אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראשי ישיבה חדשים לישיבת מעלה אדומים

ראש ישיבת 'ברכת משה' במעלה אדומים הרב נחום אליעזר רבינוביץ' מינה את שני הרמ"ים, מייסדי הישיבה - הרב חיים סבתו והרב יצחק שילת לכהן יחד איתו כראשי הישיבה.

ראשי ישיבה חדשים לישיבת מעלה אדומים
  מינה עוד שני ראשי ישיבה. הרב רבינוביץ' (נתי שוחט/פלאש90)

ראש ישיבת 'ברכת משה' במעלה אדומים הרב נחום אליעזר רבינוביץ' מינה את שני הרמ"ים, מייסדי הישיבה – הרב חיים סבתו והרב יצחק שילת לכהן יחד איתו כראשי הישיבה.

הרבנים נענו לבקשתו וביחד ינהיגו את הישיבה כצוות משותף.

בדברים שנשא הרב רבינוביץ' לרגל המינוי הזכיר הרב את בקשתו של משה רבנו למנות מנהיג במקומו ואת ציוויו של הקב"ה למנות את יהושע תלמידו כממשיכו. "אמנם, המדרש מספר שבימי משה יהושע היה מסדר את השולחנות בבית המדרש. יהושע היה זה שלקח על עצמו את התפקיד הזה, של סידור הצרכים הגשמיים, סידור הכיסאות והשולחנות בבית המדרש.  לכן הוא זכה שהקב"ה ציווה למנות אותו להיות זה שינהיג ויכניס את העם לארץ ישראל. וכך היה. הנושא הזה רלוונטי גם אלינו.", אמר ראש הישיבה.

"ברוך ה', זכיתי לפני כמעט ארבעים שנה להתמנות לראשות הישיבה. ואז כבר היו היוצרים שיצרו את הישיבה, הרב שילת והרב סבתו, שיחיו ימים ארוכים.  והם ויתרו על ראשות הישיבה. האמת היא שהתפקיד של ראשות הישיבה היה צריך להישמר להם, ואני שמח להודיע לכם שברוך ה' הרב שילת והרב סבתו הסכימו לקבל על עצמם את האחריות של ראשות הישיבה. אני רוצה לאחל להם הצלחה גדולה בכל אשר יפנו. "

אני לא מוותר על החלק שבו אני צריך לתרום עד כמה שאפשר לישיבה, אבל ברור שהצוות הזה יהיה מלא מרץ וכח, ובלי ספק מן השמים יסייעו שיוכלו להרים את הישיבה לגבהים כאלה שלא ידענו עד כה…. הרב סבתו והרב שילת הם זוג מצוין. ואני לא צריך להאריך בתיאור מעלותיהם. הרי כולכם מכירים אותם. אבל אינו דומה מה שתלמיד מכיר ברבו, למה שמישהו מן הצד יכול להכיר באתו אדם ממש. הם הם שקבעו את דרכו של המסע. יהי רצון שיבורכו מן השמים בהצלחה רבה וכולנו נזכה להגדיל תורה ולהאדירה ונזכה במהרה לביאת גואל צדק אמן."

הרב חיים סבתו (63) הוא ר"מ שיעור א' בישיבה. עוסק מעבר ללימוד גם בתחום הספרות. הרב יצחק שילת (69) שימש כספרן של הישיבה כדי שלא לקבל כסף עבור לימוד תורה. בישיבהת הוא מלמד תלמוד ומחשבת ישראל ובנוסף עוסק בחקר כתבי הרמב"ם.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מועמדים ראוים
מכיר | 07-07-2015 21:12
2
מה החידוש? הרה"ג חיים סבתו ידוע כ"ראש הישיבה בפועל"
אלי | 08-07-2015 0:01
כבר שנים ארוכות הוא חי בביהמ"ד שם. הרב נחום היה יותר עם התלמידים הוותיקים וכן מחדש על הרמב"ם ומייצג את הישיבה בפורומים נכבדים.
3
טוב, טוב לספר בעזרא סימן טוב
יצק | 08-07-2015 1:14
טוב, טוב שענווים ופשוטים כאלו יהיו מודל לחיקוי
4
עכשיו הרב פנוי לשמש כנשיא כנסיית הדגים
אפי | 08-07-2015 11:04
לה הוא כל כך דאג. בושה וכלימה. זקנותו ביישה את צעירותו
5
מה החידוש?
תלמיד | 08-07-2015 11:19
נו, אתה לא יודע לקרוא? חזר לראשות הישיבה הגאון הרב יצחק שילת. חידוש גדול, אחרי שנים שמיעט ללמד בישיבה.
6
טוב שהרב הבין שדעתו קצת השתבשה
יהודי | 08-07-2015 20:34
זה הלימוד זכות היחיד שאפשר להגיד על דברי השטות שלו לתרום לבית עבודה זרה
7
ל-6 על מה אתה מדבר? הרב רבינוביץ הוא גדול הדור בימינו
אריק מחזור יד' | 09-07-2015 23:59
ותודה לרב שילת ולרב רבינוביץ שלימדוני אמונת חכמים וחנכו את כולנו לא לשמוע למקובלים נחזים ומבזים
8
ל-7, צא מהסרט...
יהודי | 12-07-2015 18:08
אז הוא היה ראש הישיבה שלך, קשה להגדיר "גדול דור", אם יש דבר כזה, אבל גם אם כן את התואר מקבל מי שחלק גדול מהדור (המאמין) רואה בו כמורה דרך. ובמחילה, בשורה אחת עם גדולי תורה ענקיים שאינם "גדולי דור" נמצא הרב רבינוביץ'. רק חבל שעם כל הרציונליות שלו הוא נכנע לתורמים הנוצרים שלו וקורא לתרום לעבודה זרה. ובאמת, כנראה, שקצת השתבשה דעתו