אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כל מה שקורה במגזר: מדור הברנז'ה של רז קיל מ'מצב הרוח'

מי היה איפה? למי מגיע מזל טוב? כל המינויים, כל הכנסים, כל השמחות וכל האירועים שהתרחשו השבוע בציבור הסרוג. מדור הברנז'ה של רז קיל מתוך העלון מצב הרוח

מה שקרה במגזר: מדור הברנז'ה של מצב הרוח
  רז קיל, מצב הרוח

מתכנסים

 • משפט עברי. אות יקיר המשפט העברי לשנת תשע״ה על שם השופט מנחם אלון ז״ל נערך השבוע. זוכי הפרס השנה היו השופט צבי טל ופרופ׳ אליאב שוחטמן. יזמו: עו״ד יצחק נטוביץ׳, עו״ד אביר דיין ועו"ד אפרת רוזנבלט סגנית יו"ר מחוז תל אביב והמרכז, שנבחרו בשבוע שעבר בבחירות ללשכה למועצה הארצית של לשכת עורכי הדין. ניצפו: שופטי העליון ניל הנדל ונועם סולברג, מבקר המדינה השופט יוסף שפירא, השופט משה דרורי, מנהל בתי המשפטי מיכאל שפיצר, פרופ׳ נחום רקובר, יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת ח"כ ניסן סלומינסקי, יו״ר הלשכה החדש עו״ד אפי נוה ויו״ר ועד מחוז תל אביב והמרכז הנבחר, עוה״ד ינון היימן, לירז ראש ודורי שארף שנבחרו לוועד המחוז מטעם סיעת ׳צדק ומשפט׳ וחבריהם לסיעה עו״ד מיכה גדרון עו״ד מנדי וייס, עו״ד חנוך פת ועו״ד אוהד שגיב; עוה"ד ד"ר אבי רובינשטיין וד"ר חיים שיין ועוד. הינחה פרופ׳ אביעד הכהן (1).
 • בישיבת ההסדר 'הכותל' שברובע היהודי בירושלים, ציינו השבוע באירוע מיוחד את הגיעו לגבורות של הרב אביגדור נבנצל, רבו של הרובע, המלמד בישיבה שנים רבות, בהשתתפות בוגרים רבים, תלמידי הישיבה ומשפחתו של הרב נבנצל. בירכו: הרב ברוך וידר ראש הישיבה, נשיא הישיבה הרב ישעיהו הדרי וסופר הרב חיים סבתו, שהיה בין תלמידיו, ואף קרא באירוע פיוט מיוחד, כתוב בארמית במשקל ה'אקדמות', לכבוד הרב נבנצל (2).
 • עם הפנים לקהילה. במסגרת הפעילות החינוכית של הקק"ל הוקמו בתקופה האחרונה עשרות כיתות מנהיגות בבתי הספר ברחבי הארץ. הכיתות החדשות מאפשרות חינוך ולמידה לאהבת הארץ ולערכיה של קק"ל. בשבוע שעבר, בטקס מרגש, נחנכה כיתת מנהיגות חדשה בבית ספר ברויאר בישוב בנימין. גזרו את הסרט ראש המועצה האזורית נחל שורק אלי אסקוזידו, סגן יו"ר הקק"ל שקידם את בניית הכיתה בישוב הסרוג גאל גרינוולד, חבר דירקטוריון הקק"ל, ומזכ"ל מושבי הפועל-המזרחי איציק אליה (3).
 • קהילת גבורת מרדכי בגבעתיים ציינה השבוע באורח מיוחד את פטירתו בטרם עת של בעל התפילה בחגים וימים נוראים ר׳ יעקב ולטר, שהיה חזן בית הכנסת במשך שנים רבות. בערב אזכרה לכבודו הושמעו הקלטות של תפילות מפיו. ד״ר מרדכי (מקס) סקסטין ניתח את סגנון תפילתו של ולטר, והחזן שלום סלומון השמיע קטעי חזנות. בין הדוברים: יו״ר הקהילה עו״ד גידי פרישטיק, שאף הינחה, יחזקאל פלדמן גיסו של ולטר, יצחק פורת ועו״ד נתן שפטלוביץ. עם יתר חברי הקהילה מושיק גולדשטיין מ"מ ראש העיר.
 • ארגון הבוגרים של אוניברסיטת בר-אילן, בהובלתה של בתיה לביא, ערך טקס חלוקת מלגות לסטודנטיות שהומלצו ע"י לשכת רב הקמפוס והמדרשה לבנות. ד"ר תמימה דוידוביץ אמרה דברי תורה, ואת המלגות העניקו אריה לביא לזכר אחיו, צבי לרר ויפה לרר-עמיעד ז"ל, בתיה גוטליב וינברגר לזכר בעלה ישראל צבי ז"ל, ומשפחת קלימובסקי לזכר האב אברהם קלימובסקי, ואריה וגילה זולאי ז"ל. את המלגה הרביעית תרמו יחד מספר בוגרים (4).

