אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פעם בדור: הרב צבי טאו השתתף הערב בכנס של מפלגת יחד

נשיא ישיבת הר המור שנמנע מלעסוק בפוליטיקה, הגיע היום לכנס בחירות של מפלגת יחד. ראש ישיבת הר המור אמר בכנס: "שאלות גדולות על הפרק. הגיע הזמן שנתעורר, וניקח אחריות"

פעם בדור: הרב טאו השתתף בכנס מפלגת יחד
  הרב טאו בכנס מפלגת יחד (יח"צ)

נשיא ישיבת הר המור הרב צבי ישראל טאו, השתתף היום באופן נדיר, בכנס בחירות, כשהגיע לתמוך במפלגת יחד, באירוע שריכז תמיכה עשרות ר"מים מישיבות גבוהות ציוניות ומישיבות הסדר.

בין הרבנים שנטלו חלק בכנס ניתן למנות את רבה של קרית ארבע הרב דב ליאור, ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת הר המור הרב מרדכי שטרנברג, ראש ישיבת תורה בציון הרב נחום נריה, ראש ישיבת שבי שומרון הרב יהושע שמידט, ראש מכון המקדש הרב ישראל אריאל, הרב ערן טמיר, הרב ישעיהו דורון, הרב אשר ברקו, ומועמדי המפלגה יוני שטבון ועמיטל בראלי. במהלך האירוע הושמעו גם הקלטות תמיכה של ראש ישיבת מצפה רמון הרב צבי קוסטינר וראש ישיבת לנתיבות ישראל הרב דוד חי הכהן, שנבצר מהם להגיע לאירוע.

נוכחותו של הרב טאו הממעט הופעותיו באירועים ציבוריים בכלל ומעולם לא הביע תמיכה במפלגה נחשבת נדירה. למרות הגעתו לכנס וישיבתו בבימת הכבוד הוא בחר שלא לשאת דברים. עם צריך להוסיף נקודה לציון, הרי שזהו אירוע ראשון מזה שנים בו השתתפו יחד גם הרב טאו וגם הרב ליאור.

הרב צבי טאו יחצ (3)

הרב מאיר מאזוז אמר בכנס: "היום יש דרישה גדולה מאוד בעם, העם רוצה דברי תורה, העם רוצה רבנים שיקרבו אותו. אומר האדמו"ר מלובביץ:  לא מקרב את התורה אליהם, מקרב אותם אל התורה. הרב קוק היה אוהב ישראל, אוהב א"י, והוא טיפל בשאלות האמונה. היום בישיבות החרדיות לצערנו לא מטפלים בשאלות האמונה. התורה איחדה את עם ישראל. הכופרים לא יודעים את כח התורה. אנחנו בע"ה נראה להם את כוח התורה, את היופי שבתורה. אנחנו [?] נביא את הגאולה. לכן קץ – סוף וקץ לכל צרותנו.

הרב דב ליאור שדיבר אחריו אמר: "ציבור הרבנים שהגיע לפה הערב חי באוהלה של תורה. לא מפחד שיסגרו לו תקציבים. לא מפחד מאיומים, הולך עם התורה. גם אם זה כרוך בסיכון, אל לו לאדם לפסוק שלא כתורה הקדושה. אדם צריך להגיד את האמת, לא לפחד. אפשר להבחין מה האמת ואצל מי האמת: על מוצרים במכולת כתוב היזהרו מזיופים. על מוצרים פשוטים. גם בעיננו ניתן לראות בקלות מה זיופים. היזהרו מזיופים. בני התורה שיושבים כאן לא יתבלבלו מהזיופים. זאת התנועה שקמה, אנשים אמתיים שלא דבק בהם רבב או קופת שרצים. אנשים אמתיים. זו הנבחרת שתיבחר בעוד שבוע. הנבחרת הזאת קיבלה על עצמה דעת תורה. הנבחרת פה אינה שטיבל, היא תדאג לעם ישראל, לארץ ישראל ולתורת ישראל. צריך לעמוד בתוקף, אנחנו נותנים לנבחרת הזאת את התמיכה לרומם את עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל. שנזכה שהנבחרת שלנו תקדש שם שמיים ותצליח".

הרב מרדכי שטרנברג, ראש ישיבת הר המור: "שאלות גדולות על הפרק. הגיע הזמן שנתעורר, נתיירא וניקח אחריות. העם מצפה שנעשה את זה. האומה צועקת בחבליה בכרמים שלה, לתשובה שלנו ויש לנו תשובה. תורה וגאולה. האומה זועקת תורה וגאולה. תורה גואלת. התורה היא אמיתת חיינו. להצטרף למחשבה שבשביל אחדות צריך לחבור לתרבות זרה?! האומה זועקת תורה וגאולה. התורה לא צריכה להתנצל, היא יכולה להוביל את חיינו. היא אמיתת חיינו".

הרב צבי טאו יחצ (2)

הרב מרדכי שטרנברג מדבר בכנס הרמ"ים

יו"ר המפלגה, ח"כ אלי ישי: "אנחנו נושאים בשורה גדולה של אחדות, ומטבע הדברים יש הרבה הפרעות. מפלגות שזה מפריע להן. אבל אני חש שליחות גדולה ועצומה מאין כמוה, למהלך של אחדות בעם ישראל. אין לי ספק שהמהלך הזה הוא היסטורי, בשורה גדולה, ואני רק יכול להגיד לרבנים שיתפללו שבעזרת ה' נצליח גם בבחירות וגם במשימה החשובה: לאחד את שבטי ישראל, לשמור על תורת ישראל, לתקן את החוקים הנוראיים שעברו בשנתיים האחרונות שלא היו כמותם מאז קום המדינה, ולדאוג לעם ישראל, וכמובן לארץ ישראל. זו בשורה גדולה, אני מתחזק מיום ליום ממסירות הנפש של הרבנים שמהווים לנו השראה להמשיך בדרך ובכל הכוח בעזרת ה'".  

ח"כ יוני שטבון אמר: "המשימה האמתית שלנו היא אחרי הבחירות – לקחת את המפלגה הזאת ולהפוך אותה לתנועה מרכזית בישראל. תנועת יחד זו קבוצת אנשים, בכנסת ומחוצה לה, שמוכנים להיכנס ללב הקרב ולהילחם למען תורת ישראל. שיהיה ברור, הרוח של הרבנים היא שמניעה את עולם המעשה. אנחנו זקוקים לרוח שלכם", אמר שטבון לרבנים, "רוח שחסרה מאוד בכנסת ישראל ובע"ה תהיה גדולה יותר בכנסת הבאה". שטבון אמר כי "כשנבוא למשא ומתן הקואליציוני נציג עמדה חדשה – אנחנו נאמנים ומחזקים את הרבנות הראשית, את בתי הדין, את העולם הרבני. בחקיקה. בתקציבים. אסור שבתי הדין יהיו כפופים למשרד המשפטים. תנועת יחד לקחה על עצמה לקחת אחריות על הזהות היהודית של המדינה, ללא סייגים ופשרות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 17 דיונים מיין לפי
1
כינוס לצדיקים - טוב להם וטוב לעולם!
| 10-03-2015 21:38
קץ לכל צרותינו
2
חד וחלק מפלגה לא חרדית
יעקב | 10-03-2015 21:54
כמה שאלי ישי יחבוש מגבעת בכנסים כביכול חרדים עם תלמידי כסא רחמים ובלי מגבעת בכנסים של חרדלים הזגזוג הזה אומר לנו מה יהיה אם יעברו אחוז חסימה וכל אחד יברח לרבותיו כלאים ושעטנ"ז כבר אמרנו או בעברית פשוטה שקשוקה
3
החלטתי סופית אני מצביע יחד
יחד טוב לימין וליהדות | 10-03-2015 21:59
4
סה"כ כינוס פוליטי של אנשים פוליטים
ירון | 10-03-2015 22:03
בהשתתפות אנשים מאד פוליטים
5
יחד מפלגה של 100%
| 10-03-2015 22:37
רק טוב (באמת) - מתחיל מקץ לרוע.
6
ב״ה שהתלמידי חכמים הגדולים הללו מורים את הדרך
נגדהדרך נגד כל המשמיצים והמשטינים בעז״ה יצליחו | 10-03-2015 22:40
ולכל המלעיגים על החכמים, שידעו שאין רפואה למכתם ודינם כאפיקורסים כדברי התלמוד במסכת סנהדרין.
7
יחד זה חזון וחלום של הרבה יהודים פשוטים חרדים ודתיים
חרדים ודתיים הם שותפים טבעיים | 10-03-2015 22:55
חרדים ודתיים שלא רוצים לריב זה עם זה, אלא להיות שותפים. מה יש לי לחפש עם "אח" כמו יאיר לפיד? אבל אח שאומר איתי בכל יום שמע ישראל הוא האח האמיתי שלי. אין לי דבר חלילה נגד חילונים אבל שותפות פוליטית ותנועתית עם חרדים נראית לי הרבה יותר מתקבלת על הדעת.
8
הייתי בכנס
דוד | 10-03-2015 23:35
בשורה אמתית. הלוואי ונצליח.
9
עוד ראיה שמדובר על מפלגה של פלגנים
| 11-03-2015 8:44
מי שלא מסוגל לקיים דיאלוג עם אף אחד כולל חבריו לבית המדרש, מעולם לא הצליח לייצר שום שיתוף פעולה חיובי עם אף גורם פתאום דווקא כאן הוא לוקח חלק פעיל. איפה הסיפורים על ה"כור הגרעיני" ששמו "הר המור" שחייב להביא את הדברים בדיוק המדוייק ביותר וע"כ לא מתפשר ומביא רק את האמת לאמיתה בטהרתה האינסופית? האם אכן מפלגת יחד עם ברוך מרזל ה"נלהב" והרב מזוז הצדיק אך שאומר תחנון ביום העצמאות עונה על השאיפה האינסופית לאמת?!
10
תגובה ל9
אאא | 11-03-2015 10:35
כנראה שההגדרה שלך להר המור לא כ"כ מדוייקת.. קל לדבר מסטיגמות..נסה להבין את השיטה ולשמוע במקום לזרוק ססמאות..
11
ל-10 ההגדרות האלה הם לא שלי
| 11-03-2015 11:46
אלא של דוברים אוהדי הר המור שעמלו לאורך השנים להסביר לנו למה הרב טאו ואנשיו לא מסוגלים ללכת ביחד עם הציונות הדתית בשום דבר, למה הם לא שותפים ביוזמות מעשיות, ולמה הם מפגיזים בביקורת ארסית את כל מי שלא חושב כמוהם.
12
בושה לתלמיד חכם
מנחם | 11-03-2015 12:13
בושה לתלמיד חכם שמתימר להנהיג את הציבור, שעושה זה מאחורי הקלעים תוך הבדלות מכל החבורה הקדושה של תלמידי הרציה ששימשה את רבם כפליים מהרב טאו. חבל שהאגו והגאוה גורמים לפילוג הדבר מזכיר את מה שהתרחש בין אלפי תלמידיו של רבי עקיבא ה' ירחם
13
הלל ביום העצמאות?
ברוך | 11-03-2015 12:14
תזכיר לי מה קרה אז? רוצח אחד נשא נאום- סיבה להלל?
14
הרב מאזוז - הרמב"ם של הדור הזה!!!
לאה | 11-03-2015 16:06
בס"ד הרמב"ם בעבר ובהווה רבנו הגדול הרמב"ם רבי משה בר מיימון זצ"ל שהיה כידוע גדול גדולי הפוסקים ומגדולי הפרשנים ואנשי המחשבה, והיה בקי בקיאות נפלאה בנוסף לתורה גם בכל שאר החכמות, אשר העניק לעם ישראל תורה מפוארה בכלי מפואר בסדר נפלא ומופתי, ועל פיו ועל ידו הושתתו יסודות האמונה ועיקרי ההלכות מאז ועד עתה וגם להבא. אדם גדול ועצום זה, רבים מגדולי חכמי ישראל בתקופתו יצאו כנגדו למלחמה בתקיפות רבה וכתבו עליו דברים קשים ורצו להחרים ספריו לחלוטין, וכמובן הכל היה לשם שמים קנאת ה' צבאות, כי לדעתם כתב דברים שאינם נכונים ביסודות האמונה ועוד. אך גלוי ידוע ומפורסם לכולם מה היה לבסוף, ראו כולם את גבורתו וצדקתו, שבחו והודו לשמו ולכל ספריו וכתביו, ומלכותו ברצון קבלו עליהם, ועשרות ספרים נכתבו על חיבורו היד החזקה ושמם מעיד עליהם שהוא המלך בממלכת התורה. גם אמצו יחדיו בהחלטה גמורה שאין עליה עוררים את כל י"ג עיקרי האמונה אשר קבע שמי שאינו מאמין אפילו רק באחד מהם אין לו חלק לעולם הבא. ובמאתיים שנה האחרונות, צאצאי גדולי הרבנים שרצו להחרימו עוסקים בתדירות יומית בספריו, ומבססים את עיקר שיעוריהם וספריהם על חיבורו ההלכתי הגדול, עד שיש להרהר אילולי חיבורו זה על מה היו מושתתים חבורותיהם וחידושיהם. רבותי! ההסטוריה חוזרת!!! בדורנו זה זכינו גם כן להרמב"ם שליט"א מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז רבנו מאיר בן מצליח, אשר ידיו רב לו בכל החכמות והמדעים, ומפעים בידיעותיו המעמיקות את המומחים בכל אחת מחכמות אלו. ועיקר העיקרים, שמתוכן ועל ידן מאיר באור יקרות פסוקים בתנ"ך ומאמרי חז"ל שהיו קודם לכן עמומים או אפילו תמוהים בעיני בשר ודם נערים עם זקנים בחכמה ובמנין. וכל זאת, מלבד גאונותו ובקיאותו בכל מכמני תורתנו הקדושה על ארבעת חלקיה פשט רמז דרש וסוד, ועיונו הזך והנקי המסלת ומסקל כל פירוש לא מחוור וכל העמסה כבידת לשון. גם זכה ללשון לימודים ובמתק שפתיו ממתיק כל דבר תורה וחכמה, ושומעי לקחו מפשוטי העם עד תלמידי חכמים מובהקים מתענגים תענוג רוחני עילאי בכל דרשה או שיעור שלו. אין מה לומר, ממש חד בדרא בכל התחומים. ולמפורסמות אין צריך ראיה. והנה כמאז כן עתה, בפרוץ מרן שליט"א בדרך חדשה המאחדת את כל יראי ה' יחדיו בתנועה אחת, ומשלבת את כל הטוב הנמצא בכל קבוצה וקבוצה מעובדי ה', ודרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום, ומיוסדת ומושתתת אך ורק על פי דרך התורה המסורה לנו מדור דור ללא כחל וללא שרק, בלי תערובת נגיעות אישיות ושאר מרעין בישין. יוצאים חלק מחכמי ישראל כנגדו ונגד דרכו בלשונות קשים. ואם כי ודאי כוונתם לשם שמים, אך בל נשכח את אשר נעשה עם הרמב"ם זצ"ל, והוא הוא מה שיהיה גם עם הרמב"ם שליט"א. ואתה קורא יקר הירא את דבר ה' ובמצוותיו חפץ מאד, לא משנה כלל לאיזה חוג אתה משתייך, בידך להחליט אם להצטרף לדרך הנכונה הישרה והצרופה, או שאתה מעדיף להיות עוד כמה שנים עם הרבים שיתחרטו על מעשיהם ויבואו להתנצל. ועשית כחכמתך! עיקרי דרכנו במשפט אחד "תורה אחדות וימין מקרבים את קץ הימין"
15
לכלב חי הוא טוב מן האריה המת
יהודה חי הכהן | 12-03-2015 14:02
רואים שלאלי ישי יש רבנים גדולים מאחוריו, ויש לו נאמנות אליהם. הרב שלום כהן קורא כעת לישיבת כסא רחמים "בית הכסא", וכולם זוכרים על מי אמר "עמלק". יהי לו אשר לו, אך אי אפשר לראות בו המשך לדרכו של הרב עובדיה זצ"ל. רבים מתכונים להצביע ש"ס משום שעליו עמד הרב עובדיה בחייו, אך יש לזכור את דברי הפסוק הבא בקהלת, וזאת בלי לזלזל ח"ו, לא ברב מאזוז ולא ברב שלום כהן: "כי לכלב חי הוא טוב מן האריה המת". הרב עובדיה למעשה איננו, אך הרב מאזוז חי וקיים. ושוב, אין לי כאן כונה לפגוע באיש.
16
הרב טאו
קובי | 13-03-2015 15:30
כנראה שכותב המאמר נער צעיר.הרב טאו כבר הופיע במפלגה של פילוג והרי היא מפלגת מצ"ד.ראה תמונה של הרב טאו יושב בשולחן הכבוד עם מו"ר הרב דרוקמן שליט"א.
17
הלכו לטמיון 3 מנדטים
מחיר הפלגנות | 19-07-2015 22:15
נשארתם צודקים ו מחוץ לכנסת עם חובות עצומים לספקים.