אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אליהו זייני: האשמים בהסכם הכניעה לאיראן - פרס ונתניהו

באיזו חוצפה מעיז נתניהו להאשים את אובמה בכריתת ברית עם ראשי הטרור העולמי החותרים להשמדתנו?! הלא שמעון פרס וכל ראשי מדינת ישראל הם שהראו לעולם את הדרך הנלוזה הזו

האשמים בהסכם הכניעה לאיראן: פרס ונתניהו
  נכנעו לטרור עוד לפני אובמה. פרס ונתניהו (יונתן סינדל/פלאש90)

נפל דבר בעולם, המעצמה הגדולה הנשלטת על ידי אובמה, איש שלא הסתיר כבר לפני בחירתו הראשונה את עוינותו למדינת ישראל (בהיותו עו"ד עדיין, הוא כינה את מדינת ישראל 'המורסא של מדיניות הפנטגון במזרח התיכון') כרת ברית עם השטן הטהראני, מממן הטרור העולמי.

אישית, אינני מופתע בכלל שרוח עבדותית פוסט-מודרנית שאחזה בארה"ב הובילה להרס כל הערכים ולטשטוש ההבדלים בין טוב לרע, בין אמת ושקר. ויש בי עוד פחות תמיהה על כך שהמנצח על ה'תזמורת' החורקת הזו הזועקת 'שאין עוד מקום למלחמות כדי לפתור בעיות בינלאומיות', הוא נכד לשני משומדים יהודיים, כהנים שהעדיפו את הקרי במקום קדושת אבותיהם הכהנים. ובכן מדוע כל זה קורה לנו?

באיזושהי רוח הקודש, בחר עיתון מעריב בכותרת הראשית להציג את 'הסכם מינכן' חדש זה, תחת הכותרת: 'מזרח תיכון חדש'! אמנם לקשור בין עיתונאי ובין רוח הקודש הוא בבחינת אבסורד שאין כמותו, אך הפעם אין ספק שרוח קודש מסוימת שרתה על העורך שבחר כותרת זו. ואל נתפלא על כך: גם אתונו של בלעם זכתה לרוח כזו, אז זה יכול לקרות גם לעיתונאי. אכן מזרח תיכון חדש לפנינו, אך לא במובן שחשב עיתונאי זה.

מי שהגה את הרעיון המטורף ההוא ומי ששאף להגשימו בכל מחיר, איננו אובמה ואף לא קרי, אלא גדול 'הפוגעים' במדינת ישראל: שמעון פרס! במגלומניה כרונית-פתולוגית, הוא וחבריו לא נתנו לעובדות לבלבל אותם: לא הפיגועים, לא האוטובוסים המתפוצצים, לא בתי קפה הנהפכים למלכודות אש, ואף לא נחלי הדם שגאו וזרמו בעוצמה לא הצליחו לרכך את לב האבן שבבשרם. מול הגופות המרוסקות, מול האבל האינסופי של המשפחות, הם העלו את הקרבנות למדרגה עליונה של 'קרבנות השלום'! ואלה שהתנגדו לתבוסתנות ולבוגדנות זו נוסח נגדם כתב אישום של 'אויבי השלום'. את ישראל הם הובילו לחתום הסכמי שכולם ויתורים וכניעה עם עראפת ימח שמו וחבר מרעיו, ראשי הטרור העולמי, שחתרו כל העת להשמדת ישראל.

באיזו מין חוצפה מעיז ראש ממשלת ישראל מר נתניהו להאשים את אובמה בכריתת ברית עם ראשי הטרור העולמי החותרים להשמדתנו?! הלא שמעון פרס וכל ראשי מדינת ישראל הם שהראו לעולם את הדרך הנלוזה הזו, המחפירה, ההורסת כל!

היום, עשר שנים בדיוק לאחר גירוש אכזרי מחבלי ארץ קודשנו, גוש קטיף, ע"י שרון ראש ממשלת ישראל, תוך שימוש בצבא 'הגנה' לישראל כדי למסור חבלי מולדת למדינת חמאס, ראוי להכריז כי מי שהראה לעולם כולו את הדרך הנפשעת הזו – להיכנע בפני הטרור והרע, להעניק לו גושפנקא מדינית לאומית ובין לאומית, לבסס את מעמדו בעולם כולו – היו דווקא מנהיגי מדינת ישראל עצמם! ומהיכן באה הצביעות הזו והנבזות הזו להתנפל על אובמה שאיננו אלא תלמיד נאמן לשיטה כולה בשם 'השלום' והפסקת המלחמות?!

שלא יעיז ראש ממשלתנו כיום לטעון שלא היה שותף למעל הזה. הלא בעבר הרחוק כבר הודיע שלא יכיר בהסכמי אוסלו, ולאחר בחירתו שכח מהצהרותיו אלה. מי רודף, זה כבר שנים, אחרי ה'קצב' ממעלות אבו מאזן ימח שמו, רוצח 23 הנערים והנערות הצעירות במעלות?! וגרוע מכך: הוא ראש ממשלת ישראל הראשון שהעיז להצהיר על הכרה במדינה (טרור) פלסטינאית באוניברסיטת בר אילן, ואף חזר על כך לפני ימים מספר. מי נתן להם שדה תעופה בעזה, ומי מתכוון לבנות להם נמל בעזה? הוא וממשלתו.

מי בונה לטרוריסטים פלסטינאים ערים חדשות (רוואבי על יד רמאללה ועוד) אם לא הוא וממשלתו?! מי הכריז בשבוע שעבר שלא תהיה בנייה ביהודה ושומרון – שמשמעותה הודעה על מוכנותו לוותר על חלקי אדמת מולדת כדי לתת אותם לטרור השופך דמים כבר למעלה ממאה ושלושים שנה?! ומי מאפשר למערכת המשפט להעמיד בדין גבורי חיל באשמת פגיעה ב'חפים משפע' צמאי דם המוכנים לפוצץ גם 'מרפאה' כדי שדם יהודי יהיה ניגר על הארץ ללא הפסק ח"ו?!

שמא תאמרו שהם משוכנעים שזו טובת מדינת ישראל? ובכן, זה בדיוק מה שטוען אובמה, שהוא חושב שהסכם זה הוא טובת כל העולם כולו! ומה אתם מלינים עליו?! אתם חינכתם אותו, אתם סללתם לו דרך נוראה ומזעזעת זו, שהיא כל כולה בבואה אומללה ומצערת של התנהגותכם אתם!

כבר בעבר זכיתם להאיר את עיניי בנוגע למשמעות המדויקת של אחד ממאמרי רבותינו ז"ל. הלא כאשר רבותינו בתלמוד רוצים לציין שעמנו נוצח על ידי אויביו, הם משתמשים בביטוי: 'ישראל נצחו את עצמם'. וכל אחד מלומדי דבריהם מבין שמדובר במטבע לשון בבחינת 'לשון סגי נהור'. אך מכם הבנתי שהכוונה יותר עמוקה, והיא: אין שום אויב יכול לגבור עלינו, אלא אם כן אנו, במו ידינו, מכינים עבורו את הדרוש כדי לנצח אותנו. לכן, כל תבוסה שלנו היא בבחינת 'ישראל שניצחו את עצמם'.

בימי בין המיצרים אלה, אולי הגיעה סוף סוף העת בו יפקחו עינינו, ונתחיל להבין שרק הסתכלות אמונית תורנית היא זו שיש בכוחה לחלץ אותנו מהתסבוכת המזרח תיכונית. כשאויבינו יבחינו שבאמונה שלמה בה' אנו בוטחים, ובשמה אנו דוגלים בזכותנו על ארצנו, במולדתנו ובערכינו, אז ורק אז, ירפו מאתנו, כי גם בזה הם מבינים יותר מרבים בתוכנו שבאמונה טמון סוד הכח.

==

הרב ד"ר אליהו זייני הוא ראש ישיבת ההסדר 'אור וישועה' בחיפה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
מילים כדורבנות, יישר כח לכבוד הרב.
יהודי פשוט | 19-07-2015 11:58
2
גאה בך ועל העוז והאומץ לאמר את המילים
רבקה | 19-07-2015 14:56
בס"ד שהרבה רצו לאמר, תמיד אמרתי ואמשיך לאמר עוד נשמע הרבה הרבה על אנשים שעשו וחרצו את גורלה של ישראל אבל ימים יגידו
3
אל תיבטחו בנדיבים
| 19-07-2015 17:04
צריך לשים הדברים על השולחן , אין כזה דבר הרע במיעוטו, בנימין נתניהו הוא הרע בהתגלמותו! תפסיקו לסמוך עליו, הוא מוליך אותנו לאבדון! אין לנו לסמוך אלה על מי שהולך בדרכה של תורה! היא חכמתנו ובינתנו לעני העמים! אומות העלם משתוקקים למציאות כזו שעם ישראל ילך בדרכה של תורה ויאיר את עניהם כיצד להלחם בכלאות האדם צמאי הדם ! יישר כוח הרב חזק ואמץ!!!!
4
ארה"ב תמיד רצתה לגרום שישראל תהיה תלויה בה
יצחק | 19-07-2015 23:49
מביאה עלינו טרור כי כובלת את ידינו להילחם ואח"כ עוזרת לנו בכסף בפיתוח כיפת ברזל. במקום למנוע מלכתחילה בעיות היא מייצרת לנו טרור ואז אומרת שתעזור לישראל עם נשק. היא רוצה שנהיה תלויים בה ומשועבדים אליה. כך תמיד היא רצתה-זה המוטו שלה
5
הרב זיני מנהיג העולם?
משה | 20-07-2015 11:05
ממתי יש לרבנים את הידע "לנהל" את העולם? כל רעיון שעולה בליבו של רב הוא פסק הלכה? בהנחה שכל מה שכתב כבוד הרב הנכבד נכון עובדתית=--הם פעלו כשליחי הציבור נבחרים ולכן ע'פ ההלכה--מאידך מי נתן לרב סמכות לקבוע מי חצוף או מי צודק? איזה נתונים היו לפניו?מה הוא יודע על נבכי ופיתולי הפוליטיקה והשיקולים בנושא?
6
הסכם הגרעין
עדי | 20-07-2015 20:11
איך אתם מעיזים להגיד כאלה דברים נוראיים על האיש והאגדה שמעון פרס