אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ושוב רעש: רעידת אדמה נוספת בנפאל

רעש אדמה בעוצמה 7.4 הורגש לפני זמן קצר בעומק עשרה קילומטרים בלבד ליד בסיס מחנה האוורסט בצפון-מזרח המדינה. הרב חזקי ליפשיץ: "בנינים קורסים, אנשים רצים ברחובות"

ושוב רעש: רעידת אדמה נוספת בנפאל
  (צילום: Prometheus72 / Shutterstock)

רעש אדמה בעוצמה 7.4 פקד לפני זמן קצר (שלישי) את נפאל.

על פי הדיווח ברשתות תקשורת זרות, מוקד הרעש היה בעומק 19 קילומטרים, 68 קילומטרים ממערב לכפר נמצ'ה בזאר הנמצא על מסלול הטרקים להר אוורסט.

רעידת האדמה מגיעה הבוקר לאחר כשלושה שבועות בלבד אחרי רעש האדמה הקטלני ביותר ב – 80 השנים האחרונות.

כזכור, ברעש האדמה הקודם נהרגן מעל 8,000 בני אדם, והרס של מאות אלפי מבנים ברחבי המדינה.

ישראלי אחד, או אסרף בן ה-22 מלהבים, נהרג כתוצאה מהרעש כשטייל באזור הלאנגטאנג.

רב בית חב"ד בקטמנדו חזקי ליפשיץ סיפר לגלי צה"ל: "שמענו רעשים של בניינים קורסים, אנשים רצים ברחובות. לפי עוצמת הרעש, אני מעריך שיהיו נפגעים".

על פי הדיווח בגל"צ בנפאל מעריכים שנהרגו מאות בני אדם בעמק הלאנג-טאנג, סמוך למקום שבו נמצאה גופתו של אור אסרף.

עד כה נמצאו גופותיהם של 128 בני אדם שנהרגו בעמק הלאנג-טאנג, וצוותי החיפוש מעריכים כי יש עוד לפחות 200 מטיילים מתחת למפולות השלגים והאבנים שהידרדרו אל מסלול הטיול.

משלחת ישראלייף שחילצה את גופתו של אסרף, לפני יותר משבוע, העבירה מפות ותיקי מטיילים לבסיס האו"ם בתקווה שיעזרו במאמצי איתור הגופות, אך מפולות שלגים ותנאי השטח מקשים על המשך עבודתם של המחלצים המקומיים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מהשמים
| 12-05-2015 11:20
אחרי מה שעשה השוטה ישראל אייכלר אסור לתת לו תפקיד כלשהו. אם הפעם נתניהו נכנע ונותן לישראל אייכלר את מבוקשו, אנו קובעים כאן בצורה הכי ברורה, כי ממשלתו של בנימין נתניהו לא תחזיק מעמד יותר מתקופה קצרה מאוד. אחד הפשעים החמורים בהיסטוריה הפוליטית נעשה על ידי ישראל אייכלר שכתב מכתב איום לראש הממשלה ותבע תפקיד לעצמו, תביעה שהיא לגיטימית ומותרת במפלגתו, אבל אסור היה לו לעשות את מה שעשה, כשכתב מכתב לראש הממשלה ואיים עליו שאם לא יתן לו תפקיד בכנסת הוא לא חלק מן הקואליציה, דבר שכזה הוא מעשה חמור מאוד, מפני שהוא מוטט את כל הבסיס עליה יושבת 'יהדות התורה', מבחינתו של בנימין נתניהו 'יהדות התורה' אינה עוד 6 מנדטים אלא 5 בלבד, מפני שאם כל אחד יכול לנהל מו"מ לעצמו אז היכן אנו חיים, עם מפלגה כזו אי אפשר לחיות, וצדק מי שקבע לפני שנים כי 'יהדות התורה' היא 6 מפלגות מפני שכל ח"כ הוא לא רק סיעה אלא מפלגה בפני עצמו עם גדולים משלו וקובע אחרת ויכול אף להצביע אחרת וראינו זאת בעבר בהרבה מקרים. מעשה שכזה שעשה אייכלר אסור שיעבור בשתיקה, הוא חייב להיענש ובגדול, מפני שזכותו היתה להיאבק בתוך הסיעה ולתבוע שהסיעה היא זו שתפנה ותבקש, הוא אישית היה אסור לו לעשות זאת, הוא פגע קשות במעמדה של הסיעה כולה, וביזה את הרעיון האגודאי והחרדי, לפיו אנו מפלגת אידיאלים ולא מפלגת ג'ובים, מה שעשה אייכלר במעשהו, הוכיח לעולם כולו כי מדובר בצבוע ושקרן הג'וב לפני האידיאל, מפני שאם כל כך חשוב לו האינטרס החרדי, אז איך הוא מאיים על ראש הממשלה שלא יצביע למען ממשלתו וכי אינו חלק מן הקואליציה אם לא ימנה אותו לתפקד יו"ר הועדה לפניות הציבור. לא בחינם היו מי שכינו את מעשהו כמרד, ומי שמורד מגיע לו עונש כמורד, בגלל מה שעשה אסור שיקבל תפקיד כלשהו, ואף לצמצם את מספר הועדות שבהן הוא אמור להיות חבר, על מנת שילמד לקח כי לא עושים מעשה שכזה. גם אם נניח שיש לו טענות מצויינות מדוע מגיע גם לו תפקיד, המאבק הזה חייב להיעשות בתוככי הסיעה ולא מחוצה לו. שימו לב, משהו חמור מאוד קורה בבעלזא, הרבי מתייעץ עם יענקל ליצמן הוא זה שהביא לו כל הזמן דוחו"ת על המו"מ, הרבי לא שיתף את ישראל אייכלר בשיחות הללו, וגם עתה אייכלר לא פנה כלל לרבי שהוא יתבע עבורו תפקיד, והרבי לא מאיים כי יורה להצביע נגד אם לא יתנו לאייכלר תפקיד. מי הוא בעל הסמכויות הרבי מבעלזא או אייכלר, הטוען כי הוא המחליט בנושאים אלו וכי הוא הסמכות דבר שנוגד לכל הרעיון והתפיסה החרדית לפיו הרבי שלו צריך להיות הסמכות שלו והוא רק השליח ולא יותר מזה. כאמור, אם אייכלר ינצח בענין הזה, הממשלה הזו הפסידה ותיפול מהר, ואם הוא יקבל את עונשו זה יבטיח כי אחרים לא יעשו כמותו. ברגע שנתניהו נכנע לאייכלר אוטומטית הוא יקבל שורה של מכתבים של מי שלא מרוצים סבורים שלא קיבלו מספיק ולא חסרים כאלו בהרבה סיעות. רק עם יד חזקה הוא יצליח לעצור גל של תביעות כאלו. ומילה לאייכלר, ביזית את היהדות החרדית, עשית לנו שם רע, ההתנהגות הזו היא סחטנית, וברברית, ואין זה פלא שהחילונים ששומעים על מה שעשית מסתכלים על החרדים כסחטנים, אתה הוא זה שגורם לכך.