אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יעלון: הטקס בו שרו רק גברים - טעות בשיקול הדעת

שר הבטחון השיב בכנסת כי הטקס בו התחשבו בתלמידי המכינות הדתיים ולא כלל הופעה של זמרות היה "טעות בשיקול הדעת ולאור זאת משרד הביטחון יפעל לגיבוש נוהל סדור בנושא."

התחשבות בדתיים? יעלון: טעות בשיקול הדעת
  התחשבות בדתיים היא טעות בשיקול הדעת. יעלון (יונתן סינדל/פלאש90)

שר הביטחון משה בוגי יעלון השיב במליאת הכנסת על שאילתה של ח"כ מיכל רוזין בנושא הדרת נשים בטקס צבאי שהתקיים בשבוע שעבר ואמר "אכן נעשתה טעות בשיקול הדעת".

ח"כ מיכל רוזין שאלה: "בשבוע שעבר פורסם כי לבקשת רבנים, הופיעה בטקס למכינות הקדם-צבאיות להקה על טהרת הגברים, במקום להקת חיל-החינוך המעורבת. הנימוק שמסר משרדך: "שלא לפגוע ברגשות חלק מהמשתתפים". רצוני לשאול: האם נכון הדבר? ואם כן האם קיים נוהל מסודר לגבי השתתפות ושירת-נשים בטקסים?"

שר הביטחון יעלון השיב: "אכן נעשתה טעות בשיקול הדעת של מארגני הטקס כאשר נענו לפניית ראשי מכינות אחדים באשר להרכב הצוות ששר בטקס שכלל בנים בלבד. כשהנושא הגיע לידיעתי ראיתי בכך טעות בשיקול הדעת ולאור זאת משרד הביטחון יפעל לגיבוש נוהל סדור בנושא."

שר הביטחון הוסיף ואמר: "הזמנים השתנו מסיבות חיוביות והן ריבוי שירות של חיילים דתיים, ופתיחת חילות קרביים בפני נשים. השינוי נובע ממגמות חיוביות של נכונות לשרת בשירות ביטחוני. מדי פעם עולים אירועים כאלה ואחרים שמחייבים הנחייה על מנת לשמור על דרך המלך. הצבא ומשרד הביטחון הינם גופים ממלכתיים ואנו פועלים שאף אחד לא ירגיש שמדירים אותו."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
כלומר, בדתיים ובאמונתם ורגשותיהם לא צריך להתחשב?
דניאל | 01-07-2015 13:39
כן, כבוד שר הביטחון? טקס היה לדתיים בלבד. והעובדה שלא הייתה שם שירת נשים זו טעות בשיקול דעת?! כלומר אתם אומרים שהתחשבות ברגשות של בני אדם, באמונתם ומצפונם זו טעות בשיקול דעת? תגידו לי אתם נורמליים שם?
2
יעלון לא אשם. הגמגום ההלכתי שלנו לא מותיר לא ברירה!
מלכי | 01-07-2015 14:37
בכך שאנו לא עומדים על העיקרון ההלכתי של שירת נשים. בכך שאנו מותירים את הבמה לפמיניזם הנלחם ב"הדרת נשים", ללא תגובה, ללא הסבר, אפילו ללא ציפיה ודרישה להכיל את "האחר" (היינו- אותנו , אנשי המערות האוחזים במנהגים מוזרים). אין להתפלא שהפמניזם כובש את הבמה באומה.
3
הציבור הדתי הוא ילד הכפות המדיני
| 01-07-2015 14:39
הגיע הזמן להשיב מלחמה ולהרים ראש!
4
ברור שהרגשות והערכים של החילוניים זניחים
שי | 01-07-2015 14:47
רק הדתיים חשובים
5
שירת הנשים היא לא הבעיה אלא רק סימפטום של
ישר | 01-07-2015 15:03
הבעיה, הבעיה היא שאף אחד לא חושב בכלל להתחשב בדתיים. הדרת נשים ה' ישמור, הדרת דתיים- אין דבר כזה... סמרטוטים...אנחנו סמרטוטים עד שאנו נחליט אחרת הכל תלוי רק בנו. אם נמצא היתר אז תתעורר בעיה שונה עד שיתעוררו בעיות שיחיבו פיצוץ וחיכוך ואז הכל יצא החוצה ויחויב להיפטר בדרך לא חיובית במקום לעמוד על שלנו עכשיו בדרכי נועם.
6
בקרוב יוציאו את הבשר מצה"ל למען הצמחונים!
| 01-07-2015 15:13
ואז יוציאו ביצים וחלב למען הטבעונים!
7
ל 4 מדובר בהלכה מחיבת, ולא ברגשות!
מלכי | 01-07-2015 22:55
8
ל7 אז איך יש דתיים שעובדים עם נשים?
שי | 02-07-2015 7:32
ומה עם ערכי החילונים שגם מתגייסים לצבא? האם אתה מצפה מחיילים וחיילות שגדלו אצל הורים על ערכי שיוון להתעלם מהם בגללך? אולי גם צריך לסקול מחללי שבת ?
9
ל 8 לא רוצים לכפות על אף אחד, ושלא יכפו עלנו|!
מלכי | 02-07-2015 18:35
חבל שהסגנון הופך להיות - ואולי תהרגו את כל העולם?????????? זה כבר לא דיון ענייני. נחזור לעניין. אין לי עניין לכפות כלום על אף אחד. אני לא מוכן שיכפו עלי לשמוע "שירת נשים". למה זה אסור? מה ההבדל בין זה ובין לעבוד עם נשים? ועוד הרבה בירורים.... אתה מוזמן לבית המדרש לברר בעומק במה מדובר. רק אומר יסוד - כמו שלעיוור שכשרון הראיה שלו נפגם קשה להסביר מה זה צבע, כך מי שלא עמל לפתח את כשרון הקדושה, קשה להסביר את העניין הנדון.