אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בשירה ובריקודים: חיילי ההסדר הגיעו לבקו"ם

מחזור אוגוסט של תלמידי ישיבות ההסדר הגיעו השבוע לבקו"ם עם הוריהם ורבניהם, קיימו סיום מסכת ומתוך שמחה של מצווה עלו על המדים. 85% מהמתגייסים יגיעו ליחידות קרביות. צפו בריקודים

בשירה ובריקודים: חיילי ההסדר הגיעו לבקו"ם
  שה' ישמור עליך. אמא של מתגייס (נתי שוחט/פלאש90)

גיוס מחזור אוגוסט החל השבוע בבסיס הקליטה והמיון מיט"ב בתל השומר, ולמחזור הגיוס מצטרפים גם תלמידי ישיבות ההסדר.

מאות לוחמים חדשים יצטרפו במהלך החודש הקרוב. לחטיבת כפיר התגייסו במחזור הנוכחי מספר הלוחמים הרב ביותר מקרב תלמידי ההסדר. בפער קטן אחריה מובילות היחידות הנדסה, שריון, גולני, מודיעין שדה, תותחנים וחטיבת הנח"ל. בסך הכל 85% מתוך המתגייסים יצטרפו ליחידות קרביות וביניהם גם חיל הים. יעדים חדשים הוגדרו על ידי הצבא מהם, שירות בקריית ההדרכה בעיר הבהדי"ם החדשה המוקמת בדרום, גלי צה"ל ועוד.

במחזור הגיוס הנוכחי גוייסו גם בנים של ראשי ישיבות הסדר ורמ"ים אשר הגיעו ליום הגיוס בבקו"ם עם בני משפחותיהם ולוו בשירה וריקודים גם את צאצאיהם ואת התלמידים החשובים להם, כבנים.

"כמידי שנה גם השנה מוכיחים תלמידי ישיבות ההסדר שיש להם מוטיבציה גבוהה לשרת בתפקידים משמעותיים וקרביים בצה"ל. בתיאום מלא עם אכ"א אנו קשובים לצרכי הצבא וממלאים את היעדים שהצבא הציב בפנינו. תלמידנו  – שהופכים היום לחיילים פעילים,חדורים רוח של  שליחות, נתינה ואחריות, אשר ינקו בבתי המדרש" אמר מולי יסלזון, ראש מטה ישיבות ההסדר.

תלמידי ישיבת ההסדר בירוחם קיימו סיום מסכת לפני עלייתם למדים וגיוסם לחטיבת הנח"ל. בנוסף 20 חיילים בודדים, עולים חדשים מצרפת תלמידי ישיבת ההסדר היכל אליו בכוכב יעקב התגייסו השבוע לאחר שנת לימוד בישיבה לחטיבת כפיר.

גם הם הגיעו לבקו"ם מתוך שירה של מצווה

שמחת הגיוס

הרב שאול בוצ'קו, ראש הישיבה: "100% מהתלמידים בישיבה שהגיעו השנה מצרפת  החליטו לעשות עליה ו- 90% מהם ישרתו כלוחמים, אנחנו מעבירים אותם שנה של ציונות במיטבה ולימוד תורה משמעותי, ושמחים שכולם החליטו לעלות ארצה. נראה שהאחוז גדל גם בשל ארועי הטרור שהבהירו ליהודים שם שהגיע הזמן לעלות. אנו קוראים גם להורים ולכל המשפחות לבוא לארץ  – כאן מקומכם!'

דניאל אלקובי שהגיע מפאריז והתגייס אתמול  סיפר כי ההורים שלו נשארו בצרפת :"הם חוששים מהגיוס אך מקבלים את ההחלטה שלי ומקווים שהכל יעבור בשלום".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ריקודים
תשעת הימים | 22-07-2015 16:44
אם מותר לשיר ולרקוד כך בתשעת הימים?? נראה לי שאפילו בבר מצווה אין התר לכאלה ריקודים...!
2
מותר לשיר בפה ללא כלי זמר
ת"ח | 22-07-2015 18:12
לפני מיצות יציאה למלחמת מיצוה
3
אנשים הזויים
מוטי | 12-08-2015 6:49
כך לא מתנהגים בני תורה
4
לא רואה פרצופים של יהודים
| 17-11-2015 22:36
"חוק הגיוס הוא מס גולגולת כמו בימי הצאר" גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר, אין שום מקום לחרדים בצבא הטמאה הניעוף והשמד. וידוע שתיקון חוק הגיוס מדובר בחוק המכשיר גיוס חרדים לצה"ל בפועל איזה בלוף, הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי- החרדקי"ם. אפילו ח"כ מנחם אליעזר מוזס מיהדות התורה השווה בין סעיף הסנקציות הפליליות לבין גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר. "אם לא יהיו 5,300 גולגולת מהחרדים ואני אומר בכוונה גולגלות כדי להשוות את זה למה שהיה בימי הצאר ניקולאי כשכל עיירה הייתה צריכה להביא מס כך וכך. ואם לא תביא את המספר הזה תהיה סנקציה על השאר. תיקון חוג הגיוס השמד והזימה, מדובר בחוק גרוע מאד, גומזיק ליהדות החרדית וכל עולם התורה והחסידות. למעשה הח"כים "המשומדים" אישרו ללא הצדקה חוק גיוס בפועל לכל בני הישיבות ר"ל, החוק פוגע בעולם התורה והישיבות של החרדים וכו' וזאת למרות דעתם של מרנן ורבנן מנהיגי הדור של הערב רב והעמלקים. היום זה יותר חמור מירבעם בן נבט, ע"פ חז"ל "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים" תיקון חוק הגיוס עלול לפגוע ביכלתו קיומו של עולם התורה. הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי. "תיקון חוק הגיוס", התלוי בנפשו של עולם התורה, מסור בידי שלוחי דרבנן המקלקלים את חיי החרדים שרוצים לחיות ע"פ תורתינו הקדושה. זה עלול ח"ו לפגוע ביכולת קיומו של עולם התורה כנגד הקמים עליהם. "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים" אני בשם התורה הק' מבקש למחות כנגד חוק הגיוס שוב הועבר בכנס הטמאה, למגינת ליבנו, אין שינוי מהותי מחוק הגיוס שיזם לפיד. זכרו אנשי בני ברקים שלא מטופלים יגרום נזק רוחני ועלות תרופות לכל הסובבים אותו.