אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לוחמי הקומנדו הימי השתלטו על הספינה 'מריאן'

לוחמי הקומנדו הימי השתלטו על הספינה 'מריאן' שעשתה את דרכה לרצועת עזה כחלק מהמשט השבדי. בנט: "יחד עם המשטים גם הסיכוי של הפלסטינים לקבל מדינה ירד למצולות"

לוחמי הקומנדו הימי השתלטו על הספינה 'מריאן'
  (צילום: מתוך ynet)

סופו של המשט.

שייטת 13 השתלטה הלילה (בין ראשון לשני)) על הספינה "מריאן", שעשתה את דרכה מיוון לרצועת עזה במסגרת המשט "ההומניטרי" השבדי.

בניגוד להשתלטות היחידה על ספינת המרמרה לפני כחמש שנים, הפעם תהליך ההשתלטות היה קצר ולא היו נפגעים.

מדובר צה"ל נמסרכי "בהתאם להחלטת הדרג המדיני ולאחר שמוצו כל הפניות בצינורות הדיפלומטיים למנוע מכלי השיט "מריאן" מלהגיע לחופי רצועת עזה ולהפר את הסגר הימי, השתלטו לפני זמן קצר לוחמי זרוע הים על כלי השיט בטרם הגעתו לרצועת עזה. תהליך ההשתלטות היה קצר וללא נפגעים".

בצה"ל ביקשו להבהיר כי "הפעולה בוצעה לאחר מספר רב של פניות למפליגים בכלי השיט בטווחים שונים בים. משהבהירו המפליגים כי אין בכוונתם לשתף פעולה ולהיעתר להזמנה להגיע לנמל אשדוד, הוחלט להשתלט על כלי השיט ולהשיטו לנמל אשדוד".

יי"ר מפלגת 'הבית היהודי', השר נפתלי בנט, הגיב להשתלטות הקומנדו הימי על הספינה ואמר כי "הפלסטינים מזכירים לנו ממשט למשט כי הם לא פרטנר לשלום אלא פרטנר לטרור,  בים באוויר וביבשה – ויחד עם המשטים גם הסיכוי של הפלסטינים לקבל מדינה ירד למצולות".

בנט הוסיף כי "עשר שנים להתנתקות, מדהים כיצד היא חשפה את פרצופם של הפלסטינים: במקום להשקיע בחוף הים של עזה השקיעו במשטי טרור, במקום להשקיע בפיתוח אזרחי השקיעו בפיתוח אמצעי הרג אזרחים, במקום להשקיע בחינוך ילדיהם הפכו את ילדיהם לסייעני טרור בעל כורחם. ישראל תמשיך להגן על עצמה, אנחנו ננצח".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו