אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הבחירות בטורקיה; מסתמן: מכה לארדואן

על פי ספירת יותר מ-85% מהקלפיות, מפלגתו של ארדואן איבדה אחרי עשור את הרוב בפרלמנט, נתון שימנע מארדואן לקבל סמכויות בלתי מוגבלות בפרלמנט. מכה נוספת לארדואן היא הצלחתה של המפלגה הכורדית לעבור את אחוז החסימהה

הבחירות בטורקיה; מסתמן: מכה לארדואן
  (צילום: Uri lenz/FLASH90)

מכה לארדואן.

לאחר ספירת כ – 85% מהקלפיות בטורקיה מסתמן כי מפלגת הצדק והפיתוח של הנשיא ארדואן לא הצליחה לזכות ביותר ממחצית המושבים בפרלמנט. המשמעות היא שהיא לא תוכל להקים את הממשלה לבדה ותזדקק למושבים של המפלגות האחרות.

ראוי לציין, כי מדובר במכה קשה עבור הנשיא ארדואן שקיווה לזכות לפחות בשני שליש מהמושבים בפרלמנט, דבר שכמעט לא היה מגביל את סמכויותיו.

מספירת 85% מקולות המצביעים עולה כי מפלגתו של ארדואן זכתה ב – 42.6% בלבד מקולות המצביעים, המהווים 264 מושבים – 12 מושבים פחות מהצפי של ארדואן שהיה מאפשר לו להקים ממשלה ללא המפלגות המתחרות.

מכה נוספת לארדואן היא הצלחתה של מפלגת העם הדמוקרטית (HDP). המפלגה הכורדית הצליחה לעבור את אחוז החסימה ולזכות ב-11% מקולות המצביעים המהווים כ – 75 מושבים בפרלמנט. במפלגתו של ארדואן קיוו כי המפלגה הכורדית לא תצליח לעבור את אחוז החסימה ובמקרה כזה, על פי שיטת הבחירות בטורקיה, הקולות שלהם זכתה לא היו נכללים בספירה הסופית.

עוד עולה מספירת מרבית הקלפיות כי מפלגת העם הטורקית זכתה בכ-25% מקולות המצביעים המהווים כ – 127 מושבים בפרלמנט ומפלגת התנועה הלאומית זכתה בכ-17% המהווים כ – 84 מושבים בפרלמנט.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו