אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דב קלמנוביץ' לניר ברקת: אל תתן את גבעת מרדכי לחרדים

שעות לפני ישיבת המועצה המכריעה בנושא גני הילדים ובית הכנסת החרדיים שעתידים לקום בשכונת גבעת מרדכי מבהיר המשנה לראש העיר דב קלמנוביץ כי פגיעה בסטטוס קוו כמוהו כמסירת השכונה לידיים חרדיות. "לא ניתן לפגוע בציביונה הדתי לאומי של גבעת מרדכי״

קלמנוביץ לברקת: אל תתן את גבעת מרדכי לחרדים
  לא למסירת גבעת מרדכי לחרדים. קלמנוביץ (יח"צ)

המאבק על גבעת מרדכי

אמש (ב') נועדו ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ומשנהו, יו"ר סיעת הבית היהודי בירושלים דב קלמנוביץ', בנוגע לישיבת מועצת העיר היום וההחלטה להביא להצבעה בפני המועצה את סוגיית בניית גני הילדים ובית הכנסת החרדיים בשכונת גבעת מרדכי.

קלמנוביץ' שטח בפני ברקת את הסכנות הצפויות במידה המהלך יושלם ואכן יוקם בית כנסת חרדי וכן גני ילדים נוספים והתנגד באופן אבסולוטי למהלך. הוא קרא לברקת לשמור על הסטטוס קוו השכונתי מבחינת הרכב התושבים בה וכן מבני הציבור לכל מגזר.

גבעת מרדכי הוקמה בשנות השבעים והיא נחשבת מעוז של הציונות הדתית בירושלים. בשנים האחרונות הצטרפו לשכונה תושבים חרדים לאור הסמיכות של ישיבת 'חברון' הנמצאת בשכונה. החרדים מבקשים להקים בית כנסת שיוקדש לזכרם של נפגעות אסון ההדברה, תושבות השכונה, מנגד מבקש הציבור הסרוג מקום לבית כנסת נוסף לאור הצפיפות בבתי הכנסת הקיימים.

"חייבים לשמור על סטטוס קוו ולא לשנות סדרי עולם. כפי שלא יוקם בית כנסת של הציונות הדתית במרכז מאה שערים כך אין מקום לריבוי מבני ציבור ובית כנסת חרדיים בשכונה מעורבת שמרבית תושביה דתיים לאומיים", אמר קלמנוביץ' לפני ישיבת מועצת העיר המכריעה והוסיף "עתיד גבעת מרדכי נמצא בידי ראש העיר וביכולתו להציל אותה".

״בניית מבנים לציבור החרדי מפרה ברגל גסה את הסטטוס קוו העדין בשכונת גבעת מרדכי וסופה שתדיר את רגלי הציבור הדתי לאומי מן השכונה. לא ניתן לפגוע בציביונה של גבעת מרדכי״.

בנוסף, נרשמה התנגדות חזקה מצד תושבי השכונה וכן המנהל הקהילתי ואלו יגיעו לישיבת המועצה היום כדי להפגין ולמחות על החלטת ראש העיר ברקת להעלות את הנושא להצבעה במועצה בה יש לו רוב, לאחר שבועדת ההקצאות האמונה על הנושא לא היה רוב ולכן לא היתה החלטה. 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
תגובה חשובה
קושקוש | 30-06-2015 20:20
עם כל הכבוד למר קלמנוביץ ויש כבוד אני מוכרח למחות על דבריו בתור אחד שלמד שנים רבות בישיבת חברון אני מכיר היטב את גבעת מרדכי ומדובר במחילה בשכונה מאוד רדומה (ועוד יותר במחילה ללא שום דבר אטרקטיבי לאף מגזר) שאין שם נוכחות בולטת של אף אחד...ולאף אחד לא אכפת ממנה ומההזנחה שלה הדבר היחיד שקצת מרים את השכונה הזאת זה ישיבת חברון שמיועדת לתלמידים ונקנתה מכספי תורמים פרטיים וחוץ ממנה אין לחרדי השכונה שום מבנה נורמלי ובבית הכנסת חניכי היחיד שקיים לחרדים והוא צפוף וקטן מתפללים גם הרבה דתיים לאומיים אז מהי הצרות עין לבית כנסת חרדי אחד שיחליף את חניכי ויהיה לתועלת כל השכונה כאשר כל בתי הכנסת האחרים הם דתיים לאומיים ללא עוררין ??? אדון קלמנוביץ לפני שאתה דואג להתחרדות השכונה הזאת תדאג לתחבורה ציבורית נורמלית אליה וממנה ותפעל לכך שתהיה קצת יותר אטרקטיבית ופחות עלובה ולא משנה עבור איזה מגזר
2
מפני שהוא יודע מי האויבים האמיתיים.......
הסיבה שבחרתי בקינג | 30-06-2015 20:39
לא מבין מדוע להתקוטט עם החרדים...הם גרים שם וגם להם מגיע בית כנסת....אגב יש להם ישיבה ענקית כבר הרבה שנים שם.....אפרופו "צביון השכונה".........
3
הם גרים שם וצריכים בית כנסת...............
לא מבין את הרדיפה שלך לחרדים...... | 30-06-2015 20:56
כל הכותרו שלך היא להצר את רגלי החרדים?????????. אין בניה ערבית בילתי חוקית???????. לא צריך עוד מצלמות אבטחה?{דבר עם קינג...}
4
מר קלמנביץ..אננו זקוקים לעוד אויבים לציונות הדתית...
ממש אהבת ישראל... | 30-06-2015 21:34
החרדים אינם אויבינו..אולי כדאי שתילחם באויבים האמיתיים
5
זה הדגל המרכזי של מפלגת הבית היהודי: שנאת חרדים
בניה | 30-06-2015 23:15
בתור איש הציונות הדתית, זאת בדיוק אחת הסיבות העיקריות שבגללן עזבתי את המפלגה הזאת, ושאני כ"כ שמח שקמה מפלגה אמיתית של אחדות ואהבת ישראל כמו מפלגת יחד שמאחדת בתוכה את כל המגזרים והעדות ללא יוצא מהכלל. מר קלמנוביץ היקר, אתה צריך להתבייש על דבריך אלה!
6
רוצה למנוע בית כנסת מהם,,למרות שהם גרים שם
לא מבין את קלמנוביץ | 01-07-2015 8:31
אולי תתעסק בדברים יותר רציניים...
7
ככלב השב אל קיאו
האחד | 01-07-2015 8:55
חס ושלום שיהיה גן ילדים חרדי - ממש נורא ואיום..... חבל שמר קלמנוביץ לא נחרץ כך כלפי החילונים. בו נראה אותך מונע הקמת גן ילדים חילוני בעיר...... אלוקים - שמור עלי מידידי מאויבי אשמר בעצמי.
8
צריך לשמור על העיר ציונית ומגוונת
כל הכבוד לדב קלמנוביץ | 01-07-2015 8:56
כולנו בעד אחינו החרדים אבל גבעת מרדכי לא תהיה בית שמש 2
9
אשריך המשנה - צריך לשמור על גבעת מרדכי
תושב דת"ל מרחוב השח"ל | 01-07-2015 9:01
כל הכבוד על שמירה על הזכויות שלנו וכל הכבוד על המתינות בה הדברים נאמרו כלפי אחינו
10
הבעיה היא באופן ההתנהלות החרדית
צבי | 01-07-2015 10:20
לכל אחד מגיע לקבל בית כנסת השאלה היא איך. האם מותר לרמות ולהסתיר פרטים כדי לקבל? האם מותר להתנהל בצורה שאין בה דרך ארץ , כדי להשיג בית כנסת? האם מותר להקצות שטח ציבורי מבלי שהדברים יפורסמו בשכונה בצורה ראויה?
11
בעיר הקודש אין מקום לחוטאים!
| 01-07-2015 10:46
חילונים בירושלים זה צלם בהיכל! החוצה! לכן לתל אביב או לברלין!
12
הבית היהודי בירושלים, לא יעברו את אחוז החסימה........
אם קלמנוביץ ימשיך כך..... | 01-07-2015 11:11
מלחמה מיותרת לגמרי עם החרדים.... הם גרים שם , וזו זכותם לקבל בית כנסת.. אגב הם שונים בתכלית השינוי מבריוני בית שמש!
13
כל הכבוד לד קלמנוביץ
דתיה לאומית | 01-07-2015 12:07
כל הכבוד לדב קלמנוביץ שדואג לציבור הדתי לאומי. בשביל זה בחרנו אותך! אל תיתממו, בית כנסת וגנים זה לא לטובת כל השכונה אלא לטובת החרדים בלבד. השכונה הולכת ומתחרדת והתהליכים האלו לא נעצרים, תראו לדוגמא את הר נוף או בית וגן שהיום הן שכונות חרדיות לחלוטין! אני מבינה שהחרדים צריכים לגור באיזה מקום, אבל בשביל זה יש שכונות חרדיות. למה לחרד שכונות דתיות לאומיות או חילוניות?
14
הסיבה פשוטה
ל-13 ודומיה | 01-07-2015 12:47
הציבורים החילונים והד"לים בדעיכה מתמדת ולעומתם החרדים בגידול. ניתן כבר לשמוע את היללות הדליות בעוד קדנציה או שתים כשהחשבונות עם כלבנוביץ ותומכיו יערכו
15
קקלמנוביץ! במילים אחרות הכניסו את החרדים לגטאות -בושה-
פרח | 03-07-2015 13:58
16
כל התגובות הלא אוהדות מושתלות ע"י חרדי אחד
תלמיד מכון לב | 07-07-2015 8:04
אל תקנו את הטוקבקים