אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"לא ניתן שש"ס תמנה רב חרדי ליישוב דתי"

חברי מרכז 'האיחוד הלאומי - תקומה' התכנסו לאשר את ההסכם הקואליציוני בין הבית היהודי לליכוד, ושיגרו מסר לש"ס: "תיק החינוך בידינו; ש"ס מבינה שצריך לשתף פעולה"

"לא ניתן שש"ס תמנה רב חרדי ליישוב דתי"
  (עזרא גבאי)

חברי מרכז מפלגת 'האיחוד הלאומי – תקומה', התכנסו הערב (שלישי) בבית אריאל בירושלים, ואישרו את ההסכם הקואליציוני שנחתם בסוף השבוע שעבר בין 'הבית היהודי' ל'הליכוד'.

יו"ר המפלגה, שר החקלאות ופיתוח הכפר המיועד, אורי אריאל אמר כי "אנחנו חותרים לעבודה שמבוססת על שותפות עם כלל החברים בקואליציה, אילולי כן ההתנגשויות וההתנצחויות לא יאפשרו לאף אחד מהצדדים לעבוד."

נציג המפלגה בצוות המשא ומתן של 'הבית היהודי', נתן נתנזון (נוס) אמר: "הסיעה המשותפת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי קיבלה ארגז כלי עבודה שמכיל אמצעים משמעותיים המאפשר לקדם את מה שאנחנו מאמינים בו למען זהותה היהודית וערכיה של המדינה ולמען ההתיישבות. אני אומר לכם ששלום עכשיו החלו ללמוד את ההסכם והם מוטרדים ממנו מאוד".

נוס דחה את הביקורת על כך שמשרד הדתות מוחזק בידי ש"ס ואמר: "מציאות הזויה שבה ימנו ליישוב דתי רב חרדי פשוט לא תתרחש".

לדבריו: "לא ייווצר מצב בסבב מינוי הרבנים הקרוב שלא ימונו גם רבנים מהציונות הדתית. עמדנו על כך שיהיו בידנו מנופי לחץ שלא יאפשרו לרמוס אותנו. תיק החינוך נמצא בידנו ובש"ס מבינים היטב שהעבודה מחייבת שותפות וכי אין טעם לשים מקלות בגלגלים ולפעול בניגוד להסכמים".

מנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי אופיר סופר, בירך את נוס על התנהלותו לאורך המשא ומתן עם הליכוד ואמר כי "זה היה תהליך ארוך ולא פשוט בכלל שדרש ערנות ובקיאות רבה לצד עמידה עיקשת על מנת שהסיעה המשותפת תגיע להישגים הללו".

נזכיר כי בשבוע שעבר פרסמו חברי מרכז המפלגה מכתב לפיו הם דורשים את תיק המשפטים עבור אורי אריאל במקום איילת שקד, שכן בסיכום בין המפלגות סוכם כי אריאל יקבל את התיק השני בחשיבותו אחר נפתלי בנט.

בסופו של יום הבינו ראשי המפלגה כי מחאתם לא תניב פרי והם כאמור ירדו מדרישתם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
בהחלט יתכן שהישוב יהיה דתי ורובם יהיו ש"ס. לא סותר.
ליאור | 12-05-2015 22:49
2
מענין
ברלה | 13-05-2015 7:24
כמה אתם בירושלים וכמה החרדים? מדוע אם כן מונה הרב שטרן?
3
סיפורי סבתא
עוז | 13-05-2015 9:10
סיפורי סבתא =סיפורי נוס
4
גם הפוך זה עובד?
האחד | 13-05-2015 11:33
במקומות בהם יש רוב שהבציע לש"ס לא מונה רב ד"ל? נראה לי שבירושלים זה לא כל כך עבד כך........
5
ל2
ננ | 13-05-2015 18:33
אכן מונה גם רב חרדי בירושלים, וחוץ מסה בניגוד לחרדים, רב דת"ל מייצג גם את המסורתיים והחילוניים (לפחות האשכנזיים)
6
היה לעולמים
במלחמות הפנימיות של אנשי הקו מול הגוש מי יטפל | 13-05-2015 18:46
רצו למנות רב עיר שהיה מוסר שיעור לצעירי המפד"ל, בשבת לאחר התפילה, ואז החליטו אנשי למפנה למנות רב חרדי, [שבכישוריו היו אחוז אחד מהרב השני] העיקר לא לתת אחיזה לרב שמזוהה עם קבוצה אחרת בתוך המפד"ל, ודוקא אגודה תמכה ברב המוכשר