אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יוסף נגד הרב ריסקין: "איזה אחד מאפרת; עושה חדשות בעל מלחמות"

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, תוקף את רבה של אפרת, הרב שלמה ריסקין, שצפוי להגיע לשימוע לקראת הדיון על הארכת כהונתו: "איזה אחד מאפרת, עושה כל מיני חידושים". האזינו

"איזה אחד מאפרת; עושה חדשות בעל מלחמות"
  "איזה אחד מאפרת". הרב שלמה ריסקין. (יח"צ)

הראשון לציון ונשיא בית הדין הרבני, הרב יצחק יוסף, תקף אמש (שבת) בשיעורו השבועי את רבה של המועצה המקומית אפרת, הרב שלמה ריסקין.

דבריו של הרב יוסף, שהובאו באתר החרדי 'כיכר השבת', מגיעים כשברקע נסיונה של הרבנת הראשית להדיח את הרב ריסקין מתפקידו ולא לאשר לו את הארכת כהונתו בטענה שהגיע לגיל 75, כאשר הסיבה האמיתית היא השקפת עולמו הליברלית של הרב ריסקין.

במהלך שיעורו, שעסק בברכת 'שלא עשני אישה', אמר הרב יוסף: "אנחנו מברכים כל בוקר 'שלא עשני אשה', לא כמו איזה אחד מאפרת, עושה כל מיני חידושים, עושה חדשות בעל מלחמות, אומר שלא צריך לברך, גברים ונשים בשוויון זכויות'.

עוד הוסיף הראשון לציון כי "אנחנו מברכים שלא עשני אשה, זה לא פוגע בנשים, הוא לא מבין? זה בא להגיד שזכינו שאנחנו חייבים בכל המצוות כולם, כולל לימוד תורה וזמן גרמא, ונשים לא זכו במצוות האלו. זה הכוונה, מי שלא מבין – מה חושב? 'הדרת נשים'. הברכה הזו לא באה ח"ו…".

מלבד הרב ריסקין, ניצל הרב יוסף את שיעורו בכדי לעקוץ גם את יו"ר מפלגת 'יש עתיד', חבר הכנסת יאיר לפיד, שהתייחס אליו כאשר עבר לדבר על בישול עכו"ם.

"יש היום מחלוקת האם יש בישולי גויים בישראל מומר או לא. יש פוסקים שאומרים שישראל חילוני שמחלל שבת בפהרסיא שמבשל – אסור לך לאכול את האוכל הזה, ההלכה לא כך, הלכה – בישולי גויים דווקא בגויים", אמר הרב יוסף.

