אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דב קלמנוביץ' סייר ברובע המוסלמי לקראת הריקודגלים

לאור הסערה שנוצרה השנה סביב צעדת 'ריקודגלים' המסורתית ביום ירושלים, יצא דב קלמנוביץ, המשנה לראש העיר ירושלים וממארגני הצעדה, לסיור מקדים בעיר העתיקה וברובע המוסלמי. המסר שלו: חשוב מאוד לעבור במסלול הצעדה המקורי תוך שמירה על הסדר ועל כבודם של כל תושבי העיר, בני כל הדתות והמגזרים

קלמנוביץ' בסיור ברובע המוסלמי לפני ריקודגלים
  קלמנוביץ' במזרח ירושלים (באדיבות המצלם)

דב קלמנוביץ, המשנה לראש עיריית ירושלים וממארגני צעדת 'ריקודגלים' המסורתית, המתקיימת מידי שנה ביום ירושלים, יצא לסיור בעיר העתיקה, ברובע המוסלמי, זאת לאור הסערה שהתעוררה סביב קיום הצעדה במסלולה המקורי, העובר דרך הרובע המוסלמי בעיר העתיקה, בדרך לכותל המערבי.

השנה, עתרו ארגוני שמאל, ביניהם עמותת 'עיר עמים' ו'תג מאיר' לבג"צ, בבקשה לשנות את תוואי הצעדה ולמנוע מעבר בשכונות ואזורים בהם מתגוררים מוסלמים, כדי למנוע פגיעה בכבודם ולהימנע מעימותים. לעתירה השיבו מארגני ומפיקי הצעדה ומשטרת ישראל. העתירה נדחתה, אולם הניסיונות לשנות את תוואי הצעדה ממשיכים להתקיים כל העת.

על מנת לוודא כי הכל מתנהל כשורה, בניגוד להודעות ארגוני השמאל ולנסיונותיהם לייצר מציאות אחרת, יצא דב קלמנוביץ לסיור.הסיור מוכיח בבירור, כי קלמנוביץ', אשר סייר במקום בכיפה ובציצית, לא נתקל בכל התנגדות של התושבים והסוחרים הערבים במקום.

לאחר הסיור אמר קלמנוביץ: "חשוב לי כיו"ר "הבית היהודי" בירושלים וכמשנה לראש העיר, לוודא שהצעדה תתקיים על פי התכנון במסלולה המקורי ובתוך כך ישמר הסדר והכבוד לכל התושבים. ישנה חשיבותרבה לסיור באזור מבעוד מועד, על מנת לבחון את הדברים מקרוב ולמנוע חיכוכים ובעיות. לאחר תכנון מוקפד וירידה לפרטים הקטנים, אני מאמין כי הצעדה ביום חג שחרור ירושלים תעבור בצורה סדירה וחגיגית כפי שמצופה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
נראה סבלנות הסרוגים לצעדת נכבה ערבית באריאל ובקדומים.
מני | 13-05-2015 14:39