אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ביוזמת דרעי: הקלה בייבוא פירות ים ושרימפס

האתר החרדי 'כיכר השבת' מדווח כי אחד הגולשים גילה כי ההסכם בין ישראל לקנדה אודות ייבוא מוצרי דגים מעניק הקלות בעיקר לייבוא פירות ים ובהם שרימפסים - האסורים על פי ההלכה היהודית

ביוזמת דרעי: הקלה בייבוא פירות ים ושרימפס
  (מרים אלסטר/פלאש90)

האתר החרדי 'כיכר השבת', מביא הערב (רביעי) חשיפה של גולש המגלה את מה שהוסתר בהודעה שפרסם משרד הכלכלה, בראשות יו"ר ש"ס אריה דרעי, אודות ההקלה בייבוא דגים מקנדה לישראל.

על פי הדיווח, בהודעה שהוציא משרד הכלכלה נאמר כי תחול "הוזלה במחירי הדגים המיובאים, תבלינים, פירות וירקות משומרים ודברי מאפה".

אלא, שמהודעה שהוציא ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר, באותו נושא עולה כי מההסכמים בין המדינות עולה כי תחול הקלה גם על ייבוא של פירות ים שכאמור אסורים לאכילה על פי ההלכה היהודית.

בהודעה הישראלית, ממנה צונזר כאמור עניין פירות הים, נאמר: "ישראל העניקה למוצרים הקנדיים פטור מלא בין היתר לדברי מאפה רבים, גלוקוז, פירות יער, מוצרי דגה נבחרים, תבלינים, פירות וירקות משומרים. מכסות פטורות ממכס ניתנו לתפוחים ואגסים, חומוס, תפו"א, בצלים, שום, ירקות קפואים, פירות יבשים, צימוקים, ויין".

על פי הדיווח, מבדיקה שערך הגולש יואב רבינוביץ, עלה כי בהודעה שהוציא ראש ממשלת קנדה הודגש כי ההסכם מיועד לסחר חופשי – בדגש על פירות ים, מה שבישראל ניסו להסתיר.

על פי הודעתו של ראש ממשלת קנדה. מדינתו "ידועה בייצוא דגים ופירות ים ברמה עולמית. קנדה היא אחת התעשיות המסחריות החשובות ביותר בעולם הדיג. משווקי הדגים ופירות הים הקנדיים ייהנו מהזדמנויות חדשות בשוק הישראלי בשנים הקרובות".

עוד נאמר בהמשך כי ההסכם "יספק הזדמנויות גישה מורחבות למוצרים חקלאיים, דגים ופירות ים קנדיים באמצעות הורדת התעריפים על מוצרים כמו חמוציות, מזון לכלבים, מאפים, מאכלי ים ודגים". בהמשך פורטו עוד מוצרים שיוקל לייבא לישראל במסגרת ההסכם, ובהם: "חומוס, ירקות קפואים, צ'יפס קפוא, תפוחים, יין ושרימפס".

בסוף הכתבה נאמר כי ממשרדו של השר דרעי סירבו להגיב לדברים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
ככה עובד העולם
שמואל | 23-07-2015 7:17
אי אפשר לקנות חצי חבילת שוקולד או רק את העוגיה של הקרמבו!! ההסכם כולל הרבה דברים ואין מה לעשות!
2
זה טעים מאוד ומי שלא ניסה שלא יביע דעה!
| 23-07-2015 19:23
3
כל הכבוד לכל אלו שמחו וקנאו קנאת השם צבקות בזכרון משה
| 24-07-2015 0:51
כל הכבוד לכל אלו שמחו וקנאו קנאת השם צבקות בזכרון משה נגד החרד"ק המסיונר הכופר בתורת השם המשומד הם הפגינו במעשה של קידוש שם שמים, נגד צה"ל השמד והניאוף המסריח... קנאת השם כבוד השכינה שלהם "בזכרון משה" היה כמו הקנאות של פנחס שכל מעשיו כולו לכבוד ד' ולא היתה בו לפינחס נגיעה אישית, כך אלו צדיקי דורינו שמוחים נגד חרדקי"ם מצבא השמד והזנות בפועל. וכמובן שאפילו להתייצב לצבא השמד והניאוף אסור לפי "כל גדולי דורינו" ואלו שמתירים לא נכללו בגדר של גדולי הדור וכו'.
4
מחשבה קטנה: מה עבודתינו בשעה שיושבים על הארץ בתשעה באב?
| 26-07-2015 1:35
מחשבה קטנה: מה עבודתינו בשעה שיושבים על הארץ בתשעה באב? כתוב באמרי פנחס שבתשעה באב השכינה גם יושבת בארץ לכן גם אנחנו יושבים על הארץ יחד עם השכינה, כי אנחנו צריכים להיות קרוב לשכינה כל הזמן, וכשאנחנו יושבים בארץ ומתאבלים ביחד עם השכינה אנו מתקשרים אליו. ויש לאדם להתבונן שאיזה פנים יש לו כאשר יושב על כסא רגיל בעת שהשכינה הקדושה יושבת בארץ אבילה וחפויה, וכמו"כ אפילו אלו שיושבים על הארץ אם לא משתתפים באבילות השכינה, הלא תכסה פני האדם על זה חרפה ובושה שאין דוגמתה, וה"ז דומה לאב עם בני משפחתו שיושבים שבעה ל"ע על אשת נעוריו , וכולם יושבים ומבכים מרה בבכיות עצומות עד שכל השומע בוכה עמהם וא' מהבנים שיושב עמהם יושב ומשחק ואינו משתתף בהאבל כלל, איזה פנים יש לו? ומה שנאמר שכשיושבים לארץ יושבים סמוך וקרוב לשכינה אין הכונה סתם שיושבים לארץ בגשמיות כי בזה שהגוף לבד יושב לארץ עדיין אינו מספיק להיות מפני זה קרובים לשכינה כי בודאי שא"א להיות קרוב לשכינה רק בגוף לבד בלי "הלב" אלא צריכים לישב לארץ גם בנפש כדי להתאבל באמת על החרבן, ואז יושבים סמוך לשכינה אז אנחנו קרובים לשכינה. ואיזה הזדמנות ישנו בט"ב ומי שלא תופס הזדמנות הזו אין שיעור לטפשותו, דהנה ידוע שבכל השנה אפשר להיות קרובים לשכינה רק ע"י שמחה של מצוה, כי עוז וחדוה במקומו ואין זה קל לכל אדם למי שאינו מזוכך עדיין כראוי שאז ה"ז קשה להגיע לשמחה של מצוה, ומכש"כ אדם שהוא מלא עבירות קשה לו מאד להכניס ללבו "שמחה של מצוה" כי החטא בטבע מוריד השמחה ונמצא שהרבה יותר קל להאדם וקרוב ללב האדם לאבל של מצוה, ממה שלשמחה של מצוה, ובט"ב היא ההזדמנות להתחבר לקב"ה מתוך אבל של מצוה. ועיקר להתעורר מכל זה לקבל על עצמינו לשנות את דרכינו להתקרב להקב"ה. אנחנו חייבים לתפוס ההזדמנות של מצות "אבל" על חורבן בית המקדש משום שאפשר לפעול הרבה לקרב הגאולה, כמו שכתב החיד"א שהבכיות של ט"ב על החרבן ה"ז תיקון על פגם בעניני קדושה שמעכבת הגאולה, ועוד כתב שמי שאינו יכול לבכות לכה"פ יעשה קול בכי וגם זה הוא תיקון לקרב הגאולה שלמה.