תרבות

 • עמדה נערה מול הכותל. בחסות נשיא אוניברסיטת בר אילן הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, נערך השבוע בקמפוס ערב מוסיקלי מרגש במיוחד, בהשתתפות מאות אורחים. במהלכו הוענק אות הוקרה למפעל חיים למלחין העברי דובי זלצר והתקיים ערב שירה שכלל את שיריו הרבים, שהפכו במרוצת השנים לנכסי צאן ברזל של המוסיקה הישראלית. תחת הכותרת 'לא נפסיק לשיר' עלו לבמה להקת הנחל 2015 שאליה הצטרפו ותיקי להקת הנחל משנות ה-50, ביניהם חיים טופול וגבי עמרני. מקהלת הילדים 'אפרוחי אונו' שרה יחד עם הזמרת גאולה גיל, שבאה במיוחד מלוס אנג'לס. הזמר דני גולן ריגש בשיר 'הכותל׳, זמר האופרה גיא מנהיים ביצע שירים משיריו של זלצר, וכן גם הזמרים חני דינור ויהודה אליאס. האחרון הרטיט לבבות בשיר 'אל ארץ צבי', שכלל קטע חדש שחיברה כותבת השיר המשוררת תלמה אליגון, לזכרו של רועי קליין ז"ל. בשיא האירוע עלה נשיא האוניברסיטה הרב פרופ' הרשקוביץ לבמה והפתיע את זלצר והקהל בביצוע חזנות מהתפילה לשלום המדינה במנגינת 'אל ארץ צבי' (5).
 • הסרוגים רצים. מרוץ הלילה של ירושלים, שיזם ראש העיר ניר ברקת, נערך בסוף השבוע שעבר, ברחובותיה של הבירה. בין מאות הרצים ברחובות העיר בשעות הלילה נראו סרוגים רבים, וביניהם רועי וולף יועצו של ח"כ ניסן סלומינסקי, היועץ הכלכלי ליאור אבן חן, יזם האנרגיה דניאל מינסקי, הפיסיקאי שמואל גולדשטיין ועוד.
 • מגן קדמי. השגריר הסרוג של ישראל בארה"ב רון דרומר, יזם מיפגן תמיכה יוצא דופן בישראל, שנערך השבוע בירושלים. דרומר הזמין לארץ את הבעלים של אלופת הפוטבול האמריקאית, 'ניו-אינגלנד פטריוטס', המיליארדר היהודי רוברט קראפט, אחד מהאנשים העשירים בעולם, יחד עם 19 מבין גודלי כוכבי העבר של ליגת הפוטבול NFL, למיפגן תמיכה בישראל.
 • "כשהמילים לדף באות. אני הופך צינור של שפע שיורד אל העולם בין טיפות לבין דמעות ובניגון המתחבר אני פוגש בצליל חיי כמו נשמע רק בשבילי וסיפור לי מספר". בשיר מיוחד זה פותח היוצר הצעיר והמוכשר עמי נגר, את המופע 'פריחה', המלווה את אלבום ביכוריו. במופע שערך נגר השבוע בבית היוצר בתל אביב, התארחו חברו הטוב יונתן ארצי, שיחד הם חולקים מופע משותף 'עמי ויונתן', ואלון עדר שהפיק איתו את האלבום.
 • מקהלת החזנים 'זמרתיה' מירושלים, בניצוחו של ד"ר אורי אהרן, חזרה השבוע מביקור בקהילה היהודית בסופיה בירת בולגריה. המקהלה מנתה עשרים זמרים שהופיעו יחד בקונצרט רב משתתפים ומרגש בבית הכנסת הגדול בסופיה. הרפרטואר כלל משיריה הקבועים של המקהלה בתוספת מספר שירים בלדינו ושירים בסגנון המזרח.
 • מה קורה כשדתיים וחילונים, צעירים ומבוגרים והזמר אודי דוידי, הולכים ושרים יחד ברחובות ירושלים? אודי דוידי החליט לבדוק את העניין במדרחוב הירושלמי והתוצאה היא קליפ חדש, מרגש ומשמח במיוחד לשיר 'ראו באורי' של דוידי. הקליפ כבר הספיק לצבור אלפי צפיות ברשת.
 • צבי זלבסקי, אמן ותיק ומוערך במוסיקה היהודית, שחתום על להיטים רבים שלא נס ליחם, כמו א-ל מסתתר, אורי וישעי ועוד, משיק בימים אלה את אלבומו העשירי והחדש 'והנה הבית מואר', המכיל שנים-עשר ניגונים, שכוללים את אסיף לחני השנתיים האחרונות. האלבום החדש מכיל שירי משוררים, שירים שכתב בעצמו וכמובן גם מילים מהמקורות.
 • רבה של תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו, הגיע השבוע למיתחם המסעדות ברמת החייל בתל אביב, כדי לקבוע מזוזות במסעדות 'טוקו' ו'טורו' הכשרות. המסעדות טוקו וטורו, היו עד לפני שבועיים לא כשרות בעליל. לאחר שנרכשו מבעליהן ע"י קבוצת שותפים המפעילים מסעדות ידועות באזור המרכז, החליטו הבעלים החדשים להפוך אותן לכשרות. לאחר קביעת המזוזה החגיגית, שוחח הרב לאו עם השף בני אשכנזי וחיזק את ידי הבעלים אלישע פדריקו ארליך, איציק אנקונינה, איתי דהן, זוהר בן שמעון וחן מזרחי, על נכונותם להפוך את המסעדות לכשרות (6).

פוליטיקה

 • מספר המנכ"לים הסרוגים במשרדי הממשלה בממשלה הנוכחית שוברת שיאים. השבוע היה זה התור של השרה לשיווין אזרחי גילה גמליאל, למנות מנכ"ל סרוג למשרדה. למנכ"ל נבחר אבי כהן, בן 36, מהקהילה הסרוגה של בבית שמש. למרות גילו הצעיר, הספיק כהן לעבוד במשרד ראש הממשלה, בפרוייקטים שונים, וביניהם פרוייקטים שבמסגרתם הוקמו ישובים חדשים בנגב ובגליל. בתפקידו האחרון עמד כהן כראש מינהל אזורי תעשיה במשרד הכלכלה, שבאחריותו קידום אזורי התעשייה הממוקמים באזורי עדיפות לאומית (7).
 • נחום לגנטל, הדור הבא. בפעם האחרונה שנבחר יו״ר לצעירים בבית היהודי היה זה לפני עשור בדיוק. למפלגה עדין קראו מפד״ל. יו"ר המפלגה היה אז זבולון אורלב ויו״ר הצעירים שנבחר היה יוסי ברודני, כיום ראש העיר גבעת שמואל, שהספיק מאז לעבור לליכוד. לאחר עשור בדיוק, הודיעו השבוע בבית היהודי על קיום בחירות ליו״ר הצעירים במפלגה שיערכו בחודש הבא. אמנם תחת החוקה החדשה של הבית היהודי, שאותה יזם נפתלי בנט בקיץ שעבר, צומצם מאוד מעמדו של יו״ר צעירים בתוך המפלגה, אך עדין מדובר בתפקיד משמועתי, שיכול לתת כיוון למנהיגות העתידית בציונות הדתית. בין השמות שעלו כמועמדים: דוידי בן ציון וטוביה ברוקנר מהשומרון, יונתן דובב מפתח תקווה, אלדד עוזרי יועצו של ח"כ ניסן סלומינסקי, רותם קקון מנתניה, ליאב חדד מירושלים, יעקב שטרן מגבעתיים ואיתי גרנק מיפו.
 • במהלך יום עבודה שיגרתי בכנסת בשבוע שעבר, נתקל באקראי ראש הממשלה בנימין נתניהו במסדרונות הכנסת, בילדיו של שר החינוך לשעבר ח"כ הרב שי פירון, שבאו לבקר את אביהם במקום עבודתו. למרות שפירון הוא כיום אופוזיציונר לראש הממשלה ולממשלתו, השניים מיודדים. ראש הממשלה החל לשוחח עם ילדיו של פירון והתלהב מהם, מה שגרם לו לפנות דקות יקרות מזמנו וללכת עם ילדיו של פירון לתערוכת צילומים בכנסת, המציגה את ראשי הממשלה בנעלי בית, ולהעניק להם הסבר מפורט על תמונות ראשי הממשלה לדורותיהם שתמונותיהם מוצגים בתערוכה (8).
 • הח"כית הסרוגה רחל עזריה, ממפלגת כולנו של השר משה כחלון, טסה השבוע לארצות הברית כדי להופיע בפאנל משותף במכון ברוקינגס בוושינגטון, יחד עם עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה זצ"ל, על 'נשים ודת בישראל'. מאות המשתתפים, וביניהם נציגים משגרירויות שונות, אנשי גבעת הקפיטול, ופקידים בכירים בממשל, לקחו הפסקה משמיעת הרצאות על הגרעין האיראני והעתיד של יהודה ושומרון, כדי לשמוע את הנשים מדברות על התחזקות הפמיניזם במיגזרים הדתי לאומי והחרדי בישראל, על הקול הנשי שנראה ונשמע יותר בפוליטיקה הישראלית, השתלבות נשים חרדיות, והסיכוי לראות חברות כנסת חרדיות בקרוב.
 • גדול ביפן. גיל שפר כיום איש עסקים, ולשעבר ראש הסגל הסרוג של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מונה השבוע לקונסול כבוד של יפן בישראל. קונסול כבוד הוא תואר דיפלומטי המוענק מטעם מדינה זרה לאדם המתגורר במדינה אחרת, כדי לייצג את האינטרסים שלה באותה מדינה. כדי למנות קונסול של כבוד דרושות חתימות של שרי החוץ של שתי המדינות.

תקשורת

 • סרוגות כותבות. כותבות מגזין הנשים המגזרי, 'נשים', נפגשו השבוע בביתה של הסופרת ובעלת הטור 'סלון משלך', מיכל ווזנר. את המיפגש יזמו אנשי המגזין: סמנכ"ל משאבי אנוש אסף גלבוע, העורכת הילי מויאל וסגניתה החדשה יעל גרוס אנגלנדר, והשתתפו בו כותבות העיתון, הנטורופתית שרה בר אשר, הרבנית ד"ר לאה ויזל, חגית ששר, דקלה גל-עד, הפסיכולוגית נחמה קירשנבאום אבינר, המאיירת רינת גלבוע ועוד. לאחר דיון על כיוונים שונים לעיתון, השתתפו הכותבות בסדנה נשית כדי להכיר אחת יותר טוב את השנייה.

מינויים

 • עופר האיילים. בטקס רשמי סיים השבוע המח"ט הסרוג של גבעתי אל"מ עפר וינטר, את תפקידו כמפקד החטיבה הסגולה. אל"מ ירון פינקלמן מונה במקומו למח"ט גבעתי, בטקס שנערך בקצרין שברמת הגולן, בהשתתפות אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן, מפקדי ולוחמי החטיבה ובני משפחה. וינטר, שצפוי לו צפוי עתיד גדול בצה"ל, ועל פי ההערכות גם בהנהגה הפוליטית העתידית של הציונות הדתית, החל את שירותו בסיירת מטכ"ל ומשם המשיך לתפקידי פיקוד בגבעתי. עם סיום תפקידו הוא יוצא ללימודים במכללה לביטחון לאומי‏ ולהתאוששות, לאחר שירות תובעני כמח"ט גבעתי, ששיאו היה בלחימה בעזה בקיץ שעבר במבצע צוק איתן.
 • הטובות לטייס. שמונה חודשים בלבד לאחר שהנווטת תמר אריאל ז"ל, בת משואות יצחק והסרוגה הראשונה שסיימה קורס טייס בצה"ל, נהרגה במפולת שלגים טראגית בהימלאיה, קיבלה השבוע סרוגה נוספת כנפי טייס. ר', תושבת שכונת פסגת זאב בירושלים, ובוגרת תיכון פלך ומדרשת לינדנבאום בעיר, תהיה הנווטת הסרוגה השנייה בתולדות צה"ל. כך פירסם השבוע הצבא. המדור מתחייב לעקוב (9).
 • זוכרות את בן דודם. ארבע תלמידות כיתה ז' מהאולפנה של בני עקיבא במירון שבצפון, זכו בשבוע שעבר מקום הראשון בתחרות רובוטיקה ארצית, שעורך מדי שנה משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל. התלמידות הזוכות הקדישו את הזכייה לאייל יפרח הי"ד, שנחטף ונרצח בגוש עציון לפני כשנה יחד עם חבריו גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל הי"ד. הזוכות הם תקווה וינר, הדר סופר, שיראל כהן ונריה זינר. שיראל ונריה, הן בנות דודן של אייל יפרח ז"ל. הדר סופר היא בתו של מנכ"ל מפלגת תקומה אופיר סופר.
 • מזכיר הממשלה האלוף במיל' אביחי מנדלבליט הוא מעתה גם ד"ר. בטקס שנערך השבוע בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן, במעמד ראש הפקולטה פרופ' שחר ליפשיץ, הוסמכו הדוקטורים החדשים למשפטים: אביעד איגרא, משה הרשקוביץ, יחיאל וינרוט, הילה מלר-שלו, אביחי מנדלבליט, מרדכי מרק, ליאור משאלי-שלומאי, יצחק רז, ורעות שניר.
 • ד"ר יעל גנאור-פז, ממחלקת הנשים והיולדות בבית החולים מאיר בכפר סבא, זכתה השבוע בתואר המתמחה המצטיינת באגף נשים ויולדות, בבית החולים. ד"ר יעל גנאור-פז, רופאה במחלקה, היא בתם של אברהם והדסה גנאור, יו"ר אמונה ברעננה (10).
 • בטקס שערך מרכז קופת חולים הכללית למתנדבים מצטיינים במוסדות הרפואיים בארץ, זכתה אביבה קניג מרעננה, רעייתו של סגן ראש העיר המיתולוגי לשעבר צבי קניג, באות הצטיינות, מידי מנכ"ל קופ"ח אלי דפס, בזכות התנדבותה רבת השנים במחלקת היולדות בביה"ח מאיר בכפר סבא (11).

מזל טוב

 • לרבה הראשי של פתח תקוה, הרב מיכה הלוי ורעייתו יעל, בהיכנס בנו הצעיר אלישיב למצוות. שבת בר המצווה נערכה בפ"ת, ובין הבאים הרבים לשמח, היו: הגיסים הרב אלי סדן והרב חיים סבתו, האח פרופסור יהונתן הלוי מנהל בי"ח שערי צדק, הדיין הרב יגאל לרר, ראש עיריית פ"ת עו"ד איציק ברוורמן וסגנו עו"ד איציק דעי, חברי מועצת העיר הסרוגים אבי בלושטיין ואודי ויזנר, מנהל אגף התרבות התורנית בעיר שמואל זלצר ועוד. בתפילת מוסף התכבד החזן מאיר נגה ואת התפילה לשלום המדינה ברך חותנו של הרב, משה ציטרין, בן ה-91.
 • לד״ר יצחק לקס, היו״ר הסרוג של חברת 'עמידר', ולרעייתו לאה, משהם, לנישואי הבת שרה, עם שאול סיימור. באו לומר מזל טוב: הרב חיים דוד קובלסקי, הרב דוד סתיו רב הישוב שוהם, הרב מאיר נהוראי רב משואות יצחק ויו״ר רבני בית הלל, הרב שרגא פרוכטר ראש ישיבת גבעת שמואל, שר החקלאות אורי אריאל, האלוף במילואים יפתח רון-טל יו״ר חברת חשמל ורעייתו ורד, פרופ׳ דוד האן האפוטרופוס הכללי, מודי זנדברג יו״ר קרן היסוד, יאיר רביבו ראש עירית לוד, רו״ח עו״ד שלמה נס ורעייתו סגנית השר לשעבר ד״ר לאה נס, השופטת תחיה שפירא יו״ר ועדת העיזבונות ובעלה ד״ר אהוד שפירא יו״ר פסגות, השופטת הילה גרסטל נציבת הביקורת על התביעה ובעלה רו״ח ראובן גרסטל מנכ"ל בנק אוצר, יונה אטדגי שופט בימ״ש המחוזי בת״א, אנשי העסקים יהודית ולוי רחמני יו״ר אילון חברה לביטוח, רו״ח דורון כהן יו״ר מיזם הסיבים ומנכ״ל האוצר לשעבר, אילן כהן יו״ר אינסולין מדיקל ומנכ״ל משרד רוה״מ לשעבר, רו״ח מוטי פרידמן יו״ר אלקו, רו״ח ראובן שיף, עו״ד מאיר מזרחי, אפי ארבל מנכ״ל אגד אירופה, עופר שרגאי סמנכ״ל אוניברסיטת בר אילן, רו״ח שלמה גולדפרב ראש חטיבת החשבונאות בבנק לאומי, מיכל בן-שימול מנהלת קשרי לקוחות בנק הפועלים, פרופ׳ משה רווח יו״ר מכבי שרותי בריאות, רן סער מנכ״ל מכבי שרותי בריאות, עו״ד מני נאמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן, רו״ח שמעון הייבלום יו״ר שפע ימים, ראובן קפלן מנכ״ל עמידר, עו״ד אהרן אברמוביץ יו״ר מסע, קובי הקר מנכ״ל יישום, שולי מזרחי סגן ראש עירית נס ציונה ועוד.
 • לדפנה ויעקב כהן, בעלי חברת התיירות 'תור פלוס', להולדת הנכדה החדשה, בת לבנם אלי ורעייתו מיטב.
 • למשנה לנשיא המכללה האקדמית הרצוג פרופ' חיים גזיאל, לשעבר ראש בית הספר לחינוך של אוניברסיטת בר-אילן, ולרעייתו אדית, לנישואי הבת מירב, עם דניאל גוטמן, בנם של ד"ר ישעיהו ומרגלית גוטמן. ערך את החופה הרב ד"ר בני לאו. באו לומר מזל טוב: הרב אריה שטרן רבה הראשי של ירושלים, ד"ר יוסי קליין מבר אילן, ד"ר יוסי פלקסין, ד"ר ישי ליוש וד"ר רויטל סבן מבית חולים שערי צדק, מירי שלם מנכ"לית המכון לאסטרטגיה ציונית ועוד.
 • לרב בני וורצמן, מנכ"ל 'לאורו נלך', לנישואי בנו יוחאי, עם חווה.
 • לרב ישי ליסנר, ראש בית המדרש הקהילתי בשהם, ולרעייתו שרית, לבר המצווה של בנם מתנאל, נכדם של הרב נחמן ונחמה ארנרייך, מרחובות, ומוטקה ודרורה ליסנר, מפתח תקוה.
 • לאמיר ושושי דובדבני, מאלוני הבשן, לנשואי הבן גילי, נכד לחיים ורחל דובדבני, מרעננה, עם הילה. את החופה שנערכה ב'חוות האיילים', בגוש עציון ערך הרב יניב מזומן, ראש מכינת מיתרים בלכיש.
 • לאיש התעשייה האווירית זאב טרויהפט, ורעייתו אשת החינוך יעל, מפתח תקווה, לבת המצווה של הבת איילה.
 • לקובי ואביבית וייסטוך, מגבעת שמואל, לבר מצוה של הבן נדב.
 • לדוד ציצוביץ, מפתח תקוה, להולדת הנין, נכד לציפי וגדי מעוז מכוכב יאיר, ובן לירדנה ועופר מעוז, מתקוע.
 • לד"ר מיכאל וחיה פלדמן, מביה"ח לניאדו, להולדת הנכד, בן למתן ונחמה פלדמן, נכד לד"ר יעקב פלדמן ומשפחתו, מרעננה.

ברנזה (2) ברנזה (3)

ברנזה (1)

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מזל טוב
בני | 29-06-2015 16:08
המון מזל טוב למשפחה של ד"ר יצחק לקס