אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חברי מרכז תקומה דורשים לכנס מיידית את המרכז

זעם בקרב חברי מרכז תקומה על המגעים הקואליציוניים שלא מניבים הישגים. במפלגה זועמים על בנט שדואג לעבות רק את התיק שלו ולא דואג לשאר השרים

חברי מרכז תקומה דורשים לכנס מיידית את המרכז
  חברי מרכז תקומה לא מרוצים (יונתן סינדל, פלאש90)

חברי מרכז תקומה מתחילים לאבד את הסבלנות ויורים צרור קצר בתוך הנגמ"ש הציוני דתי.

מרכז המפלגה עתיד להתכנס ביום שני כדי לעדכן על ההתקדמות במו"מ הקואליציוני מול הליכוד, אולם מספר חברי מרכז פנו ליו"ר המפלגה אורי אריאל בדרישה להקדים את המרכז ולכנסו כבר היום או במוצאי שבת.

כשלושים חברי מרכז, שיגרו מכתב לאריאל בו נכתב בין השאר: "על פי המידע שמתפרסם בכלי התקשורת נראה, כי מגעים אלו לא הצליחו להניב, לעת עתה, הישגים משמעותיים ביחס לנושאים החשובים לנו כמפלגה הן ביחס להתיישבות, הן ביחס למערכת המשפט והן בהקשר של התיקים אותם הסיעה אמורה לקבל."

"כינוס מרכז לאחר שטיוטת ההסכם תיסגר עשויה להעמיד את המרכז בפני עובדה מוגמרת שתקשה עליו מאוד לקבל החלטה מושכלת בשאלות כבדות המשקל המונחות בפניו. אנו מבקשים לכנס את המרכז באופן מידי לדיון בו יקבעו הקווים האדומים, שבלעדיהם הח"כים של מפלגת תקומה לא יהיו שותפים בקואליציה."

בשיחה עם חבר מרכז, הוא אמר כי בתקומה זועמים על כך שבנט יוצר משבר סביב תקצוב משרד החינוך המיועד לו, אך לא דואג לשרים האחרים ולסמכויותיהם של אריאל בחקלאות ושקד בתרבות. "בנט דואג לעבות רק את המשרדים שלו והתיקים, ומפקיר את שאר השרים" אומר לסרוגים חבר מרכז תקומה, "מפריע לנו שהוא לא באמת מתייחס למה שלנו חשוב באמת".

יש לציין כי על פי הסכם הריצה המשותפת בין הבית היהודי לתקומה, הגורם המוסמך לנהל משא ומתן קואליציוני הוא רק יו"ר הבית היהודי (בנט). כך שגם אם יכונס מרכז המפלגה, להחלטותיו לא יהיו משמעות סיעתית.

דובר האיחוד הלאומי עזרא גבאי מסר לסרוגים כי הפנייה להקדמת כינוס המרכז התקבלה, אך יהיה בלתי אפשרי להענות לה מסיבות טכניות. על הטענות של חברי המרכז נגד בנט אמר גבאי כי המשא ומתן עם הליכוד עדיין בעיצומו.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
לא מאמין..
נו באמת | 30-04-2015 13:29
איזו חוצפה יש לתקומה. כל המצביעים של תקומה הצביעו לשטבון ואלי ישי, אין לתקומה זכות קיום.
2
תקומה--עלוקות חצופות. עד שבנט הגיע לא היה להם שר וכלום
אייל טרמן | 30-04-2015 14:08
המצביעים שלהם לא הצביעו בית יהודי, הצליחו להכניס את סמוטיץ במקום את שולי מועלם ועכשיו עוד מעיזים להתבכניין?!!!
3
בפעם הבאה תקומה עם יחד ונעבור בגדול
אלי ישי - אחריך באש ובמים!! | 30-04-2015 14:18
4
ל-3, הבעיה שישי לא יודע להנהיג...
יניב | 30-04-2015 15:53
כשהוא היה ראש ש"ס הוא היה בזכות הגב של הרב עובדיה ולא בזכות עצמו. את הרב מאזוז כבודו במקומו מונח אבל זה לא הרב עובדיה יוסף. שטבון צריך להיות המנהיג של יחד.
5
מתנהג כמו דרעי אבל בבית היהודי אין פודלים
שלום | 30-04-2015 22:58
וטוב שכך