חורבן גדול"

גינוי חרדי: פשקווילים מתנערים מהרוצח שליסל
  הפשקווילים נגד שליסל (יעקב לדרמן)

אמש, נתלו בשכונות החרדיות בירושלים ובבית שמש פשקווילים המגנים את מעשיו של הרוצח ישי שליסל. המודעות, נתלו בתגובה לפשקוויל ששיבח את מעשיו ונתלה מוקדם יותר בשכונות החרדיות.

את הפשקוויל מימן מכיסו איש התקשורת החרדי יחיאל ועקנין והדביק יעקב לדרמן. במודעות נכתב כי "היהדות הנאמנה מוקיעה בשאט נפש את מעשה האכזריות והרצח הנורא שביצע י. ש. ביום חמישי האחרון בעיר הקודש ירושלים בתירוץ של 'מלחמות השם'".

במודעה הובהר, תחת הכותרת "יהודי לא רוצח" כי למרות ההתנגדות למצעדים מתריסים ברחובות ירושלים וזכות המחאה השמורה לציבור החרדי, הרי שמכאן ועד לרצח, הדברים רחוקים.

ApONmIqlx93vdgUONeUC_yTvsRcmNJmWGrtjJBx6iqfJ

צילום: יעקב לדרמן

 

במודעה, התנערו הכותבים מקולות התמיכה ברוצח וטענו כי הרוצח ותומכיו, פועלים נגד היהדות ומביאים עליה, כדברי הכותבים, חורבן גדול. "והנה לאחרונה יצאו כמה ריקים ופוחזים המוציאים דיבתם של יראי השם ושיבחו את הרוצח ואת מעשיו הרעים כאן המקום להבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים: אין ליהדות החרדית שום חלק במעשה הנורא והיא מתנערת מאותו רשע ומתומכיו הנלוזים המביאים עלינו חורבן גדול".

כזכור, אתמול נתלו בשכונות החרדיות מודעות תמיכה ברוצח שליסל, מודעות שהשוו בין פעולת הרצח הנתעב למעשה פנחס.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
כדאי להזכיר פרט אחד שנהיה לאחרונה מאוד מאוד ירוד אצלינו
| 07-08-2015 0:30
כדאי להזכיר פרט אחד שנהיה לאחרונה מאוד מאוד ירוד אצלינו, וזה מסכן את כל עם ישראל ח"ו, כמבואר בפסוק (דברים כ"ג ט"ו) "כי ד' אלקיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת אויביך לפניך והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך" דהיינו שישמרו על הצניעות ואם לא השכינה שבה מאחרינו חו"ח. ענין הצניעות ירוד הרבה מאוד ממש נורא נוראות, ומי יודע איזה חרון אף זה גורם בשמים ובעולם, ידוע מה שכתוב בחז"ל ובספרי מוסר וחסידות, שכמו ששמירת הצניעות ממשיך את השכינה בעולם, כמו"כ הפריצות כביכול מרחיק את השכינה ואת השמירה מן העולם, מדברים על הצרות צרורות שיש היום, ומה גורם לצרות אלו? חסרון הצניעות!! ועל זה לא מדברים לציבור בשום מקום בציבור החרידי, הדבר הראשון לנו לשפר הצניעות כמו שהחפץ חיים היה תמיד דורש. כאמור היום הצניעות ברחוב כל כך ירוד שא"א לתאר את זה, וכמו שלאחרונה מסתובבים לפעמים כמו באמצע הלילה ובשבתות וחגים בחורים נושרים/נושרות שובבים ה"י וצועקים וצוחקים בקול ברחוב פרוע מאד, מיום ליום נעשה המצב של הצניעות יותר גרוע. גם לאחרונה יש בנות אפילו מהחרדים מבתים הכי טובים יושבות על הרצפה ברחוב, וכשרוצים הגברים לעבור ורואות שלגברים אין מספיק מקום לעבור, הם לא זזות, בכלל לא מבינים כלום, ומדברים בקול רם , שרים וצוחקים בקול. ולא רק ברחוב ירד הצניעות, אלא גם אצלנו בלב ירד הצניעות ונעשה יותר פריצות בצורה שלא יאומן וא"א להבין מה קורה כאן, איך לא צועקים על זה? איך הכל שקט? איך זה לא מפריע לאנשים? כל כך זה ירד שכבר התרגלו לזה? הולכים ברחוב בחורים והולכות בנות וצוחקות וצועקות בקולות כאלו ה"י והבחורים אפילו לא זזים, לא מפריע להם כלום, אדרבה הם מסתכלים עליהם בלי שום בושה ואח"כ שופחין זרע חס ושלום, זה נורא נוראות מה שרואים היום, איך לא עושים על מצב הצניעות שירד באופן נורא יום תפלה או יום צום בקולות וברקים. הולכות נשים חרדיות ברחוב, ומבקשים מהם שילכו קצת לצד כי צריכים הגברים לעבור הם אפילו לא יודעות מה רוצים מהם, זה המצב של העולם היום ענין הצניעות מצער מאד להקב"ה. אבל... אישה המוסרת נפשה לצניעות - עושה רעש ושמחה גדולה בשמים וככל שקשה קיום המצווה על האדם – כך גדול שכרו. ומה רב שכרה של אישה המייצגת עצמה כבנות ישראל הכשרות בנות שרה ורבקה רחל ולאה בגאווה ועוז ובאמיצות שלא סרה מדרך האמהות הקדושות בדרכם בצניעות כלל וכלל. אישה צנועה עושה נחת רוח לפני ד' יתברך ומלאכי השרת באים לפני הקב"ה ואומרים לו "ראה איזה בריה נפלאה יש לך בעולמך" אשה חשובה, כשרה, צנועה וחסודה. אבל בגדול יום יום הצניעות מתדרדר בצורה נוראה הנשים והבנות שלנו כבר לא יודעות מה זה הפרדה והבדלה בין אנשים לנשים צניעות, לא יודעות מה זה לא לדבר ברחוב בקול רם צועקים בקולות משונים ולא מתביישים, יושבות על הרצפה קבוצה של בחורות גרינים וכו' זה נורא נוראות, יש עוד הרבה לספר אבל מספיק בזה לעורר ואכמ"ל יותר. אחיות יקרות, עליכן לזכור תמיד שעליכן מוטלת האחריות הכבידה הזו ואין נחת רוח גדולה לקב"ה יותר מזו שאנו מקיימות את רצונו והולכות ומתנהגות בצניעות. ויהי רצון שנזכה כולנו לעשות רצוננו כרצונו ונזכה לשמח את בורא העולם ולהתחזק בצניעות ובקדושה ובכך נזכה שבזכות שנחזק הצניעות נזכה לגאולה בקרוב. אני מתחננת לעם ישראל "נא לשפר הצניעות למנוע פיגועים" הרבנית ל.
למספר 1/: כל מילה בסלע - וכל מילה
אוראור | 02-08-2018 19:20
נוספת - מיותרת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!