"יבוא לפיד למשל ויבשל לנו ביום חול, יהיה משרת שלנו, יבשל ביום חול, מותר לאכול", קבע הרב יוסף. "אם זה אוכל כמובן, השגחנו עליו שלא עירב משהו שלא כשר, יעשה בכוונה אחר כך, אוכל כשר – מותר לנו לאכול את זה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
חזק וברוך לראשון לציון, מדבר בשם הרבה מהתושבים
התאנה אפרת | 07-06-2015 13:07
2
זה רב? בלי זקן?
| 07-06-2015 16:07
איפה הדוגמא האישית? מה זה רב בלי זקן? זה כמו רבנית
3
ל2-הלוואי בזה היה מדובר..
יאיר | 07-06-2015 16:21
קרא ליש"ו,בשם רב...צריכים להוקיע אותו..לא ייאמן שהוא נקרא רב..
4
מי זה ? יוסי הבן של עובדיה המקלל ???!!!
ג | 07-06-2015 16:42
לא פלא שלמד מאבא שלו לגדף ולפגוע ולקלל !!
5
הרב יוסף - מה המורשת של בית עובדיה ??
ע | 07-06-2015 17:04
לא גיוס ! לא שירות לאומי !!! אז מה נשאר - פלגנות ומריבות ! דרעי ישי ורב ראשי שמעליב רבנים !!!
6
הוצאת שם רע
| 07-06-2015 18:01
הרב ריסקין מעולם לא קרא לבטל את הברכה. הוא הציע להוסיף *לאחר* הנוסח של חז"ל: "ועשני כרצונו" כדי שלא לשנות ממטבע שטבעו חכמים. גם הצעה זו אינה הוראה למעשה אלא הצעה שתלויה באישור גדו"י. אז מי כאן "בעל מלחמות"?
7
הראשל"צ צודק
yes | 07-06-2015 19:38
לכל המעירים זו המורשת של הר' עובדיה יוסף זצ"ל והאמת הוא ככל הנראה צודק כיון שלא מצאנו קולות כאלו עד שבאו ה"דתים ליברלים ומקילים" שהרסו כל חלקה טובה ביהדות וכמו הרפורמים ומענין שלא מצאנו היתרים כאלו לפני כמה עשרות שנים
8
בקשר למחלל שבת אתם מתירים להלוות לו ברבית
עמוס הראל | 07-06-2015 20:08
שזה דבר חמור אפילו שהיום תינוקות שנישבו .או שאר המצוות מקיים .לרדת לראשו של לפיד .לדעתי שאני לא רב אבל להיתייחס לזה שבעיניכם הוא גוי לכל דבר .במחילה על הבוטות שלי
9
מחלל שבת בפרסיה
המצליף | 08-06-2015 12:10
נחשב גוי אם פותח יין זה נסך ועל כן אין הקלות בנידון לגבי שינוי ברכה או הוספה צריך שיהיו אנשים באותה רמה של אנשי כנסת הגדולה שתיקנו את הברכות ומכיוון שאין היום לא משנים ולמגיב 8 אם נחשב גוי גמור אז מה האיסור פרט בבקשה את ההלכה
10
איך זה שכל עוד לא סילקו את חברי מערכת היתד לשעבר
| 08-06-2015 18:57
איך זה שכל עוד לא סילקו את חברי מערכת היתד לשעבר לא שמענו ולא ראינו שהיתד כותב נגד המנהיג הגדול הגראי"ל שליט"א, ומשמשיו-הכופרים בתורת השם, או אפילו ביקורת אחת נגדו. ורק כאשר סולקו בפתע ממערכת העיתון אז פתחו את הפלס הדובר דברי אמת, ופתאום הגראיל שליטא ומשמשיו חורגים מהמסורת וכו'??? תירוץ: בגלל שאחר שזכו לצאת מקליפה הקשה ביותר של היתד, (וד"ל) ונכנסו לשער הקדושה והטהרה של הפלס, הם מיד חזרו בתשובה, ואז גילו להם השקפות נכונות בדרך האמת מהשמים. למשל לאסור התיצבות הגיוס השמד והניאוף של בני ישיבות, ולאסור לימודי 'תואר שני' בסמינרים שכבר נאסרו על-ידי כל גדולי ישראל לפני 60 שנה ויותר, (ואלו שמתירים ופוגעים בעם ישראל לא נחשבו כגדולי ישראל, הם בריוני "מסעות החוצפה" בריש גלי, נגד כל גדולי ישראל מכל חוג הכשרים, פשוט שפלות מטורפת, ממש מהמאפיונרים, עפרא לפומייהו) השתלמויות לתואר שני אקוויולנטי בבית יעקב - דרך הגורמת להידרדרות עד לגיהנום, כפירה, שמד, וג' עבירות חמורות, וכו'. תגידו לי, אתם לא רואים שבבני ברק שורה קליפת הערב רב ועמלק? תירוץ: רואים ונהנים מזה, לצערינו איזה הסתרת פנים היום בבני תיייירה. דרש ר' יהודה בי מערבא: לעתיד לבוא מביא הקב"ה ליצה"ר ושוחטו לפני הצדיקים ולפני הרשעים, צדיקים נדמה להם כהר גבוה, ורשעים נדמה להם כחוט השערה, הללו בוכים והללו בוכים. צדיקים אומרים: היאך יכולנו לכבוש את הר גבוה הזה?! (הירושלמים) ורשעים בוכים ואומרים: היאך לא יכולנו לכבוש את חוט השערה הזה?! (בני ברקים) אין יותר מושחתים מהם. ואף הקב"ה תמה עימהם... איך ניצחתם את הרוב נגד השטן? מָסַרְתָּ גִבּוֹרִים בְּיַד חַלָּשִׁים, וְרַבִּים בְּיַד מְעַטִּים, וּטְמֵאִים בְּיַד טְהוֹרִים, וּרְשָׁעִים בְּיַד צַדִּיקִים, וְזֵדִים בְּיַד עוֹסְקֵי תוֹרָתֶךָ, וּלְךָ עָשִׂיתָ שֵׁם גָּדוֹל וְקָדוֹשׁ בְּעוֹלָמָךְ, וּלְעַמְּךָ יִשְׂרָאֵל עָשִׂיתָ תְּשׁוּעָה גְדוֹלָה וּפֻרְקָן כְּהַיּוֹם הַזֶּה. בשביל מה צריכים יתד בדור הזה? תירוץ: וְיָתֵד תִּהְיֶה לְךָ "וְכִסִּיתָ אֶת צֵאָתֶךָ" בגדול ----------------------------- "כזכור מזה תקופה ארוכה נעשים נסיונות שונים ע"י פלג הבני ברקים לפרוץ פרצות בחומת החינוך הטהור ובפרט בחינוך של "בית יעקב", באמצעות כרסום סידרתי ומתמשך שתכליתו להחדיר בצוותי ההוראה תוארים, דרגות והשתלמויות, שלא נעשו בעבר. רבינו עט"ר מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל עמד כחומה בצורה נגד מגמות אלו ובשעתו קרא לקיים כנסים מיוחדים שבהם ייקרא הציבור לחזק את ידיהם של מנהלי הסמינרים לבל ייכנעו לשלל לחצים ופיתויים שתכליתם להחדיר השתלמויות אלה. בפרט הביע דעתו נגד רעיון שעלה לפיו יבוצעו השתלמויות לתואר שני אקוויוולנטי (השווה לדרגת אם.איי. אקדמית) והורה שאין להסכים בשום אופן לפירצה זו". יצויין, כי 'מועצת גדולי התורה' של אגודת ישראל שהתירה לאחרונה לנשים חרדיות ללמוד לימודים אקדמיים לשם קבלת תואר שני (M.A), התירה בתנאי שמדובר בתואר אקוויוולנטי שאינו משקף זכות לתואר אקדמי אלא רק לשכר המקביל לזה של בעלי תואר דומה. תנאי נוסף הוא שהלימודים יתקיימו רק "במרכזי ההשתלמויות" בשל חשש שהן יפנו ללמוד במכללות או אוניברסיטאות, דבר שכבר אסרו בעבר כל גדולי ישראל.
11
נתי מהפייסבוק - אהבתי!
מומו | 08-06-2015 23:22
תלמיד חכם, בנה עיר בישראל, קירב ומקרב רבים לתורה, וגם חדשן לפעמים בדעותיו. 'איזה אחד מאפרת'????
12
כבוד חכמי
להזהר בכבוד חכמים | 19-06-2015 19:01
אל לנו להכניס את ראשינו בין הענקים. אלא רק לשמור על כבודם