אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שמעון כהן: "ביקשתי להיות מועמד במפלגת 'יחד'? זה שקר"

ראש הגרעין התורני 'בית מוריה' בבאר שבע, הרב שמעון כהן, דוחה את הטענות לפיהן הוא עזב את מפלגת 'יחד' מכיוון שלא קיבלו את בקשתו להתמודד ברשימה.

"ביקשתי להיות מועמד במפלגת 'יחד'? זה שקר"
  (צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב 'אוהל שלמה - באר שבע')

ראש הגרעין התורני בבאר שבע, הרב שמעון כהן, שעזב את מפלגת 'יחד' והודיע על חזרתו לבית היהודי,מכחיש בתוקף את הדיווחים לפיהם הוא ביקש להיות מועמד במפלגת 'יחד' ומשלא נענה עזב את המפלגה.

בשיחה ל'סרוגים' מבהיר הרב כהן כי "לא היו דברים מעולם".

לדבריו: "פורסם דבר שקר בשמי. לא היה שום כינוס אצלי בבית. זה שקר. שמי הוצע להיות כמועמד אבל אני סירבתי. היו בדיקות כאלה ואחרות שנעשו על ידי אבל שום דבר לא יצא לפועל. להגיד שאני ביקשתי להיות מועמד זה פשוט שקר. השם שלי עלה כי חשבו שהוא יכול לעזור להם אבל מעבר לזה דבר לא קרה".

בנוסף, בשיחה מסביר הרב כהן החלטתו לחזור לבית היהודי: "האמירה המשמעותית ביותר כיום ב'יחד' תהיה של הרב מאיר מאזוז. הוא לא מייצג את הציונות הדתית. אפשר לראות כמה סוגיות שיעלו על הפרק שנוגעות לליבה של הציונות ואני לא בטוח שהרב מאזוז מייצג אותי".

הרב כהן הוסיף כי אין ספק שהרב מאזוז גדול בתורה אולם יחד עם זאת "הוא לא יוצא מבתי המדרשות שלנו ומבין את היסודות שלומדים אצלנו מתורתו של הרב קוק והרב צבי יהודה. הוא תלמיד חכם חשוב אבל לא לשכוח שבמשך כל השנים כולם הוא היה חלק מתורתו, מהמהלך של הרב עובדיה יוסף שביטא מתוך הערכה יחס מסוים למדינת ישראל, שונה מהמקום שלנו".

לדברי הרב כהן: "אני הכרעתי באופן ברור. אני נשאר בבית היהודי כי אני מרגיש שיש בו את היסודות יש בו שינוי מגמה ביחס לסטטוס קוו".

הרב כהן סיפר כי השתתף בכנס אחד של הרב מאיר מאזוז: "הייתי בתהליך של בירור ואחרי שעשיתי את הבירור אני מרגיש שזה לא הבית שלי, זה לא המקום שאני מסוגל לבטא את העמדות הרוחניות שאני מאמין בהם ולכן אני לא נמצא היום ב'יחד' ואני נמצא בבית היהודי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
אלי ישי מייצג אותי
אברהם בר חן | 10-03-2015 13:02
2
הבנו. הכרה בזכויות הומואים מתאימה לתורת הרב קוק
עמיאל | 10-03-2015 13:05
מישהו כאן הזוי
3
להחרבת יישובים אם יחד לא תעבור אחוז החסימה לא יעזרו
יפה מאוד, עוד דמות מעבודת שלצערי עלולה להיות אחראית | 10-03-2015 13:07
כל התירוצים, אף אחד שעוד יוצא ותוקף או פתאום לא תומך, יוכל לבכות ולומר ידינו לא שפכו את דם המגורשים חס ושלום אם תקום ממשלת שמאל בעקבות כך שיחד לא יעברו אחוז החסימה אחרי הלינץ המתמשך על מפלגת יחד.
4
נכון מאד
נדב | 10-03-2015 13:47
אני שמח שכולנו מתפקחים אני גם הייתי בכינוס שלהם וחוץ משאגות בוז לדרעי לא ראיתי כלום מחבר בנינו זה אך ורק סיבוב על הגב שלנו
5
בגלל יחד יהיה גירוש נוסף
הרב נוח | 10-03-2015 13:50
בזבוז של קולות לציבור הציוני דתי
6
לרב כהן: מה מצאת תואם את השקפת בית מדרשו של הרצי"ה???
יחד=אתחלתא דגאולה | 10-03-2015 16:03
לרב כהן: מה מצאת תואם את השקפת בית מדרשו של הרצי"ה??? חילונים? חכ"ים שמרגישים יותר קרובים לחילוניים?? ח"כים שתומכים בהומואים? (ינון מגל) בנט שמחבק בחורות????? (עיין בסרטון שלו עם האוטובוס בצפון..) בנט שיש לו תוכנית הרגעה חלק מהשטחים שאצל העראבים היא משאירה להם??? הרי הרצי"ה זצ"ל צעק איפה שכם שלנו ? איפה חברון? כנראה שאתה מפחד שיחד לא תיכנס לכנסת ולא יהיו לך תקציבים לישיבה כי הבית היהודשי לא יעביר לך.. הרב ליאור לא יודע מה הרצי"ה חינך?? הרב טאו הרב אבינר???
7
להמשיך לפרק את הסטטוס קוו
תומך ללא סייג בבנט | 11-03-2015 11:56
לדעתי צריך גם להחליף את הרבנות הראשית במועצת חכמים ופרופסורים של בנט