אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרבנים הראשיים מכרו את החמץ של המדינה

150 מיליארד שקלים, זה הסכום שצריך לשם חוסיין ג'אבר כדי לקנות את החמץ של המדינה.את הסכום הוא יצטרך לגייס את הסכום בתוך שבוע ואם לא, יחזור החמץ לרשותינו

הרבנים הראשיים מכרו את החמץ של המדינה
  הרבנים הראשיים, ראש הממשלה והגוי (לע"מ)

ראש הממשלה ושר האוצר בנימין נתניהו, הסמיך היום (ה') את הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו והראשון לציון הרב יצחק יוסף למכור את החמץ של המדינה.

החמץ נמכר לחוסיין ג'אבר, תושב אבו גוש שקונה את החמץ של המדינה בחמש עשרה השנים האחרונות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס: "אני תמיד נרגש מהטקס הזה שמסמל את המשכיות עמנו ואת תקומת מדינתנו, שאיפתנו להתחדשות לשלום, לביטחון, לשגשוג למען כל אזרחי מדינת ישראל ולמען עם ישראל. מחר נשב כל בית ישראל לליל הסדר, ונגיד לבנינו ובנותינו כפי שאנו מצווים לעשות במשך אלפי שנים, ונזכור שבכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו.

אני מבקש למסור חג שמח וכשר לכל בית ישראל. אני מבקש מאזרחי ישראל ליהנות בחג הזה עם המשפחות, עם המשפחה הגדולה שלנו, ולברך אתכם בחג כשר ושמח. חג שמח!"

הרב הראשון לציון יצחק יוסף: קודם כל, אני רוצה לברך את ראש הממשלה שיהיו לו ברכה והצלחה בכל מעשי ידיו, בכל אשר יפנה, ישכיל ויצליח. ההצלחה שלו היא ההצלחה של כולנו, של כל עם ישראל. שיזכה לשנים רבות, נעימות וטובות. מחר בלילה ניאסף כולנו לליל הסדר. צריכים לזכור, המצווה העיקרית של ליל הסדר היא הילדים, "והגדת לבנך". כל המרבה לספר בסיפור יציאת מצרים – הרי זה משובח.

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו: שמעתי אותך לפני יומיים, אדוני ראש הממשלה. אתה דיברת על כך שאנחנו מקיימים לצערי מדי שנה בשנה את "שבכל דור ודור עומדים עלינו", אבל אנחנו גם זוכרים בהחלט את הסיום – "והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם".

אז לפני חודש חגגנו את חג הפורים, שהיה גם שם איזה מישהו שהתבטא "יש עם אחד מפוזר בין העמים", והנה, תוך חודש אחד יש לנו תשובה: מתכנסים כולנו ביחד לאווירה משותפת, לליל סדר ולסיפור המסורת. את זה אנחנו ממשיכים לעשות מחר. אני בטוח שבידיך האמונות מופקדת הממשלה, ובעזרת השם אתה תצליח לנווט את הספינה בכיוון הנכון והראוי ובדרך המיוחדת הזאת, לחבר את כולנו כעם אחד, כאיש אחד, בהמשך למסורת. באמת, כולנו עושים את המאמצים ומתפללים לקדוש ברוך הוא שיסייע לנו, שיסייע להשתדלות שלנו, שנשתמע רק בנסיבות של שמחה ובריאות, אמן.

ראש עיריית אבו גוש, ג'אבר עיסא: אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת ולאחל לבני דודינו, תושבי ואזרחי מדינת ישראל היהודים, והיהודים בכל העולם חג פסח שמח וכשר. חג אביב פורח ורענן, כי בשבילנו האביב זה חלק בלתי נפרד מהפסח, הפסח שמסמל את החופש ואת החירות.  אנחנו סומכים על ראש הממשלה שאנחנו רוצים לאחל לו הצלחה, גם בהרכבת הממשלה הבאה וגם בהובלת מדינת ישראל ועם ישראל לשלום, לשגשוג כלכלי ולהצלחה בכל התחומים.

השנה מוערכת העסקה ב-150,000,000,000 דולר (מאה וחמישים מיליארד, אם קשה לכם), כשהוא עצמו נותן מקדמה על סך 20,000 ש"ח. החמץ ישהה ברשותו כשבוע ובמידה ולא יצליח ג'אבר לגייס את הסכום, יחזירו לו את הכסף והוא עצמו יחזיר את החמץ.

בשנה שעברה נשאל ג'אבר על כך שבעבר התגלה כי מי שקנה במשך שנים את החמץ של המדינה היה בעצם יהודי, אמו מסתבר הייתה יהודיה שהתחתנה עם ערבי, אמר ג'אבר כי הוא מוסלמי לגמרי. על פי ג'אבר הוא עצמו הולך במהלך חג הפסח ונכנס למפעלים כדי לבחון את מה שקנה, אך אמר שהוא רק מופקד על החמץ ולא משתמש בו.

שטר מכירת החמץ של המדינה

IMG-20150402-WA0057

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
צריך לקחת ערבי מליארדר ולא לעשות צחוק
יפה יוסף | 03-04-2016 16:35
מלכתחילה. בימות המשיח יש שפע גדול במדינת ישראל ואין יותר מכירת חמץ ולא שריפת חמץ.אין יותר עבדים .לא שש שנים ולא לעולם ולא בסימנים. השווין כבר כאן.תודה לאל.שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה.