אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שנתיים לעופרת יצוקה: בשדרות זוכרים את הלוחמים שנפלו

במלאות שנתיים למבצע עופרת יצוקה ערכו בישיבת ההסדר אפיקי דעת בשדרות טקס מיוחד בהשתתפות הורים שכולים, רבנים ומפקדי צה"ל. הרב עמוס נתנאל אביו של יהונתן נתנאל הי"ד: "יהונתן אמר לי שזה לא טוב לבכות בזמן מלחמה על חיילים שנפלו כי המלחמה היא על הרוח וזה מחליש את הרוח ונותן כח לאויב".

שנתיים לעופרת יצוקה: בשדרות זוכרים את הלוחמים שנפלו
  מח"ט עופר לוי מדליק את חנוכיית הקאסמים

בטקס מיוחד בישיבת ההסדר אפיקי דעת בשדרות ציינו שנתיים למבצע עופרת יצוקה. בטקס השתתפו רב העיר תל אביב הרב ישראל מאיר לאו, הורים שכולים, מח"ט חטיבה צפונית עזה, רבני ישיבת שדרות ותלמידיה ותושבי העיר.

האירוע התחיל בהדלקת חנוכיית הקסאמים על ידי הרב ישראל מאיר לאו. אחריו הדליקו ההורים השכולים ובסוף כיבד את הטקס מח"ט חטיבה צפונית עזה עופר לוי. בתום ההדלקה פרצו תלמידי הישיבה בריקודים ביחד עם ההורים ורבני הישיבה.

בתום הריקודים התכנסו תלמידי הישיבה בבית המדרש. ראובן שטרן אביו של ניתאי שטרן הי"ד אמר כי בנו היה שליח ציבור של עם ישראל: "חייל הוא איננו רק אדם פרטי. הוא איננו רק הבן של משפחתו אלא הוא שייך לציבור כללי הוא גויס למען הכלל, למען עם ישראל – עם ה'".

אחריו עלה לדבר הרב עמוס נתנאל אביו של יהונתן נתנאל הי"ד. הרב נתאל ריגש את התלמידים כאשר סיפר על דברים שאמר לו בנו יהונתן בזמן המלחמה. "יהונתן אמר לי אבא, אני חושב שזה לא טוב שחיילים בוכים על חברים שנפלו, במיוחד בזמן מלחמה, כי המלחמה היא על הרוח וזה מחליש את הרוח ונותן כח לאויב".

בסוף דיבר מח"ט החטיבה הצפונית בעזה עופר לוי שאמר כי העובדה שקשה היום למצוא דירה למכירה בשדרות מעידה כי המבצע עופרת יצוקה תרם תורמה משמעותית לעורף הדרומי. לוי התייחס לפרשת פרסום שמותם ומראה פניהם של חיילי צה"ל על ידי ארגונים אנטי ישראליים ואמר כי הוא היה מרגיש פושע אם הוא לא היה עושה את מה שעשה במבצע עופרת יצוקה.

ראש ישיבת שדרות הרב דוד פנדל אמר שחשיבות הטקס למלאות שנתיים למבצע עופרת יצוקה היא ביסוד המידה של הכרת הטוב.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו