המשטרה: רצח דוד בר קפרא – שוד שהסתבך

שני תושבי בית ליקיא היכו למוות את דוד בר קפרא הי"ד לפני כחודש בשדות ליד רחובות. אחד הרוצחים עבד בעבורו של בר קפרא. במשטרה אומרים שוד. המשפחה - לאומני

המשטרה: רצח דוד בר קפרא - שוד שהסתבך
  דוד בר קפרא הי"ד (באדיבות המשפחה)

הותר לפרסום: היחידה המרכזית במחוז מרכז פענחה את רצח החקלאי דוד בר קפרא הי"ד בשדות מושב פדיה הסמוך לרחובות.

דוד בר קפרא הי"ד (70) נרצח לפני כחודש בין מושב פדיה לכרמי יוסף שבשפלה, בנו דניאל משמש בתפקיד דובר המשרד לשרותי דת ומ״מ דובר הרבנות הראשית לישראל.

בר קפרא נמצא על ידי חקלאים כשהוא במצב קשה בשטח חלקאי בין המושב פדיה לכרמי יוסף ליד רחובות, כשהוא סובל מחבלות בראשו. חובשים של מד"א העניקו לאיש טיפול וביצעו בו פעולות החייאה בשטח. אחרי שהדופק של הפצוע חזר להיות תקין, הוא פונה לבית החולים אסף הרופא. אלא שבבית החולים מצבו החמירו והרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

חקירה של מחלק פשעים ביחידה המרכזית (ימ"ר) במחוז מרכז הביאה לפענוח מקרה הרצח. על פי החשד, מוג'אהד דאר עאצי ועלאא דאר עאצי, פלשתינים ילידי 93' מבית ליקיא הכו את בר קפרא לאחר שדרשו ממנו כסף, פצעו אותו באורח אנוש, ולאחר מספר שעות הוא מת מפצעיו בבית החולים אסף הרופא.

מפקד מחוז מרכז ניצב מוטי כהן הנחה את הימ"ר לנהל את החקירה שבימיה הראשונים התנהלה בשיתוף שירות הביטחון הכללי ובהמשכה עברה לאחריות משטרת ישראל. שני החשודים נעצרו למחרת הרצח בבית ליקיא והועברו לחקירה ומעצרם הוארך מעת לעת. ממצאי חקירת מחלק פשעים בפיקודה של רב פקד ענת קצב עלה כי החשוד מוג'אהד הועסק על ידי בר קפרא כחודשיים לפני הרצח ועזב את עבודתו.

בלילה שלפני הרצח, הגיע מוג'אהד יחד עם בן דודו עלאא מירושלים וישנו במטעים באזור מושב פדיה. ביום הרצח, סמוך לשעה 11:30 צפו מרחוק בסוחר שהגיע לקנות ענבים מבר קפרא. לאחר שהסוחר עזב את המקום ניגשו שני החשודים לבר קפרא ודרשו כסף. במקום התפתח עימות בין בר קפרא לשני החשודים, במהלכו הוכה במקל בכל חלקי גופו. שני החשודים נמלטו מהכרם כשהם מותירים את בר קפרא מתבוסס בדמו ולאחר שלא מצאו כסף על גופו.

זמן קצר לאחר מעצרם הובאו שני החשודים על ידי חוקרי ימ"ר מרכז לכרם הענבים של בר קפרא ושחזרו את הרצח.

שני המחבלים מגיעים להארכת מעצר

(חטיבת דובר המשטרה)

מפקד מחוז מרכז ניצב מוטי כהן שיבח את חוקרי הימ"ר בפיקודו של ניצב משנה מוטי אדרעי, וציין כי נחישות הצוות החוקר ומקצועיותו הובילה לפענוח התיק תוך זמן קצר ולמעצר החשודים. היום,יובאו שני החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשל"צ, במהלכו תוגש נגדם הצהרת תובע על הכוונה להגיש בעניינם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו