אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו והרצוג: אין קואליציה ואופוזיציה

עדות להתקרבות בין נתניהו והרצוג ניתן היה לשמוע היום בדיון במליאה לרגל 75 שנים לפטירת זאב ז'בוטינסקי, בו עלה היחס להסכם עם איראן: "בנושאים קיומיים אין קואליציה ואופוזיציה צריך חזית אחידה כדי להבטיח את קיומנו"

נתניהו והרצוג: אין קואליציה ואופוזיציה
  אין קואליציה ואופוזיציה. נתניהו (מרים אלסטר/פלאש90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים במליאת כנסת בדיון לציון יום זאב ז'בוטינסקי והתייחס כמובן לסוגיית ההסכם בין המעצמות ואיראן.

נתניהו אמר בין השאר: "אלמלא המאמצים שהובילה ישראל, לאיראן כבר מזמן הייתה היכולת להתחמש בפצצות גרעין. אנחנו העלנו את העניין האיראני על במת דעת הקהל הבין לאומית. אנחנו הובלנו את הטלת הסנקציות הנשכניות שבגללן איראן נאלצה לבוא למשא ומתן. הצבנו לאיראן קו אדום בנושא העשרת האורניום שעד היום היא לא חצתה.

ההסכם שנחתם בוינה איננו סוף פסוק. נמשיך להאיבק.

יש נכונות בעולם המערבי לקבל משטרי עריצות ולחפש את השקט בכל מחיר. לא כולם הפנימו את לקחי ההיסטוריה. גם היום המעצמות נופלות במלכודת החיוכים. אינני אומר שאנחנו ב1938 משתי סיבות, הראשונה שאז לא היה התקדים של מה שנעשה והיום יש, והשנייה שהיום יש לנו מדינה ואז לא הייתה ותפקידה זה גם להמשיך לפעול נגד הדברים שמסכנים אותה.

כשאנחנו בוחנים ההסכם הזה שרע מכל הבחינות, כשאנחנו קוראים את ההסכם התמונה הופכת להיות יותר עגומה ואנחנו מגלים בו דברים אבסורדים. למשל, ההסכם נותן לאירן 24 יום לפני שיהיה בכלל פיקוח, זה כמו לתת לארגון פשע שמייצר סמים, התראה של 24 שעות לפני שמבצעים בדיקה.

בנוסף המנגנון להחזרת הסנקציות הוא כל כך נפתולי ומסובך שצריך דוקטורט כדי להבין אותו. יש סעיף שיוצר תמריץ ענק להשקיע באירן כי הוא קובע ששום החזרת סנקציות לא תחול על הסכמים שחלו עד החזרת הסנקציות. סעיף נוסף הוא רשימת האנשים שהסנקציות הוסרו מהן, אחד מהם הוא קאסם סולימאני ראש מערך הטרור העולמי של איראן. זה אבסורד, גם טרור וגם גרעין.

מי שאמר על ההסכם הזה את האמת הוא נשיא אירן, שאמר שאיראן השיגה את כל מטרותיה. אנחנו לא מחוייבים להסכם זה ונוסיף להתנגד לו. בנושאים קיומיים אין קואליציה ואופוזיציה צריך חזית אחידה כדי להבטיח את קיומנו.

צילום: ערוץ הכנסת

אחריו דיבר יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג ואמר: "סוגיית הביטחון הלאומי שלנו לצערי עדיין במוקד חיינו וההסכם שנחתם בוינה אתמול בין המעצמות לאיראן מחדד זאת ביתר שאת, כאז כן עתה אסור לטעות בכוונות של כוחות רשע וטרור לפעול נגד עצם קיומנו, אזרחנו וערינו.

"הישות הציונית" מכנה אותנו נשיא איראן בהופעותיו על במה בפני אומות העולם, כאילו שום דבר לא השתנה. לדידו מדינת ישראל לא קיימת, אכן זו ממלכת טרור שאין שום יסוד להניח שתשנה את דרכה. ההסכם שנחתם הוא הסכם רע ומסכן אינטרסים ביטחוניים שלנו ושל האזור. וכבר אמרתי שכאשר זה מגיע לביטחון ישראל אני והמחנה העומד מאחוריי נתייצב למען ביטחון מדינת ישראל בכל כוחנו, על כן למרות המחלוקות והחשבונות שעוד יש לעשות על התנהלותו והחלטותיו של ראש הממשלה שומה עלינו להתמודד עם תוצאותיו של ההסכם כאתגר לאומי וביטחוני משותף לכולנו הן לטווח הקרוב והן לעתיד לבוא.  עלינו לבוא בברית עם ארצות הברית ועם המדינות הסוניות המתונות. עלינו ליזום יוזמה מדינית מעוררת השראה. אפשר לעשות זאת גם מהאופוזיציה."

 בנוסף, התייחס יו"ר האופוזיציה לאמירות שנשמעו לאחרונה מקרב חברי הקואליציה ואמר: "נדמה לי שהיום ז'בוטינסקי היה מסתכל על אמירות פסולות ומתנשאות הנשמעות בציבוריות הישראלית כנגד קבוצת אחרות כולל מן הבית הזה  וממפלגתו שלו.  אמירות קשות וחמורות נאמרו כאן מעל דוכן הנאומים הזה  מפיו של סגן שר בממשלת ישראל כלפי חברות וחברי הכנסת ואזרחי ישראל הערבים. איך היה מגיב ז'בוטינסקי אם היה שומע את ראש ממשלת מדינת היהודים מתבטא נגד 20 אחוזים מאזרחי המדינה ערב הבחירות? מאיים כי הם נוהרים באוטובוסים לקלפיות ליישם את חובתם הדמוקרטית!  איך הוא היה מגיב לו היה עומד בפני צעירים ממוצא אתיופי הזועקים כי הושפלו? איך היה עומד מול פעילי ארגון להב"ה המכים עוברי אורח עד זוב דם רק כי הם ערבים? מול תגי מחיר, שריפת כנסיות וביטויים בלתי פוסקים של גזענות אכזרית?!

אני חושש שאם היה ז'בוטינסקי חי היום הוא היה מוצא עצמו ניאבק בכם מאבק מר על רוחה של המדינה היהודית והדמוקרטית כפי שהוא ראה בחזונו."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כל הכבוד לנתניהו!
| 15-07-2015 15:31
צודק הסכם רע. אין אמונה במעצמות של טרור! שאחד שם אוכל את השני.. שהשם ישמור..