אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אורי אריאל הורה לבטל תקני שירות לאומי לעמותות השמאל

יממה לאחר פרסום דו"ח האו"ם בו צוטטו בעשרות מקומות ארגוני שמאל הורה השר אורי אריאל לבטל את תקני שרות לאומי בעמותות השמאל שפעלו כנגד חיילי צה"ל באו"ם

אורי אריאל הורה לבטל תקני שירות לאומי לבצלם
  צילום: הדס פרוש

יממה לאחר פרסום דו"ח האו"ם על מבצע צוק איתן ובעקבות הפרסומים על עדויות המצוטטות בדו"ח מצד ארגוני שמאל כנגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל הנחה שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל הממונה על השירות הלאומי את מנכ״ל השרות הלאומי שר שלום ג'רבי לבטל תקני שרות לאומי בעמותות השמאל שפעלו כנגד חיילי צה"ל באו"ם.

אריאל הסביר את המהלך "כל מהותו של השרות הלאומי הוא שרות למען מדינת ישראל ואזרחיה. אני לא אאפשר בשום פנים ואופן מציאות הזויה שבה ישראל מממנת תקנים של צעירים שיפעלו כנגד חייליה. לא נממן ארגונים כאלו ולא משנה איזו לוליינות משפטית נדרשה עד כה כדי להכשיר את השרץ הזה"

יש לציין כי עם פרסום הד"וח נחשפו רשימת הארגונים שהעידו בפני הוועדה ואף מצוטטים בהרחבה בדו"ח. ביניהם נמצאים ארגון "בצלם" שצוטטו 72 פעם בדו"ח ו "האגודה לזכויות האזרח" שצוטטו 4 פעמים כאשר כל אחת מהן מחזיקה תקן של ש"ל.

מהלך דומה נעשה לפני כשנה, אז ביטל ג'רבי את תקן השירות הלאומי לארגון בצלם, אולם שבועיים לאחר מכן ביטלה דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה את ההחלטה "על פני הדברים ההחלטה אכן מעלה שאלות משפטיות לא קלות, הן בנוגע לסמכות קבלת ההחלטה והן בנוגע להליך בו התקבלה.", כתבה זילבר בחוות דעת, "הנחיתי את מר ג'רבי כי עד לקיומו של הדיון ולהכרעה בסוגיה יש להשעות את ההחלטה ולא לנקוט בפעולות כלשהן מכוחה, לרבות הקפאת כל פעולות שננקטו לביטול שירותו של המתנדב הנוכחי בארגון 'בצלם'."

את ההחלטה אז קיבל ג'רבי בעקבות התנהלות הארגון במלחמה בעזה ובעקבות סירובו של מנכ"ל "בצלם" להגדיר את ארגון חמאס כארגון טרור. כעת נראה כי מוערבתו של הארגון בדו"ח של האו"ם היא עילה טובה יותר לגריעת תקני השירות הלאומי, ובמיוחד כשמדובר בהנחייה של השר הממונה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד!
| 23-06-2015 15:35
עכשיו טפל במחירי העגבניות!
2
צריך לבטל את השירות הלאומי כולו!
| 23-06-2015 15:39
או שירות צבאי מלא - 3 שנים בלי הנחות לאף אחד כולל נשים או צבא מקצועי בשכר מלא - ללא חובה לאיש כל פתרון אחר הוא מושחת ולא מוסרי מיסודו!
3
אורי אריאל תטפל בהצלת חיים-אתה יכול!!
כל המציל נפש אחת... | 24-06-2015 3:44
משרד החקלאות אחראי על פיקוח הריסוס-עשרות חולים מירקות ופירות שנמכרים בשווקים ונפסלו לאכילה. 1.הגבל כמות ריסוס והגבר פיקוח. 2. מנע את כמויות האנטיביוטיקה לפרות ותרנגולים-ביצים, חלב ובשר מורעלים כיום מרוב אנטיביוטיקה והורמונים. והביצים בנוסף לכך ספוגים בחומרים כימיים-בגלל חוסר פיקוח בגידול. 3. קבע בחוק חובת ציון במזון באילו מוצרים השתמשו בהנדסה גנטית.-הנדסה גנטית מסוכנת ואין לצרכן אפילו מידע אודות המוצרים הנגועים בזה.
4
סופסוף פועלים נגד הארגונים האלה.
עמרם בולדוג | 24-06-2015 14:30
אבל צריך להוציא אותם אל מחוץ החוק. לטיפול שאת המשפטים החדשה.
5
רציונלי
אמיתי | 24-06-2015 16:39
זה לא מספיק פה צריך להיות חזקים ולעמיד אותם אנשים שמוסרים לאויבי ישראל חומרים אנטי ישראלים לדין כמו מרגלים מאחר והם מוציאים את דיבת הארץ רעה לכל העולם