אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הצעת חוק: שלילת מימון למפלגות התומכות בחרם על ישראל

יו״ר ״ישראל ביתנו״, אביגדור ליברמן הגיש הצעת חוק לפיה יישלל מימון המפלגות ממפלגה שמוסד שלה או חבר-כנסת מטעמה יקראו לחרם או יעודדו במעשיהן חרם על ישראל או על סחורה ישראלית. החוק בא כתגובה לקריאות של חד"ש ומרצ המביעות תמיכה בחרם על ישראל

הצעת חוק: שלילת מימון למפלגות מרצ וחדש
  אין חרם מתוך הכנסת. ליברמן (יונתן סינדל/פלאש90)

יו״ר ״ישראל ביתנו״, ח״כ אביגדור ליברמן, הגיש הצעת חוק ולפיה יישלל מימון המפלגות ממפלגה שמוסד שלה או חבר-כנסת מטעמה יקראו לחרם או יעודדו במעשיהן חרם על ישראל או על סחורה ישראלית.

זו הצעת החוק הראשונה שמגיש ליברמן בשנים האחרונות (אחרי שלוש קדנציות כשר) ולפיה מפלגה שהועדה הציבורית קבעה כי היא פרסמה ביודעין קריאה פומבית להטלת חרם (כפי שהוגדר בחוק למניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם) על מדינת ישראל, ועל פי תוכנה של הקריאה ובנסיבות שבהן פורסמה יש אפשרות סבירה שהקריאה תביא להטלת החרם, והמפלגה מודעת לאפשרות כאמור, לא תהיה זכאית למימון לפי חוק זה.

בדברי ההסבר להצעת החוק שהוגשה נכתב בין היתר כי "במקביל למאבק שמנהלת בימים אלה מדינת ישראל נגד חרמות, הטלת סנקציות ופגיעות ממוניות ואחרות מצד מדינות בעולם וארגונים בינלאומיים ואנטי-ישראליים שונים המעוניינים לפגוע במדינת ישראל, לרבות בתאגידים ובעסקים בבעלות של אזרחים ישראלים – ראוי שהמדינה עצמה לא תממן מפלגות וסיעות בכנסת ישראל הקוראות לחרם שכזה או מצדדות בו.

אין ספק כי קריאה לחרם ולפגיעה במדינת ישראל ובאזרחיה, כשהיא נעשית מתוך בית המחוקקים של המדינה, היא חמורה שבעתיים ונזקה גדול יותר מקריאות דומות אחרות. אין זה הגיוני שאזרחי ישראל יממנו במיסיהם את אלו שקוראים לפגוע בפרנסתם של האזרחים ובכלכלתה של המדינה.

מעבר לכך, פעולות אלו של חרמות נגד 'סחורה ישראלית' הינן צורה חדשה של אותה אנטישמיות ישנה שבודאי אין לה מקום בכנסת ישראל. השימוש ברטוריקה הזו של החרמת סחורה בשל 'מוצאה' הינו בזוי ומעורר פלצות עבור כל מי שמכיר את ההיסטוריה היהודית, ויש לשלול מאלה הנוקטים בה את המימון עבור האכסניה הפוליטית שבה הם שוכנים."

בישראל ביתנו אומרים כי ההצעה הוגשה לאחר שמפלגות חד״ש (כחלק מהרשימה המשותפת) ומרצ הביעו את תמיכתן בחרם על מוצרים מההתנחלויות ולאחר שחבר הכנסת באסל גטאס מהרשימה המשותפת הצדיק חרם על ישראל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מעולה, מי אמר פשיזם ולא קיבל?
מורן | 20-06-2015 2:41