רבני הבית היהודי לבנט: דרוש את תיק החינוך

זקני רבני הציונות הדתית המייעצים לבית היהודי וראשי מוסדות החינוך ותנועות הנוער קראו היום ליו"ר המפלגה נפתלי בנט לדרוש את תיק החינוך והתרבות כתנאי להצטרפות לממשלה

רבני הבית היהודי לבנט: דרוש את תיק החינוך
  הרבנים דורשים את תיק החינוך. (פלאש90)

חברי ועדת הרבנים המייעצת לבית היהודי יחד עם ראשי מוסדות החינוך ותנועות הנוער מהציונות הדתית פנו השבוע בקריאה חד משמעית ליו"ר המפלגה נפתלי בנט להתעקש במגעים הקואליציוניים עם הליכוד, על קבלת תיקי החינוך והתרבות בממשלה הקרובה.

המו"מ הקואליציוני כבר החל בין הסיעות השונות בקואליציה. היום התבשרה הבית היהודי כי את ראשות ועדת הכספים היא לא תקבל, ובשעה הקרובה ידון נתניהו עם דרעי על תיק הדתות שכנראה יימסר גם הוא לידיים חרדיות. בבית היהודי דרשו את תיק הבטחון שגם אותו לא יקבלו.

"משרד החינוך הוא משרד ערכי, חברתי, יהודי, תרבותי, ארצישראלי. זהו משרד משמעותי מאוד לכל בית ומשפחה בישראל. זהו משרד קריטי לאופיה ולעתידה של האומה, בארצה ובמדינתה" נאמר במכתב שנשלח היום לחברי הבית היהודי על ידי ועדת הרבנים המייעצת לבית היהודי, הרב איתן אייזמן, הרב איסר קלונסקי והרב חיים שטיינר, פורום מנכ"לי רשתות החינוך של הציונות הדתית, מזכ"לי תנועות הנוער של הציונות הדתית. הרבנים וראשי המוסדות פנו לח"כים בדרישה להציב את הפקדת תיק החינוך בידיהם כתנאי מהותי להצטרפות לממשלה.

במכתב שכותרתו "החינוך בראש", כותבים הרבנים "איננו מתנצלים, אנו מציעים בכל לשון של הצעה, מבקשים בכל לשון של בקשה, ודורשים בכל לשון של דרישה (!) להצבי את הפקדת תיק החינוך והתרבות (כן, גם התרבות!) בידי הבית היהודי, כתנאי מהותי לכניסה להצטרפות לממשלה ולקואליציה העתידית."

המכתב מסתיים במילים "אנו בטוחים בכם, שתעשו כל אשר לאל ידכם כדי שאכן כך יקרה, כדי שהחינוך של כל ילדי ישראל יופקד בידיים טובות. בידיים יהודיות ציוניות".

כזכור, בבית היהודי התפארו לאורך כל קמפיין הבחירות כי התנהלותם נעשית בשיתוף פעולה ובייעוץ זקני רבני הציונות הדתית, שתמונתם אף התנוססה במודעות הבחירות של המפלגה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
ממש גבורה. אף אחד אחר לא מעונין בתיק הזה.
| 25-03-2015 15:30
חןץ? משפטים? בטחון?לא. לדרוש את תיק החינוך והמשרד לאזרחים ותיקים!!!!
2
האם זקני הציונות הדתית לא היו צריכים לבדוק לפני הבחירות
אילו תיקים הבית היהודי צריכה לבקש ולהן פניה ? | 25-03-2015 15:34
3
אולי כדאי שיתכנסו שוב בבית הרצי"ה שיחשבו שהם רצינים
חיים | 25-03-2015 15:58
אחרת בנט לא יספור אותם...
4
אין רבנים ספרדים בציונות הדתית?
האחד | 25-03-2015 16:01
---
5
זה אני כתבתי המכתב!!
קלוגפט | 25-03-2015 16:40
זה תרגיל יחצנות שלי.
6
ממש לא ייאמן איך
ציפי נעימי | 25-03-2015 17:51
הרבנים האלה שיש להם חלק ענק במפלה של בנט ממשיכים לתת עצות כאילו כלום לא קרה. בבחירות הקודמות לא היתה כמעט לגמרי מעורבות של הרבנים וקיבלו 12. לפני חדשיים היו לנו בסקרים 15 ומעלה. התחילו הרבנים להתערב וירדנו וירדנו. רבותי הרבנים, להזכירכם שיש מידת הענוה בעולם.
7
בנט זה לא המזרחי
מומו | 25-03-2015 17:55
בנט רוצה את ראשות הממשלה וזה עובר במשרד החוץ.המפד"ל הותיקה בראשות הרב דוקמן רוצים את החינוך.אלו שני דברים סותרים. לאחד קוראים ליכוד ב', ולשני קורים מפד"ל.במוקדם או מאוחר זה יתפוצץ ובנט ילך לליכוד, והמפדלניקים יהיו מאוכזבים..
8
לציפי-הטענה שהרבנים לא יתערבו,זו טענת הרפורמים כבר שני
ר | 25-03-2015 18:07
שנים רבות . לפני שמלך ישראל יוצא למלחמה הוא מתייעץ עם הסנהדרין.