פצצה מתקתקת: לוחמי מג"ב לכדו 120 שב"חים ליד אורנית

השוהים הבלתי חוקיים מוערבים בפעולות טרור ובפשיעה פלילית. הבוקר נתפסו כ-120 מהם בתעלה סמוך ליישוב אורנית בשומרון. חלק מהם בעלי עבר פלילי ובטחוני

פצצה מתקתקת: לוחמי מג"ב לכדו 120 שב"חים
  השב"חים שנתפסו (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

לוחמי משמר הגבול לכדו 120 שוהים בלתי חוקיים בתעלה סמוך ליישוב אורנית בשומרון.

בשעות הבוקר ליד הישוב אורנית,התקבלה התרעה על מעבר שוהים בלתי חוקיים, לוחמי ומתנדבי משמר הגבול בסיוע לוחמי חטיבת אפרים החלו לבצע סריקות נרחבות לאיתורם וזמן קצר עם ביצועם איתרו הכוחות 120 שוהים בלתי חוקיים אשר מנסים להסתנן לתוך שטחי ישראל. הכוחות הגיבו במהירות ועיכבו את החשודים לפני שהספיקו לעבור את גדר הביטחון.

כלל המסתננים נלקחו להמשך טיפול חקירות מג״ב שכבר עם תחילתה אותרו מספר חשודים בעבירות על רקע ביטחוני ופלילי.

המסתננים שנלכדו

(חטיבת דובר המשטרה)

״עם סיומו של החג הכנו את הכוחות לתרחיש שכזה היות ומרביתם רוצים להשתלב במעגל העבודה בתחומי מדינת ישראל.אנו במשמר הגבול, רואים חשיבות עליונה במאבק כנגד הימצאות השוהים הבלתי חוקיים, מתוך הבנה שעבירה זו מגלמת בתוכה סכנות הן במישור הפלילי והן במישור הביטחוני", אומר מפקדת היחידה הכפרית שרון, רפ״ק מיטל קוניו.

AhPlEDUqWLvqFcxG-0TbZ2sVJy1XTCBZf0RSGqMnDYt3

(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 

כבכל ימות השנה לוחמי משמר הגבול, משטרת ישראל וכוחות צה"ל עובדים בשיתוף פעולה ליד גדר הביטחון בקו התפר על מנת למנוע כניסת שוהים בלתי חוקיים אשר עוברים ללא בידוק ביטחוני לשטחי מדינת ישראל, האירועים הביטחוניים האחרונים בהם הייתה מעורבות של שוהים בלתי חוקיים בטרור הינם דוגמה לחשיבות של פעילות זאת.

מבצע זה הינו חלק ממבצע רחב היקף לאיתור ומעצר של שוהים בלתי חוקיים בכל קו התפר. הפעילות נעשית בדגש על מחוללי הפשיעה אשר מעסיקים מסיעים ומלינים את השוהים הבלתי חוקיים וחשודים בעלי רקע בטחוני ופלילי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
תפסיקו עם ההצגות
ברוך | 22-07-2015 12:39
כשדיווחתי למחסום על חוצה יהודה (כן, לא רחוק מהמקום בו נרצח קצין המשטרה מזרחי הי"ד) שפלסטינים עוקפים אותו, נעניתי, קבלנו הוראה לא להסתכל לכיוון ההוא!