אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אמסלם: "כל החמרה בגיור היא הקלה בהתבוללות"

ומה שאני יודע הוא מה שכתבו הפוסקים שכל מי שראוי היה בעיניו להתקבל לגיור ונדחה על ידינו נהפך לרועץ ושונא לדת ישראל. שמי שהוא מ״זרע ישראל״ מצוה לעשות הכל להשיבו לצור מחצבתו לחיק האומה הישראלית ולדת ישראל. שמי שנדחה על ידי האחראים בחינם, גורם לסבל לכללות ישראל.

"כל החמרה בגיור היא הקלה בהתבוללות"
  (צילום: יוסי זמיר/פלאש90)

אני שומע רבים האומרים בערך כך: כבוד הרב מה אתה כל כך מתרגש? הרפורמה בחוק הגיור בוטלה, וזה חבל, כי הייתה יכולה להוסיף עוד כמה גרים וגרות. אך לא נורא ממילא לא היה צפוי שרבבות יבואו להתגייר. הרבבות לא באים, כי כנראה הם לא רוצים להתגייר.

ובכן על כך אני משיב ראשית, אינני יודע אם היתה כאן אוירה אחרת לא היו באים רבבות ואלפים, ובכל זאת מאחר שכל איש או אשה שחפצים להתגייר באמת ובתמים וראוי לגיירם ונדחים בחינם בגלל מימסד נוקשה זה עוול, ולפי התלמוד נענשים בגינם, אם כן גם מעטים ואפילו בודדים, זה חשוב.

שנית, הם לא באים ברבבותיהם כי הכניסו להם מושגים מוטעים למוח, א] משוכת הדרישות כל כך גבוהה שאין יכולת לעמוד בה. ב] גם אם תלמדו ותדעו הכל בגלל פרטים שוליים תידחו, ג] רוצים שתהפכו לחרדים ״דוסים״ ואתם לא יכולים. שלישית, כיום ישראליות והיטמעות בחברה נעשים ללא מעצור אז מה אתם כבר צריכים להתגייר? רביעית, בכל מקרה בעיני הדתיים האמיתיים [החרדים] גוים הייתם וגוים נשארתם. חמישית, הם רואים את כל מה שמתפרסם בתקשורת על הדת, והמימסד הרבני, ואנשי דת מסויימים שסרחו, והם פשוט מעדיפים להישאר איך שהם.

ואולי עוד סיבות אחרות שאין אני יודע. ולכן הם לא באים בהמוניהם, אך נפגשתי והכרתי לא מעט הן מהעליה הרוסית, ובעיקר מהגולה שהם צאצאי יהודים שבוכים ומשוועים ליד רחומה ומקרבת, וחפצים מאוד להדבק בדת ישראל ולחסות תחת כנפי השכינה, וזועקים זעקה אילמת ואין להם מושיע.

ומה שאני יודע הוא מה שכתבו הפוסקים שכל מי שראוי היה בעיניו להתקבל לגיור ונדחה על ידינו נהפך לרועץ ושונא לדת ישראל.
שמי שהוא מ״זרע ישראל״ מצוה לעשות הכל להשיבו לצור מחצבתו לחיק האומה הישראלית ולדת ישראל. שמי שנדחה על ידי האחראים בחינם, גורם לסבל לכללות ישראל.

וכבר נכתב בספרים שבקיבוץ הגלויות ברור שיבואו כאלה שיש ביניהם נשואי תערובת, ויש לקבל את כולם לקרבם ולגיירם. בסופו של יום כל החמרה בגיור היא הקלה בהתבוללות ואסון לעם. אני מרגיש פעם אחר פעם, שהרבה ממה שנעשה במסוה ההלכה הוא עיוות ההלכה ורוחה. וכזעקת הנביא יחזקאל ״את הנדחת לא השבותם והאובדת לא ביקשתם ובחזקה רדיתם אותם״.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
מוציא שם רע סידרתי לדייני הגיור
דניאל | 08-07-2015 11:15
הרב אמסלם מזמן נהפך למוציא שם רע לדיינים. כל הקרטריונים ודרישות שלכאורה דורשים בבתי הדין לגיור של הרבנות הינם פרי דמיונו, בדיוק כמו שרבבות עולים הדורשים להיכנס תחת כנפי השכינה. פשוט צריך לדעת, בבתי הדין לגיור של הרבנות אין חרדים והדיינים שם מאד מקלים ופתוחים, שלא פוסלים אדם גם אם הוא טועה בדין בסיסי וכל שכן בפרטי פרטים. מי שיוצר דמוניזציה ומצג שווא של חומרות ברבנות זה הרב אמסלם וחבריו בעצמם. הם אלו שמבריחים אנשים מגיור ע"י סיפורי המצאות שלהם. כמו כן רוב עולים הלא יהודיים לא רוצים שום גיור והשום דרך. זה פשוט לא מעניין אותם.
2
זה לא אומר שצריך להקל
| 08-07-2015 11:16
לא תסור ממנו ימין ושמאל!
3
אויל מחריש - חכם יחשב
בבאברוך | 08-07-2015 11:26
"שכל איש או אשה שחפצים להתגייר באמת ובתמים" נו באמת, מי שעונה להגדרה הזאת יגויר בקלות בבד"ץ העדה החרדית. הוא אינו זקוק לך.
4
כל מתגייר שלא מטעם ש"ס, פחות קול לש"ס.
אזולאי | 08-07-2015 12:05
בש"ס אין חשבונות דתיים. הכל פוליטי וכיצד יתבטא בקלפי.
5
כמה שטויות
רפי | 08-07-2015 12:48
לאחרונה שמעתי אותו מתראיין ואני פשוט לא מבין אותו.. כמה סילופים והמצאות.. ראשית לגבי כל עניין ההלכה שבנושא, כל הביסוס שלהם הוא על היתרים בדיעבד (מי שרוצה יש כאן באתר כתבות שהעלו משני הצדדים ותראו בעצמכם). שנית לגבי בתי הדין לגיור. הוא כנראה אף פעם לא היה בבית דין לגיור ולא ראה מהצד את הרבנים כי הרבנים בימינו מקלים עד קצה גבול ההלכה בכוח דהיתרא. רוב הדיינים הינם סרוגים, והחרדים שביניהם לא מחפשים להחמיר, אז די עם הדמוניזציה השקרית הזאת. העולים היקרים שאינם יהודים אינם מתדפקים על דלתות בתי הדין מחוסרי העבודה, מהסיבה הפשוטה כי אינם רוצים. למה להם לקבל עול מצוות כשהם עושים מה שבא להם בנוחות שלהם. להפסיק ללכת לים בשבת? לא לצאת למועדון בליל שבת?
6
לפחות נדע שהגוים הם גוים ולא נטעה לומר שהם יהודים
גאון | 08-07-2015 17:44
7
אמסלם מוכיח שוב את חוסר ערכו של דף הסמכת רבנות
שוקי | 08-07-2015 19:03
כשהתוכן הפנימי הרוחני רקוב - שום תעודה לא תועיל.