בית הדין לסרבן גט מארה"ב: "אתה נשאר בארץ עד שתתן גט לאשתך" - סרוגים

בית הדין לסרבן גט מארה"ב: "אתה נשאר בארץ עד שתתן גט לאשתך"

בית הדין הרבני בתל אביב, הוציא צו יציאה מהארץ, כנגד חרדי תושב ארה"ב שמסרב לתת גט לאשתו. הגבר מבקר בישראל כתייר, ועל פי חוק בתי הדין הרבניים קיימת סמכות לעוצרו ולעכב יציאתו מהארץ מה שלא ניתן לעשות בארה"ב. כעת יצטרך הבעל להחליט: לתת גט או לשכוח מהבית.

author-image
בית הדין לסרבן גט מארה"ב: "אתה נשאר בארץ עד שתתן גט לאשתך"
  אין יציאה (פלאש90)

בהליך נדיר הוציא בית הדין הרבני בתל אביב צו עיכוב יציאה מהארץ נגד יהודי חרדי , אזרח ותושב ארה"ב, השוהה בביקור בישראל. עילת צו העיכוב: תביעת מזונות של אשתו בנפרד המנהלת מולו הליך גירושים  בארה"ב זה כמה שנים תוך שהוא מסרב להעניק לה גט ולשלם מזונות עבור ילדם המשותף.

על פי כתב הבקשה שהגישה האישה באמצעות עו"ד הרב צוריאל בובליל עולה כי מדובר בבני זוג יהודים חרדים שנישאו לפני 10 שנים. חיי בני הזוג עלו על שרטון והם חיים בנפרד זה כמה שנים. האשה טוענת להתעללות פיזית, נפשית ומילולית של הגבר כלפיה עד כי נאלצה לעבור לשיקגו מניו יורק מאימת הבעל.

בית הדין הרבני בני יורק פסק במקרה של בני הזוג כי על הבעל לתת לאישה גט לנוכח העדויות שהבואו בפניו, אך הבעל מסרב לעשות כן באמתלות שונות והוצא כנגדו כתב סירוב מטעם בית הדין. כמו כן, לא משלם הבעל מזונות בסכום הראוי לקיום האישה ובנם המשותף, למרות יכולותיו הכספיות.

מכיוון שבארה"ב, שלא כמו בישראל,  אין אפשרות לכפות דין רבני/דתי בהליכים אזרחיים, נאלצה האישה לנקוט יוזמה ולנצל ביקור של הגבר בישראל כדי להגיש נגדו תביעת מזונות ולהוציא צו עיכוב יציאה מהארץ. הליך זה מתאפשר הודות לסעיף 4 לחוק שיפוט בתי הדין הרבניים המאפשר לאישה יהודייה (גם אם אינה אזרחית ישראל)  לתבוע מזונות אישה ולהפעיל סנקציות אזרחיות למימוש תביעה זו.

כאמור, בית הדין הרבני נענה לפניית בא כוחה של האישה עו"ד הרב צוריאל בובליל והוציא את צו העיכוב האמור עד לדיון במעמד שני הצדדים, כולל האישה שתגיע במיוחד לשם כך מארה"ב.

יצויין כי הליך זה של הגשת תביעת מזונות בישראל על ידי  נשים יהודיות שאינן אזרחיות ישראליות  הינו יוזמה של "המרכז היהודי הבינלאומי" מייסודם של עו"ד הרב צוריאל בובליל ועו"ד אביבית מוסקוביץ' ששם לו למטרה לסייע לנשים עגונות, מסורבות גט ותובעות מזונות ברחבי העולם היהודי שאינן יכולות להסתייע בהליך אזרחי בארצן כדי  להפעיל סנקציות על סרבני הגט .

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
"הפרדת הדת מהמדינה" תסייע להיפטר מהטרור הדתי הרבני.
sam | 25-11-2010 12:11
אין שום הקשר בין הטרור הדתי ל-יהדות. הסיפור הנ"ל הוא דוגמה אחת מיני רבים וכמו התקציבים לנושאים הקשורים לדת, בית הדין הרבני, זה לא מהשולחן ערוך וזה לא יהדות!!!
2
איך הקהילה מאפשרת לאדם לזה להמשיך לחיות בתוכה?
אהבת ישראל | 26-11-2010 11:20
3
גם לי עשו דבר כזה.
יוסף ענתבי | 20-07-2011 22:01
אפשר לראות בגוגל יותר פרטים עלי. כל הנפגעים מהרבנות הציונית שאין לה הרבה קשר ליהדות אמת צריכים להתאחד ולפעול ביחד אחד לעזרת השני RABBI JOSEF ANTEBI