אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סמוטריץ' מגיש הצעת החוק לביטול ההתנתקות

10 שנים לגירוש מגוש קטיף מגיש ח"כ בצלאל סמוטריץ' מחדש את הצעת החוק של אורית סטרוק וח"כים נוספים מהכנסת הקודמת "הגיע הזמן לתקן, ולא רק בדיבורים"

סמוטריץ' מגיש הצעת החוק לביטול ההתנתקות
  מבטלים את כתם ההתנתקות. סמוטריץ (נתי שוחט/פלאש90)

כמעט עשר שנים חלפו מאז ביצוע תכנית ההתנתקות ובימים אלה מגיש ח"כ בצלאל סמוטריץ' מחדש את הצעתה של חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק לביטול ההתנתקות.

הצעת החוק שהוגשה למזכירות הכנסת אך לא נידונה אפילו בקריאה טרומית, מוגשת מחדש ולפיה יבוטלו הסעיפים בחוק ההתנתקות בהם נקבעו איסורי הכניסה ושהייה בשטחים שפונו במסגרת התוכנית, וביטול הזכויות של מי שישבו בהם. הסעיפים העוסקים בפיצויים ובשיקומם של המגורשים יישארו על כנם בהתאם לכך ישונה שמו של חוק יישום ההתנתקות לחוק הפיצויים לנפגעי ההתנתקות.

ביטול חוק יישום ההתנתקות, כך מקווה ח"כ סמוטריץ', ימחק במידת מה את הכתם הלאומי המוסרי שההתנתקות הכתימה את מדינת ישראל. לדברי ח"כ סמוטריץ': "היום כשכבר ברור לכל שהגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון היה איוולת שפגעה אנושות בציונות ובערך ההתיישבות והביאה להשתלטות החמא"ס על רצועת עזה ולמציאות ביטחונית קשה, הגיע הזמן לתקן, ולא רק בדיבורים".

בסרוגים דיווחנו לפני כחצי שנה, על היזומה של מגורשי חומש ושא-נור שהגיעו עם ילדיהם לפגישה בנושא עם יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטין. בין הנוכחים היו גם: לימור הר מלך שבעלה שולי הר מלך נרצח בדרך לחומש, הרב אלישמע כהן ראש ישיבת חומש המתחדשת, בני גל מגורש חומש – מטה חומש תחילה, יוסי דגן מגורש משא-נור ומ"מ ראש מועצת שומרון ועוד משפחות מגורשים עם ילדיהם.

על הצעת החוק ההיא חתמו חברי הכנסת זאב אלקין, יריב לוין וחיים כץ מהליכוד, אורית סטרוק, שולי מועלם, מוטי יוגב, זבולון כלפא מהבית היהודי, ניסים זאב מש"ס ישראל אייכלר ומאיר פרוש מיהדות התורה ודודו רותם מישראל ביתנו. אך כאמור היא לא הגיעה אפילו לתחילה של חקיקה.

צפו בסיקור הפגישה עם אדלשטיין

(צילם: הלל מאיר)

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
בהצלחה
י | 13-05-2015 15:48
2
לא ברור הצעד הזה, אפילו לא סמנטי, סתם פופוליסטי.
סתם אני | 13-05-2015 17:19
הכתם הזה אם לא שמת לב כבר בוצע. אי אפשר למחוק אותו. היה מועיל, אולי, אם היית מגיש חוק העמדה לדין את פושעי הגירוש, לזה היה טעם.
3
אולי להכריז על תוכנית ההתחברות?
| 13-05-2015 22:49
קרי כיבוש עזה, גרוש הישמעלים והפרחה מחדש של חבל ארץ יפהזה? נווה דקליםנזכור ונחזור! *וגם נקים עיר יהודית גדולה בעזה, בעז"ה
4
מה עם חוק לביטול הנסיגה מסיני?
| 14-05-2015 9:38
מה עם חוק לביטול חורבן בית המקדש?