אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מזוז: "מותר להשמיע מוזיקה בבין המצרים כדי שלא יאזינו לרדיו של גוים"

ראש ישיבת 'כסא רחמים', הרב מאיר מזוז, התיר להשמיע מוזיקה בבין המצרים בתחנות חרדיות בכדי למנוע מעבר של מאזינים לתחנות רדיו אחרות. עוד פסק הרב מזוז כי מותר לשמוע שירים בימי שישי כדי לקבל את השבת בשמחה

מותר להשמיע מוזיקה כדי שלא יאזינו לרדיו של גוים
  (יעקב נחומי/פלאש90)

ראש ישיבת 'כסא רחמים', הרב מאיר מזוז נשאל על ידי תושב ארה"ב, יוסף יעקב רחימי, האם ישנה אפשרות להשמיע ברדיו מוזיקה בימי בין המצרים בכדי למנוע מהמאזינים לעבור ולהאזין לתחנות רדיו אחרות שאינן דתיות.

על פי הפרסום באתר החרדי 'כיכר השבת', כתב רחימי לרב מזוז: "שאלה זו נוגעת לכל קהילת ברוקלין, נשאלתי לשאול את הרב שליט"א, האם מותר לרדיו החרדי כאן בניו יורק להשמיע מוזיקה ברדיו כל היום, אף על פי שזה בין המצרים, משום חשש שאם לא יהיה מוזיקה בתחנת הרדיו החרדית – הרבה מהקהל יכולים להדליק רדיו אחר של הגויים, וגם שהמוזיקה החרדית נותנת חיזוק להרבה אנשים?".

הרב מזוז השיב לרחימי: "אפשר להשמיע מוזיקה אבל לא רועשת, עדיף עצובה או רצינית, וכמו שהתירו למכור בשר בשבוע שחל בו שלא יכשלו בנבלות וטרפות, חס ושלום, כן הדבר הזה".

בתשובתו אף פסק הרב מזוז כי בימי שישי של בין המצרים מותר לשמוע מוזיקה כדי לקבל את השבת בשמחה, ואף חשף כי "אני בעצמי שומע ביום שישי אחר חצות כדי לקבל השבת בשמחה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
יפה, יישר כוח לרב
| 20-07-2015 21:13
2
ראיתי את מכתבו
| 20-07-2015 21:14
ראיתי את מכתבו אבל לא הביא מקורות להנ''ל.....מקורות בקשה...
3
הנה פתחת פתח לכל קלי הדעת להתיר לעצמם הכל
| 20-07-2015 23:19
הרי "אחרת אני בטוחחחחחח אשמע מוסיקה של גויים"..... חחחח
4
ל2 כנראה קראת כתבה אחרת...
| 20-07-2015 23:24
מי שרוצה להתיר תמיד ימצא במה להתגדר. הרב דיבר על מציאות בחול שבה הקשר של היהודים הוא גם, לא רק, דרך הרדיו למסורת ובכדי שימשיכו לקבל תכנים יהודיים יש "לשמור" על הלקוחות גם בימים אלו על ידי אמצעים כאלו... כמו המקור שהרב הביא לגבי בשר טריפה.
5
תגובה 4 היא לגבי תגובה 3
| 21-07-2015 8:34
סרוגים. למה אתם מוסיפים רטרואקטיבית תגובות ומדנים את מספר השרשור?? תגובה שלוש היתה שתיים לפני כן.
6
דעו לכם שזה הרב הספרדי הכי ענק היום
איתמר עידן | 21-07-2015 16:19
מדובר בתלמיד חכם עצום ונדיר. מעבר לידיעותיו בתורה הרב הוא גאון בעוד תחומים. מסופר עליו שבתור ילד הגיע ילד מבית הספר כ"יח של ארגון האליאנס ימח שמו וזכרו. והתפאר על הרב מזוז שאינו יודע מתמטיקה. הרב מצליח מאזוז זצ"ל הי"ד ביקש מהנער לרשום משוואה במתמטיקה הכי קשה. הרב מצליח הראה לבנו ותוך דקות אחדות פתר את התרגיל בעל פה כמעט בלי חישובים על הדף, והשאיר את הנער המום...
7
איזה בושה למדינת ישראל
| 21-07-2015 20:56
איזה בושה ל"מדינת ישראל השמד והניאוף" במקום להתעסק עם הטרור הערבי, הם מתעסקים ורודפים אחרי הצדיק יסוד עולם מגדולי הדור, הגאון הרב ברלנד שליט"א, עלילת דם, בגדר של שנאת ע"ה לתלמיד חכם כמ"ש בחז"ל, "גדולה שנאה ששונאים עמי הארץ לתלמידי חכמים משנאה ששונאים עכו"ם לישראל" (פסחים, מט ע"ב) ושם אמר רבי עקיבא שכשהיה 'עם הארץ' אמר: "מי ייתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור", לא ככלב! אלא כחמור! ללא שום הנאה! רק להזיק! מה שרואים גם בזמנינו כך אצל הציונים האפיקורסים. השנאה הקשה ביותר היא בגלל הקנאה, כי מול האמת קשה להתמודד. כל ע"ה יודע שהאמת היא אצל הת"ח, וקשה לו להכחיש, אז מתבטא בשנאה, והוא כביכול מנסה למצוא בת"ח את הפירצה כדי לקרוא תיגר עליו. הגמרא (פסחים מט:) לא ישא בת עמי הארץ מפני שהן שקץ, ונשותיהן שרץ, ועל בנותיהן הוא אומר (דברים כז, כא) ארור שוכב עם כל בהמה וגו' ודו"ק. בושה וחרפה למנהיגי מדינת ישראל הרשעים המשומדים והרוצחים, שבמקום לעצור את הטרור הערבי, מתעסקים ומבזבזים משאבים ואנרגיות יקרות לרדוף אחרי יהודי מבוגר על לא עוול בכפו כלל וכלל, אבל באמת אין זה כל כך פליאה, בגלל שזה מדינה שראש ממשלתה ורבה הראשי נכנסים לכלא, ושר הכלכלה בוגר הכלא, מה פליאה על החלפת סדרי העדיפויות? פשוט מאוד מדינה של עולם שלישי… אני בטוח שהרב ברלנד שליט"א זכאי לגמרי, אין לי שום ספק בכך, כמו עובדה שההאשמות נגד הרב פינטו שליט"א לאט לאט מתבררות כלא נכונות, והעובדות מדברות בעד עצמן, עצוב מאוד שככה הם גורמים לרב גדול בישראל שצריך לברוח כך מכת הציונים הארורים ימ"ח, ברור לי כשמש בצהרים שהציונים חשודים שירדפו אחריו להרגו ח"ו. זה מזכיר לי בדיוק הרדיפות של פלג הבניברקי המשומדים מזרע עמלק, נגד מרן הצדיק הגאון רבי שמואל אוירבך שליט"א. העיקר לא לפחד כלל לומר האמת. הם לא חייבים לדעת לאן הוא נעלם. הפח נשבר ואנחנו נמלטנו … ד' ית' יהיה בעזרו של צדיק יסוד עולם. לא נותר לנו אלא להתפלל שאלו הימים יהפוכו לששון ושמחה והאמת והשלום אהבו
8
חלק מקבוצת הרבנים המתירים
| 21-07-2015 22:54
המנחמים של מר אריה גולובנציץ שיבחו את מעשי החסד הכבירים של אשתו הצדקנית זי”ע המנוחה שאירחה בכל שבת עשרות תלמידי ישיבה וסייעה לאלפי נזקקים. המנוחה הצדקנית נפטרה בסוף השבוע האחרון לאחר מחלה קשה ממנה סבלה בחודשים האחרונים ובטוח כשמש שאם לא היו חופרים קברי ישראל בבית שמש היא לא היתה נפטרה אע”פ שהיה להם היתר מרב אחד מ”הרב המתיר הריפורמי” בכל זאת בשמים מראים לנו שבשמים מוחים נגד חפירת הקברים, כך אנחנו רואים בחוש ואי אפשר להכחיש המציאות. חבל חבל חבל שמשפחה הנ”ל חפרו קברי ישראל בהתראה שנאסור מכל פוסקים שאסרו החפירות בבית שמש, ולצערינו היא עכשיו הכפרה למעשה נבלה של החפירות שנעשה ע”י בעלה משום חמדת הממון שיש לו, אע”פ שנאסר ע”פ כל גדולי ישראל, (אינני ח”ו דן שום אדם אבל פשוט…) ואלו רבני הריפרמים שהתירו החפירות רואים עכשיו שלא צדקו, ואנחנו חייבים למחות על כבוד המתים. ת.נ.צ.ב.ה. לכאור נראה לי שנתקבל תפילת ר’ חיים פלאג’י זיע”א נגד חילול בית הקברות בבית שמש: הנה התפלה: רבון העולמים ואדוני האדונים חוס ורחם על כבוד הצדיקים וצדקניות ותינוקות של בית רבן הנקברים פה במקום הזה, שלא ירימו ידי גוים וזדים כמשפחת גולובנציץ עליהם לא במצבת קבורתם ולא בבנין קבורתם כלל אפילו בבית שמש ואפילו חגירת ציפורן ושלא לעשות להם שום בזוי כלל וכל הנותן יד עליהם דרך בזוי או לקלקל מקום קבורתם אותה יד תקצץ וידעו כל הגוים משפט ד’ ויתקדש שמך על ישראל עמך ואנחנו מבקשים מצדיקים וחסידים וצדקניות וחסידות הטמונים פה בבית הקברות הלזה שיעתירו לפני כסא הכבוד לשבר אויבים ולהכניע זדים מעל עמך בית ישראל יעלזו חסידים בכבוד ירננו על משכבותם. יתן ד’ להם ומצאן מנוחה נכונה ברכם טהרם רחמם צדקתך תמיד גמלם. אנא ד’ התמלא רחמים על החיים ועל המתים למען לא ישלטו ידי גוים וזדים עליהם ועלינו ונהיה שקטים ושאננים לעבודתך וליראתך וקים לנו מה שהבטחתנו יחיו מתיך נבלתי יקומון הקיצו ורננו שכני עפר כי טל אורות טלך וארץ רפאים תפיל ותהיה שנה זאת שנת שובע שנת רפואה שלמה לכל חולי עמך ישראל והבריאים מעמך תתמיד בריאותם שלא יחלו ושלא יפול אסכרה בתינוקות ולא שום חולי וזכותם תהא למגן וצנה בעדינו ובעד כל ישראל אחינו רחום חנון שומר תומך מציל ישר פודה שמע תפלתינו ותפלת עמך ישרשאל ברחמים אמן כן יהי רצון יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך.
9
כמה חבל שהעקרון הפשוא הזה לא יושם בבחירות
רמי | 22-07-2015 9:04
אפשר היה להצביע למפלגות קימות גם אם אינם מושלמות ולא להכניס לא יהודים ושמאלנים קיצוניים לכנסת
10
קול חי עברו את קול ברמה
דניאל | 22-07-2015 12:43
תפנימו מה שהקהל רוצה זה אחדות ולא פירוד שמוטי לביא שואל את הרב אלבז איך לאחד? הרב ענה לא לעשות יותר קרע הרב צודק במאה אחוז הולכתם את הרבנים (והעסקנים}שולל אישית אוהב את קול ברמה אבל שימו לב כל התותחים התחילו לעזוב לטובת קול חי