אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גרשון מסיקה הוא עד המדינה בפרשת ישראל ביתנו

5 חודשים לאחר שהתפוצצה פרשת 'ישראל ביתנו' מתפרסם כי עד המדינה שגייסה המשטרה הוא ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה שצפוי להתפטר מתפקידו

גרשון מסיקה הוא עד המדינה בפרשת ישראל ביתנו
  חתם על עסקת עד מדינה. מסיקה (הדס פרוש/פלאש90)

אתר ynet מפרסם בצהריים כי ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה הוא עד המדינה בפרשת השחיתות שכונתה פרשת ישראל ביתנו. בעקבות כך מסיקה צפוי להתפטר מתפקידו, לאחר שחתם על עסקת עד מדינה ויועמד לדין בכתב אישום חלקי, אם בכלל.

הפרשה התפוצצה לפני כחמישה חודשים, ועשרות אישים בכירים ממשרדי ממשלה וממועצות מקומיות נחשדו בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים באמצעות העברות כספים לעמותות וארגונים שונים. בין החשודים נקשר גם שמה של סגנית שרת הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום ששמרה על זכות השתיקה בחקירתה.

על פי הפרסום ב-ynet מסיקה סיפר לחוקרים על שיטת העברת הכספים והתמורה שניתנה בעבורם לאותם נבחרי ציבור ועובדי ציבור.

לפני חודש סיפר מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, כי בפרשה גויסו שישה עדי מדינה. "אני לא זוכר תיקים עם כמות כזו של עדי מדינה. כנראה שיש שם ראיות", אמר דנינו. "אני מעריך שנסיים את החקירה לקראת אמצע או סוף חודש מאי ונעביר את התיק עם המלצותינו. הגענו להרבה מאוד חשדות בתחום השוחד וגניבת כספי ציבור", אמר דנינו והתייחס לכינוי שזכתה הפרשה כ"פרשת ישראל ביתנו". "זו לא פרשת ישראל ביתנו אלא פרשת 242. יש שם חשודים לא רק ממפלגת ישראל ביתנו".

