חצרוני: "לא יכלו להביא לארץ אתיופים פחות אלימים?"

פרופסור אמיר חצרוני התייחס למחאת קהילת יוצאי אתיופיה ועורר עליו תגובות נזעמות מצד גולשים רבים. "האם קשה למצוא אפריקאים שיהיו אסירי תודה על כך שהעלו אותם כיתה במקום לשבור חלונות ראווה?"

"לא יכלו להביא לארץ אתיופים פחות אלימים?"
  פרופ' אמיר חצרוני (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב 'הבוקר של קשת')

פרופסור אמיר חצרוני, שעורר לא מעט סערות בחודשים האחרונים, בדרך לעורר אחת נוספת.

בפוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו, שהתייחס למחאת קהילת יוצאי אתיופיה, תהה חצרוני האם לא יכלו להביא לארץ אתיופים יותר נחמדים מאלה שעלו, ועורר תגובות נזעמות מצד גולשים רבים.

"95 מליון אנשים חיים באתיופיה. כמעט כולם עניים אומללים שמוכנים להגר מהיום למחר לכל מקום – כולל אלבניה", כתב חצרוני.

"האם לא ניתן היה למצוא ביניהם אנשים קצת פחות אלימים, פחות ונדליסטים, ויותר נחמדים מאלה שהבאנו לישראל עם מענק עולה וסיוע בדיור? האם קשה למצוא אפריקאים שיהיו אסירי תודה על כך שהעלו אותם כיתה במקום לשבור חלונות ראווה?", תהה.

חצרוני שב ותקף את חוק השבות בגנותו הוא נוהג לדבר מדי תקופה: "אנחנו משלמים את מחיר חוק השבות הגזעני שבמקום להביא לכאן מהגרים נחמדים שחלום חייהם לעבוד בניקיון דחף לנו אוסף ממורמרים שמאמינים כי הם הנכדים של מלכת שבא".

בפוסט נוסף שכתה אמר חצרוני כי הפתרון למצוקתם של יהודי אתיופיה היא להתחשב בהם כמו שמתחשבים בסודנים ובאריתריאים: "התשובה לשאלה איך פותרים את מצוקתם של יהודי אתיופיה היא שחרף אלימותם ויהדותם צריך להתחשב בהם לא פחות משמתחשבים בסודנים ובאריתראים ולעזור להם בשיקום לא פחות משעוזרים לעבריינים אלימים מהמגזר הבדואי".

"אסור לתת לצבע העור או לדת לחרוץ גורלו של אדם", כתב חצרוני.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לא יכלו למנות פרופסורים פחות טיפשים
ניסים | 04-05-2015 12:41
2
נמשיך להעלות מרומניה גם פרופסורים טיפשים!
ציוני | 04-05-2015 13:34
זו הציונות! לחיות בארץ עם כולם. חכמים, בעלי תעודות של חכמים, אלימים, וגם מיליונים של אנשים טובים, צאצאי אב אחד.
3
לא נעים לומר
יואב | 05-05-2015 15:05
יש משהו בדבריו...
4
"טיפשים לא שותים, הם צומחים לבד" (פסקל).
מונה ליזה | 06-05-2015 16:08
1. כן, לא יכלו להביא יותר אלימים- כי אין, אנחנו הכי גרועים !!! תתמודד. 2. כן, אנחנו ממורמרים, כי הופלנו, ורוצים לתקן את זה, וכניראה זו הדרך. 3. אנחנו לא צאצאי מלכת שבא, אנחנו שבט דן, גלינו לאחר חורבן בית 1 וחזרנו הביתה- ואנחנו צריכים לנקות את כל ה"ערב רב" או לצורך העניין כל הטיפשים שצמחו בארץ. 4. לאן אתה שואף?! כמעט בכל מוסד אקדמאי העיפו אותך, יש חרם אקדמאי בעולם?! למה אתה מוסיף שמן למדורה??? 5. תתחילו להתרגל שאין לנו שום כוונה ללכת לשום מקום, 6. מי שלא נאה לו ולא יאה לו- שיחזור למקום בא וירקב שם- באמת לא יקרה שום דבר.