אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חמישה חשודים מהדרום עשו קופה מהמגורשים

המשטרה ורשות המסים חשפו תרמית בה ניצלו עורך דין מהדרום וחמישה חשודים את מצוקת המגורשים וקנו מהם קרקעות מסובסדות המיועדות למפוני גוש קטיף

חמישה חשודים מהדרום עשו קופה מהמגורשים
  (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

10 שנים להתנתקות ויש נוכלים המבקשים להשתמש במצוקת המגורשים כדי לעשות עליהם קופה.

במסגרת חקירה שמנהלת יחידה להב 433 של המשטרה בשיתוף פעולה עם  יחידת יהלום ברשות המסים, נעצרו הבוקר לחקירה חמישה חשודים, בהם שלושה עורכי דין ועוכבו חשודים נוספים בחשד לביצוע עבירות מרמה, הלבנת הון, שיבוש חקירה ועבירות מס בהקשר לקרקעות שנמכרו למפוני גוש קטיף בסבסוד המדינה.

על פי החשד, עורך דין מאזור הדרום בצוותא עם אחרים, רכשו במרמה מספר קרקעות אשר נמכרו למפונים מגוש קטיף בסבסוד ניכר של המדינה, תוך ביצוע עבירות קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, שיבוש הליכי חקירה, עבירות על פקודת מס הכנסה ועבירות על פי חוק מיסוי מקרקעין. על פי החשד, קשרו החשודים קשר עם מספר מפונים, תוך שהם מנצלים את מצוקתם הכלכלית והרגשית לצורך ביצוע העבירות המיוחסות להם.

במסגרת החקירה עד כה נגבו עדויות ונחקרו מספר מעורבים בחשד למעורבות בפרשה. הבוקר כאמור, עצרו היחידות לחקירה חמישה חשודים, בהם שלושה עורכי דין ושניים בעלי קשר עסקי עמם ועיכבה נוספים. במסגרת הפעילות הבוקר ערכו היחידות חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם של החשודים וכן תפסו רכוש וחשבונות בנק לצורך בקשת חילוט.

בהתאם להתפתחות החקירה יובאו חלק מהחשודים לדיון בבקשה להאריך את מעצרם היום בסמוך לשעה 14:30 בבימ״ש השלום בפתח תקווה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ומה עם מי שמכר? אין לו חלק בקנוניה?
| 27-07-2015 11:24
2
פרקליטות.. עורכי דין.. כעין רבנים.. רופאים .. עד לאן ?
אורי ציון | 27-07-2015 13:25
חוק פשוט לקבוע כל מי שנגוע.. מאבד כל הזכויות.. כעורך דין. כרופא כאילו רב.. ולפרסם בריש גליה.. כולם ידעו ויזהרו מהבאים אחריהם. מושכים המשפט 4 שנים ולבסוף אין ראיות מספיקות והכל נופל.. ומי סובל המשלם את כספו על קרן הצבי.. ועיתון צהוב יגלה לו לאן הלך הכסף.