התפתחות בחקירת רצח דוד בר קפרא הי"ד

התפתחות בחקירת רצח החקלאי דוד בר קפרא הי"ד בסמוך למושב פדיה ליד רחובות, שנרצח ככל הנראה על ידי שוהים בלתי חוקיים. צו איסור הפרסום יוסר בשעות הקרובות

התפתחות בחקירת רצח דוד בר קפרא הי"ד
  התפתחות בחקירת הרצח. דוד בר קפרא הי"ד (באדיבות המשפחה)

התפתחות בחקירת רצח החקלאי דוד בר קפרא הי"ד בסמוך למושב פדיה ליד רחובות.

על חקירת הפרשה הוטל צו איסור פרסום, אולם לסרוגים נודע כי בשעות הקרובות (ה') צפויה המשטרה לבקש להסיר את הצו ולפרסם פרטים בנוגע לחקירה.

דוד בר קפרא הי"ד (70) נרצח לפני כחודש בין מושב פדיה לכרמי יוסף שבשפלה, בנו דניאל משמש בתפקיד דובר המשרד לשרותי דת ומ״מ דובר הרבנות הראשית לישראל.

בר קפרא נמצא על ידי חקלאים כשהוא במצב קשה בשטח חלקאי בין המושב פדיה לכרמי יוסף ליד רחובות, כשהוא סובל מחבלות בראשו. חובשים של מד"א העניקו לאיש טיפול וביצעו בו פעולות החייאה בשטח. אחרי שהדופק של הפצוע חזר להיות תקין, הוא פונה לבית החולים אסף הרופא. אלא שבבית החולים מצבו החמירו והרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

עם דבר הרצחו עלה כי הוא ככל הנראה הותקף על ידי שוהים בלתי חוקיים שפועלים באזור. כוחות משטרה הגיעו למקום, ונבדקו כמה כיווני חקירה, בהם תקיפה על רקע סכסוך עסקי ואירוע לאומני. מפקד המחוז ניצב מוטי כהן הורה ליחידה המרכזית של מחוז מרכז לנהל את החקירה. ובמשטרה הדגישו כל העת כי כל כיווני החקירה נבדקים.

בנו דניאל, סיפר על הרצח: "ממידע שהגיע אליי לא דרך המשטרה מדובר בשני רעולי פנים, כנראה פלסטינים שוהים בלתי חוקיים שעובדים שם באזור השדות". בר סיפר על המקום בו אביו נרצח ואמר כי "חוץ מגפנים יש באזור חקלאים נוספים שמגדלים פירות וירקות. כשהגיעו רעולי הפנים, העובדים התאילנדים פחדו וברחו. בשלב מאוחר יותר הם אלה שמצאו את הגופה. משם פינינו אותו לאסף הרופא".

עוד הדגיש בר כי "ידוע לנו שיש שם פועלים פלסטינים, אני בטוח שגם המשטרה יודעת את זה, ואני עדיין מחכה לתשובות מהמשטרה. הם הבטיחו לחזור אלינו".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מייצג את המשפחה כנפגעי עבירה ובשעות הקרובות כאמור יוסר צו איסור הפרסום, מה שישפוך אור על פרשת הרצח המזעזע.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו