אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שנה אחרי; כ – 100 ילדים נקראו על שמו של בניה

כשנה לאחר נפילתו של מפקד סיירת גבעתי, רב סרן בניה שראל, במסגרת הלחימה במבצע 'צוק איתן', פרסמה משפחתו פוסט בפייסבוק המרכז את כל הסיפורים סביב תינוקות, כמאה במספר, שנולדו מאז נפילתו ונקראו על שמו. "פניות מגיעות מכל המגזרים דתיים, חילוניים, מכל רחבי הארץ"

שנה אחרי; כ - 100 ילדים נקראו על שמו של בניה
  (IDF SPokesperson/FLASH90)

כשנה לאחר נפילתו של מפקד סיירת גבעתי, רב סרן בניה שראל, במסגרת הלחימה במבצע 'צוק איתן', פרסמה משפחתו פוסט בפייסבוק המרכז את כל הסיפורים סביב תינוקות, כמאה במספר, שנולדו מאז נפילתו ונקראו על שמו.

"מאז מותו התחלנו לקבל טלפונים מהורים שהזמינו את ההורים שלי לבריתות, וסיפרו שהם עומדים לקרוא לבנם על שם בניה", סיפרה אחותו, יעל זאבי ל – וואלה!. לדבריה: "בחלק מהמקרים הזמינו גם את אבא שלי, למשל, להיות סנדק. חלק מהם אנחנו מכירים וחלקם לא, וזה הפך למעין תופעה".

זאבי סיפרה על היוזמה לפרסם פוסט המרכז את כל הסיפורים של התינוקות שנקראו על שמו של בניה: "הפוסט קיבל 500 שיתופים וכמעט 100 אלף צפיות",

המטרה, לדבריה של זאבי, היא לבל את תמונות התינוקות וליצור קולאז' ענק שיוקרן באזכרה לזכרו של בניה בשבוע הבא בקריית ארבע.

"מחמם את הלב שכל כך הרבה אנשים מחוברים אליו. הוא מאוד אהב ילדים ומאוד רצה ילדים, וזה מדהים, כי זה ממשיך אותו. כל כך הרבה ילדים נקראים על שמו וממשיכים את המורשת שלו".

אימו של תינוק שנקרא על שמו של בניה סיפרה: "הייתי בחודש שמיני וראינו את הכתבה על בניה שראל. לצערנו, היו הרבה חללים, אבל הסיפור שלו וגם התמונה שלו עשו לנו משהו ולא יכולנו לשכוח את הפנים שלו. כחודש אחרי, נולד בננו, והחלטנו לקרוא לו על שמו של בניה. מבחינתנו לקרוא על שם גיבור ישראל זה דבר מאוד חשוב, וגם אהבנו את השם. לכן, החלטנו לקרוא לו על שם בניה".

זאבי מציינת כי בני המשפחה קיבלו פניות רבות גם ממשפחות שאינן דתיות: "מה שמדהים שהפניות מגיעות מכל המגזרים דתיים, חילוניים, מכל רחבי הארץ. זה מאוד מאפיין את בניה – הוא היה אדם מאוד מחבר שחיבר בין עולמות. הוא אהב את יהודה ושומרון, גר בתל אביב, טייל המון בעולם ואהב וחיבר את הכול. זה מחמם את הלב שרבים רוצים להמשיך את מורשתו ולקרוא לילדיהם על שמו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו