אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חיים יבין באריאל: " אני לא שמאלני – בחרתי לתעד את החלשים בחברה"

חתן פרס ישראל חיים יבין התארח בבית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל ואמר לסטודנטים: "אני לא סמולן בס', רק רציתי להראות את החלשים בחברה"

חיים יבין באריאל: "אני לא שמאלני"
  לא סמולן בס'. יבין (יח"צ, אונ' אריאל)

 "כאנשי תקשורת לעתיד, בתוך ההצפה התקשורתית, חשוב למצוא את המצפן, את הערך המוסף. אני יודע שהתקשורת היא גם פאן, ותוכניות הבידור הן החמצן שלה, אבל זה הבל – ואנחנו כאנשי תקשורת צריכים לחפש את הערך המוסף", כך אמר השבוע חתן פרס ישראל ו"מר טלוויזיה" חיים יבין לתלמידי בית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל.

"אצלי הערך המוסף היה העשייה הדוקומנטרית, ונמשכתי באופן טבעי לסקר את אלה שגורלם לא שפר אליהם כמו אצלי. למרות שלא באתי מבית עשיר, אבי עבד בפרך, ראיתי את עצמי בר מזל, והיה לי צורך ומשיכה לתת מקום ל'אנדר דוג'. בשל כך ראו בי שמאלני, אבל האמת היא שרציתי לתת ביטוי לאלה שגורלם קיפח אותם, מעניים בתלפיות ובעיירות הפיתוח ועד לפלשתינאים. כן גם פלשתינאים. אני לא סמולן בס', רק רציתי להראות את החלשים בחברה".

יבין דיבר בטקס שבו הוענקו תעודות לתלמידים המצטיינים בבית הספר לתקשורת. לדבריו, בכל שנות עבודתו בטלוויזיה לא רצה רק לשבת מול המצלמה באולפן, אלא חש צורך מתמיד לצאת לשטח וליצור תוכניות דוקומטריות וסדרות תעודה.  עוד סיפר יבין על הבית שבו גדל, שבו נחשף למעט תקשורת. הזיכרון היחיד שלו לגבי התעניינותם של הוריו בתקשורת היה כאשר רכש אביו מקלט רדיו כדי להאזין לראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון מכריז על הקמת מדינת ישראל.

הוא סיפר שכסטודנט דל אמצעים לא בחל בשום עבודה, הוא עבד כפועל בניין, כפקיד, כמורה ממלא מקום וגם כחובש במגן דוד אדום במשמרות לילה. "לא נולדתי עם כפית זהב בפה ועבדתי קשה כדי להצליח", סיפר יבין, "התאמנתי קראתי טקסטים שוב ושוב, שאפתי לשפר ובסופו של דבר התקבלתי לקול ישראל."

.

יבין באולפן הערוץ הראשון (ארכיון פלאש90)

עם הקמת הטלוויזיה עבד כעוזרו של מנהל צוות ההקמה פרופ' אליהוא כץ, ובדרך מקרה נקלע ב-1968 למבחני המסך לתפקיד מגיש "מבט". לדבריו ישב מול המצלמה וקרא את הטקסט שניתן לו, וכאשר סיים לקרוא שרר שקט בין הבוחנים, ומוטי קירשנבאום הכריז: "מצאנו את הקריין של מבט".

ביקורו של יבין באוניברסיטת איראל כלל גם סיור באולפני הטלוויזיה והרדיו של בית הספר לתקשורת. הוא שמע סקירה על תוכנית הלימודים של בית הספר, המשלבת לימודים עיוניים ברמה אקדמית גבוהה עם התמחות מקצועית באחד מחמישה מסלולים: תקשורת אסטרטגית (םרסום ויחסי ציבור), תקשורת דיגטלית, קולנוע וטלוויזיה, עיתונות ורדיו.

פרופ' מיכאל זינגרד, רקטור אוניברסיטת אריאל, בירך את התלמידים המצטיינים ואמר כי "ההשכלה מחזקת את התכונות הקיימות באדם הלומד, כך שאדם אמין – אמינתו תודגש כשישכיל וילמד".

ראש בית הספר לתקשורת, ד"ר אילן תמיר אמר למקבלי תעודות ההוקרה ולבני משפחותיהם כי הצטיינות היא דרך חיים. "הצורך להיות הכי טוב נוגע בכל התחומים", אמר ד"ר תמיר. "מי שמצטיין בלימודים לרוב מצטיין גם בעבודה, בחיים החברתיים ובזוגיות. אנחנו מזהים את המצטיינים כבר בשיעורים הראשונים. המשותף לכולם זו העבודה קשה שהם מוכנים להשקיע, הקשורה לרצון ולמוטיבציה להצליח".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
יבין לא שמאלני ואני לא תימני
יחיא | 01-04-2015 16:39
2
כולם מאמינים לך! אנחנו הרי ניאנדרטלים
ברור | 01-04-2015 20:47
אתה ממש עונה לפרופיל של מצביע יחד. ברור שאתה מתנגגד למדינה פלסטינית ותורם בסתר למועצת ישע כדי למנוע את הפינוי הבא. את הכתבות על אדוני הארץ עשית כי הכריחו אותך. חיים קלוגר, אנחנו גם קלוגערס!