5
שר חילוני היה נמנע מצעד כזה.
הוא נענה לכל המרבה במחיר | 26-07-2015 16:23
בהתנהלותו, הוא רב כמו שאני צנצנת... יש דברים שרק דרעי יכול!.. שר חילוני לא היה מתיר הקלות כאלה.
6
“העבר עיני מראות שוא”
| 27-07-2015 9:26
בין הזמנים: “העבר עיני מראות שוא” אין בשום מאמר שום טענה אמיתית משכנעת להתיר את הפיאות ובגדים צמודות וקצרים שרוב נשות האברכים לובשות/הולכות איתם.. הפיאות הללו מושכות תשומת לב חזקה מאוד מאוד מאוד, ומחטיאות את הגברים בעבירות חמורות, ובפרט את בחורי ישראל הטהורים והתמימים שמעירות בקרבם את יצר הרע..רח”ל.. (כשעיניו רואות כל התאוות והעין רואה והלב חומד ויצרו בוער כתנור בוערה מאופה) (הושע ז ד) וכשבחור חשוב מתמיד וטהור ח”ו נכשל ורואה אשת איש או בחורה מלובשת כנ”ל, או אשת חבר, בכל מקום ובפרט ברחובות של חרדים (כמו ר’ עקיבא וגאולה, Lakewood, Lodo, Atwerp, South Aferica, Australia, 13th Aveue, Ave J’ Mosey, Las Ageles, Clevelad, Caada, מאה שערים, קרית ספר, מרון, צפת, L A וכו’ וכו’) עם בגדים צמודים וקצרות, והפאה המבריקה והנוצצת הזו, כשהיא פרועה, ופעמים רבות גם בדוקא נופלת עם המצח ומכסה את העין למקצת כידוע–זה מכניס הרהורים קשים ונוראים [הנשים הפרוצות האלו, פשוט מוציאים ממנו העניים] ומביאו לידי עבירות הכי חמורות בתורה!! ואח”כ הם ח”ו שופכין ז”ל, ומצנן לו את כל הקדושה שהשיג בעמל רב בהיותו 6 חדשים בישיבה… “העבר עיני מראות שוא” שלא תבלבלנה הבנות את השכל שהעיקר שלא תגלה את שיער ראשן וכו’. כי הפיאות של ימיינו עם הגוונים וסוג השיער שיותר יפה משיערן הטיבעי הוא פריצות אחת גדולה שמכשילה כהיום אלפי אנשים תמימים, ולפי רוב הפוסקים אסורים הפאות. זו עבירה שאין עליה מחילה וסליחה… וכמו שכתב רבינו יונה שאין כפרה בעוה”ז למי שמחטיא את הרבים… אמנם מי שרוצה להתיפות לבעלה תתיפה לו בביתם אך לא ח”ו בחוץ!! ואשרי אשה המקפידה כל ימי חייה שכל הליכותיה יהיו 100% בצניעות אפילו שכולם צוחקים עליה, בזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו ובזכות נשים צדקניות עתידים להיגאל. “העבר עיני מראות שוא” נא ונא לשפר הצניעות של כל בת ישראל. צניעות האמיתי ע”פ תורה לא כמו דברי ופסקי המיקל בכל דבר שבקדושה כמו, פאלק מאנגליה, בספר שלו המחריב הצניעות החרדי, הנקרא “עוז והדר לבושה” שהוא גם קיים בזה “ותשחק ליום אחרון” שעשה ליצנות מצניעות בנות ישראל, והמציא הלכות מהעצבע, ע"י ספרו המחריב הצניעות של עם ישראל ח”ו. הנשים הצנועות (שיש להם הזכות לקרב הגאולה בזכות צניעותם) חייבים לשפר הצניעות שלהם בפרט בבין הזמנים בכל מקום ובכל עת וזמן בדרך התורה והשו”ע בלי הקולות שלו וחביריו.
7
כופר!
מאיר | 27-07-2015 19:03
לא רק בכשרות, גם בברכת הארץ!