מסיקה שהיה האיש החזק בשומרון ונבחר בלא שהוצגה מועמדות נגדו, ילך הביתה. יחליף אותו ממלא מקומו, יוסי דגן, שכבר עשה זאת בעת מעצרו. לאחר מכן תצטרך מליאת המועצה האזורית, המורכבת מנציגי הישובים לבחור ראש מועצה חדש.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הדג מסריח מהראש
| 21-05-2015 12:59
מועצת יו"ש גונבים כספי צבור? באמת הפתעה גדולה!
2
כרגיל הסרוגים: מושחתים, גזלנים וקומבינטורים
דוד ישראל | 21-05-2015 13:40
כל הסרוגים בארץ, מטרה אחת ברורה: להשתלט על כמה שיותר משרות ותקציבים, אם דרך מוסדות הסדר מבישים, אולפנות, מדרשות, הכל פיקציה ושקרים רק כדי לגנוב לנו כסף מהכיס. גזלנים מושחתים נמאסתם. לא צריך אותכם גם בצבא!
3
צבועים נמאסתם!
אריאל | 21-05-2015 14:18
תמיד הציבור הדת"ל מתקיף את החרדים ומציירם כמושחתים מול אצילי הנפש ונקיי הדעת והצדיקים מהציונות הדתית. אך לאחרונה אנו עדים למספר פרשיות החושפות את השחור מתחת לכיפה הצבעונית. בנצי ליברמן, נחום לנגנטל, וכעת מסיקה ועוד רבים ועצומים שגוזלים את המדינה, רק מה עם תחכום, עם אידיאלים, עם ציונות ונשמה, לעומת החרדים שכמעט ולא לוקחים אך תמיד נתפסים. כשדרעי ובניזרי הופללו בעלילות שווא של בתי משפט הרשע כולכם מחאתם כפיים, אז אנו כעת לא נמחה כפיים אך נוכל לעמוד זקופים ולהגיד ....
4
לאריאל מתגובה 3.
מכירה מקרוב | 21-05-2015 15:29
אתה טועה טעות מרה. יש הבדל ענק ביחס הראוי למדינה ולחוקיה בין הציבור הדתי לאומי לבין הציבור החרדי ועל כך אף אחד לא חולק!בעוד היחס שבו מחונכים בני הנוער בציונות הדתית הוא יחס של כבוד למדינה והחובה לציית לחוקיה מטעם של דינה דמלכותא דינה, הרי שבני הנוער החרדי מחונכים להתייחס למדינה הציונית הפושעת כמו אל הפריץ,ממנו צריך וכדאי לקחת כמה שיותר.אם נתפס דתי לאומי בחשד לשחיתות כספית,הרי שהציבור כולו מתבייש בקלונו,אך אם נתפס חרדי על חשד במעשי שחיתות,הרי שהציבור החרדי מתבייש רק בכך שהוא נתפס וגרם לביזיון לציבור ממנו הוא בא.לא עצם הגזילה מהמדינה מציקה להם...אלא רק הפרסום של המעשה בציבור החילוני.
5
למכירה מקרוב
אריאל | 21-05-2015 17:18
את וחברותייך מחונכות לשנאת חרדים וחרדיות (איך אני יודע? אני בוגר שלכם, וספגתי מספיק "אהבת חרדים" מכם). ראי פסקים של גדולי ישראל החרדים כמו מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל שפסק דינא דמלכותא דינא בעניין ארנונות ומסים וכד'. לגבי ביקורתנו נגד המדינה והציונות אכן היא קיימת ומוצדקת כי בראותי לאן הם הביאו ומביאים את עמנו ורוצים להורידנו עוד לבאר שחת, ראי ערך ממשלת לבן (לפיד בנט נתניהו). כאשר איננו מקבלים את ההכרעות המשפטיות למשל בסוגיית הרב שלמה בניזרי ואריה דרעי מכיוון שראינו את הרדיפה והעוול שעשו להם, שהם הורשעו ע"י עדי מדינה דבר המנוגד לחלוטין להלכה היהודית שמבחינה הלכתית הם זכים כשלג שלא ייתכן להרשיע אדם ע"י רשעים וברשעות. אך למרות כל זאת אנו נגד כל פשיעה ובעד מלחמה בפשע ובוודאי שאיננו מעודדים פשיעה וכד'.
6
מסירות נפשו
| 22-05-2015 14:35
עדיין זכור לנו מסירות נפשו של רבינו הגדול מרן ראש הישיבה הגאון האדיר רבי אברהם אטיק זצוקללה"ה הכ"מ גאב"ד איחוד היראים בארה"ק ועמידתו בפרץ על משמר קברי ישראל, תלמידיו הנאמנים בארה"ק ובחו"ל זוכרים עדיין היטב איך שציער עצמו על עצמות אבותינו המתחללים יום יום על ידי אנשים שנפגמה אצלם האמונה בהשארת הנפש ובתחיית המתים רח"ל, ומחפשים אחרי היתרים מפוקפקים מרבנים רפורמיים. ובפרט זכורה המערכה הכבדה שניהל רבינו הגדול מרן ראש הישיבה הגאון האדיר רבי אברהם אטיק זצוקללה"ה הכ"מ על גזירת חיטוטי שכבי הנוראה המתבצע על ידי יזמי פרויקט מרום ירושלים במתחם שנלר, כמה דמעות שפך רבינו הגדול זצוקללה"ה על גזירת חיטוטי שכבי המחרידה במתחם שנלר, ובאזנינו שמענו את הקללות הנוראות שקילל רבינו הגדול זצוקללה"ה את מחללי הקברים יזמי פרוייקט מרום ירושלים במתחם שנלר. מערכה זו נגעה עד לליבו הטהור של רבינו הגדול מרן ראש הישיבה הגאון האדיר רבי אברהם אטיק זצוקללה"ה הכ"מ גאב"ד איחוד היראים בארה"ק, ובעצם ימי המערכה נפל חלל בעמדו על משמר האמונה בהשארת הנפש ובתחיית המתים, הצבי ישראל על במותיך חלל, ובהאי קטירא איסתלק לשמי מרומים, ואותנו עזב לאנחות. ואם אמנם שבחיי חיותו לא זכינו לראות בהתגשמות הקללות הנוראות שהטיל רבינו הגדול מרן ראש הישיבה הגאון האדיר רבי אברהם אטיק זצוקללה"ה הכ"מ על מחללי הקברים יזמי פרוייקט מרום ירושלים במתחם שנלר, אמנם גדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם, ולאחר שמחללי הקברים יזמי פרוייקט מרום ירושלים במתחם שנלר עומדים במריים וממשיכים לחלל את קברות אבותינו רח"ל, היום הזה באו מחללי הקברים על עונשם, כאשר היום יום חמישי בשעת חילול הקברים - כאשר הדחפור של חופרי קברות אבותינו יזמי פרוייקט מרום ירושלים במתחם שנלר נעץ את חודו בעצמות אבותינו המתגוללות על פני השדה, לפתע אש יצאה מאת ה’ והדחפור כולו נשרף באש עד תומו, ולא נשאר ממנו זכר ושארית. כל מי שלא נפגמה אצלו האמונה בהשארת הנפש ובתחיית המתים יודע ומבין כי עונש נורא זה הגיע למחללי הקברים יזמי פרוייקט מרום ירושלים במתחם שנלר מכוחו הטהור של רבינו הגדול מרן ראש הישבה הגאון האדיר רבי אברהם אטיק זצוקללה"ה הכ"מ גאב"ד איחוד היראים בארה"ק, אשר ממתיבתא דרקיעא שלח מלאכי חבלה להפרע ממחללי קברות אבותינו. ומכאן התראה "אחרונה" למחללי הקברים יזמי פרוייקט מרום ירושלים במתחם שנלר העומדים במריים ומקשים את ערפם וממשיכים לחלל את קברות הקדמונים מידי יום ביומו, שייראו לנפשם מהקללה המחרידה שהטיל רבינו הגדול מרן ראש הישיבה הגאון האדיר רבי אברהם אטיק זצוקללה"ה הכ"מ. זכותו יגן עלינו ועל כל ישראל, אמן.