הכשלון של הבית היהודי: חוק הגיור יבוטל, ש"ס תשלוט על הכשרות ובתי הדין

הכשלון של הבית היהודי: חוק הגיור יבוטל, ש"ס תשלוט על הכשרות ובתי הדין

הממשלה תחליט מחר שורה של החלטות שיעבירו את שירותי הדת לידיים חרדיות. בנט הבטיח כי מהלך חד צדדי שכזה הוא סוף המו"מ הקואליציוני עם הבית היהודי. רבני המגזר זועמים

חוק הגיור יבוטל, ש"ס תשלוט על הכשרות ובתי הדין
  שירותי הדת בשליטתם. אזולאי ודרעי (יונתן סינדל/פלאש90)

הציונות הדתית תפסיד היום (א') את אחיזתה בשירותי הדת של מדינת ישראל.

הממשלה בישיבתה השבועית תחליט בשורה של החלטות הקשורות לשירותי הדת. הראשונה שבהן היא העברת בתי הדין הרבניים ממשרד המשפטים של איילת שקד, למשרד הדתות של דוד אזולאי. ההחלטה השנייה היא  ביטול חוק הגיור שעבר כהחלטת ממשלה בכנסת הקודמת, ובנוסף העברת אגף הגיור מהמשרד לשירותי דת למשרד ראש הממשלה.

הסעיף השלישי הוא חוק הכשרות שיעניק לרבנות הראשית לישראל בלעדיות על תחום הכשרות, הצעת חוק שתעלה לועדת השרים לחקיקה וצפויה לעבור.

שלוש ההחלטות מקנות לחרדים ולרבנות הראשית הנמצאת בידיים חרדיות ובהשפעה חזקה של ש"ס בעיקר, שליטה מוחלטת בתחום הדת במדינת ישראל. יש לציין כי רוב ההחלטות הן תוצאה של המו"מ הקואליציוני, אך רק נזכיר מה איים יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט באותם הימים:

CJFyIzSUkAAW8e7

הבית היהודי נכנסה לממשלה. בנט קיבל את תיק החינוך, שקד את המשפטים ואורי אריאל את החקלאות. השלושה יחד עם סגן שר החקלאות בן דהן שומרים על שתיקה ולא מתייחסים להחזרת שירותי הדת לידיים חרדיות.

מי שזועמים הם הרבנים מהחלק הליברלי של הציונות הדתית.

הרב יובל שרלו צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הממשלה אמורה להחליט מחר על הרחקה נוספת של עם ישראל מיהדותו: ביטול הנגשת הגיור ובתי הדין במשרד הדתות. שמחה גדולה במחנה המתנגדים ליהדות המדינה".

רב קיבוץ יבנה, הרב אילעאי עופרן פרסם בדף הפייסבוק שלו: "אני מעריך כי למעט שרי ש"ס, אף אחד משרי הממשלה לא חושב שאלו הידיים הנאמנות והראויות ביותר לקבוע מיהו יהודי, מהי כשרות או מהם נישואין. אף אחד מהם אינו חושב שלהפקיד את תורת ישראל בידי שר הדתות זה רעיון טוב. אז למה הם הולכים לעשות את זה?"

וארגון רבני צהר, פרסם הודעה לעיתונות בה נכתב: "החלטת הממשלה בנושא הגיור היא נתינת גט כריתות לחצי מיליון עולים מברית המועצות וממדינות נוספות שיהדותם מוטלת בספק. במקום שהנהגת העם היהודי תעשה ככל האפשר לקרב את אלה המבקשים להיות חלק מהעם היהודי היא מתאמצת להרחיקם. החלטה זו לא בלבד שלא תכניס את אותם מבקשים להיכנס לחיק היהדות אלא היא גם עלולה לגרום להתבוללות רבתי כפי שכבר חווה יהדות ארצות הברית במשך שנים. ממשלת ישראל חייבת שלא להיכנע לעסקנות פוליטית מאמללת"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
דווקא טוב מאוד
משה תל אבע,ב | 05-07-2015 0:35
לא מת על שס, אך לגמרי בעד שנושא הכשרות יהיה בידי הרבנות הראשית בלבד. נגד קולות בדיוק שיחלקו את העם. ובעד שבתי הדין יהיו עצמאיים ולא תחת שלטון משרד המשפטים המנותק. סוגיות עקרוניות שבהם צודקים הפעם שס!!
2
ניצחון תורת הרב קוק זצ"ל
אבנר | 05-07-2015 0:47
חיזוק הרבנות הראשית וביטול אפשרות לגיורים שלא כמקובל זהו ניצחוץ מכריע של תורת הרב זצ"ל.
3
יכלתם להביא יותר מצביעים
פיני | 05-07-2015 0:48
זה לא כישלון של הבית היהודי זה מה שהבחירות הביאו כל אחד מלך, ולכן אל תתפלאו כי גם אם הם יצאו מהקואליציה הרצוג יתן לשס פי מאה. הכישלון בוא של אלו שלא דאגו לפני הבחירות שיצביעו לבית היהודי. לא ראיתי את הרבנים הללו תומכים בבית היהודי לפני הבחירות ולכן תלינו רק על עצמכם ולא על אף אחד !!!!!
4
למה הרב אבינר לא מגיב לעניין.
שלמה | 05-07-2015 0:51
5
כל הרבנים
| 05-07-2015 2:30
כל הרבנים הללו הם כצעצועים בפני הרבנים שעומדים מאחורי מפלגת ש''ס כרגע ובפרט שידוע שמי שעומד מאחורי כל זה הוא מרן הראשל''צ הרב יצחק יוסף שליט''א אז קודם שיגיעו הרבנים הנ''ל לכפות רגליו בהלכה ובפסיקה ואח''כ שיחוו דעה ב''דף הפיסבוק'' שלהם מה להם ולהילכות גיור? מה להם ולשאר דברים שעומדים ברומו של עולם, המציאות לצערי היא שבכל פעם ''שהד''ל'' היו בשרותי הדת היו פשרנים כמעט כמו חה''כ מ''יש-עתיד'' אז לפחות בושו ונעלמו,עכשיו תפקידם לתקן את כל מה שהרסו שם,תם עידן הבן-דהן''.
6
את נושא הדת אולי לתת ליש עתיד הם מבינים יותר בהלכה יותר
אלי | 05-07-2015 2:57
מהרב עובדיה זצ"ל והרב יצחק יוסף בנו שליט"א אז מה באמת הם יודעים יותר חוץ מאשר להשניא את הדתיים על כולם הם ממש מבינים לא מההלכה אלא מההגיון המעוות ורואים איך החינוך החילוני פשט את הרגל
7
רבנים מהמגזר הדתי לאומי מתנגדים לגיור המוני
יצחק רובין | 05-07-2015 4:32
די עם ההסתה הזו רוב רבני הציונות הדתית יודעים שבתי הדין הממלכתיים עושים את עבודתם נאמנה. הפרסום שכאילו מחמירים שם היום הוא שקר וכזב חבל שהאתר מציג חצי עובדה. היו הרבה רבנים שפרשפרשהוועדה שעסקה בגיורארגון צוהר בגלל שאין מקום הלכתי לגיור המוני.
8
רבני המגזר זועמים
ברלה | 05-07-2015 7:34
מענין מירבני המגזר. אני מבין שלדעתך הבית היהודי מורכב רק מהמגזר הדתילוני
9
ממתי רבני צוהר הם רבני המגזר?!
ישי | 05-07-2015 8:37
לצוהר אין לגיטמציה להיקרא רבני המגזר בעוד שרוב רבני המגזר תמכו בר' אריאל כמועמד לרבנות הראשית והם תקעו רגליים.. חוצ מזה שגם מה שמכונה "חוק הגיור" איננו מוסכם וגם התומכים בו אמרו שהוא הרע במיעוטו....
10
רוצים להביא חצי מיליון ערב רב
יצחק ברנד | 05-07-2015 10:22
רבני צוהר מצהירים לחצי מילון גוים לעשות גיור , זה פיקטיבי בלי קבלת מצוות ומאי נפקא מינה מגיור שלהם לגיור רפורמי , גם הרב קוק זצ"ל התנגד בתוקף לגיורים כאלה
11
מזרוחניקים עלובים....
| 05-07-2015 11:56
אל לכם להתערב בנושאי דת ( דבר שאינכם מבינים בו כלל)
12
לא מדובר במזרוחניקים
ל-11 | 05-07-2015 13:34
אם כי, אכן מדובר בעלובים!
13
כת השטן של ש"ס משתלטת על המדינה
pop | 05-07-2015 16:08
לא תורה ,לא עבודה, לא שרות צבאי ולא מיסים. רק כפיה דתית שמבריחה יהודים רבים מהדת.
14
הכשלון? לא איכפת להם!!!
משה | 05-07-2015 17:14
הם לא נכשלו--הם לא רצו את משרד הדתות, ידעו מראש מה תהיה התוצאה. הם מעונינם בתיקים שמקדמים את הקריירה שלהם לא תיקים שמקדמים את עם ישראל.
15
די לקנות...
| 08-07-2015 21:37
תשימו לב כמה אתר סרוגים, עושה כתבות על שס, וכל הישג של ש"ס הופכים את זה לבעיה
16
די לקנות...
| 08-07-2015 21:37
תשימו לב כמה אתר סרוגים, עושה כתבות על שס, וכל הישג של ש"ס הופכים את זה לבעיה