אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רבנים וראשי ישיבות מהציונות הדתית פרסמו מכתב תמיכה ב'יחד'

מכתב תמיכה במפלגת 'יחד' עליו חתומים רבנים וראשי ישיבות מהציונות הדתית מתפרסם היום בעיתון 'בשבע'. בין הרבנים: הרב נחום נרי'ה, הרב דב ליאור והרב צבי קוסטינר

רבנים וראשי ישיבות מהציונות הדתית פרסמו מכתב תמיכה ב'יחד'

מכתב תמיכה במפלגת 'יחד', החתום על ידי רבנים וראשי ישיבות מהציונות הדתית, מתפרסם היום (חמישי) בעיתון 'בשבע'.

במודעה שפורסמה ב'בשבע' מובא מכתבם של הרב דב ליאור והרב נחום נריה, ולצידו מכתב רבנים חדש עליו חתומים יתר הרבנים.

"חבר אני לכל אשר יראוך", כותבים הרבנים. "יראת ה' תשגבנו חיל לצאת לישועה ולהוסיף פעלים למען ה' ותורתו, עמו ארצו ומדינתו, ויראו כל עמי הארץ שבחוץ ושבפנים, ששם ה' נקרא עלינו ויתאספו להרים דגל של תקוה ואומנה, בריבוי חיוב ובמיעוט שלילה, לכונן את בית ישראל כולו על צדקת דרכו".

בסוף המכתב, עליו כאמור חתומים נאמר, נכתב: "וכל התומכים, העוזרים, הפעילים והמצביעים של רשימת 'יחד', ה' יברך אותם וישלם שכרם".

בין הרבנים החתומים על מכתב התמיכה ניתן לראות כאלה שכבר הצהירו בפומבי על תמיכתם במפלגה ובנוסף להם יש גם שמות חדשים.

בין החתומים ניתן לראות את הרב נחום נריה ראש מוסדות 'תורה מציון', הרב דב ליאור, הרב צבי ישראל טאו, הרב ישראל אריאל ראש מכון המקדש, הרב עמיאל שטרנברג ראש ישיבת הר המור, הרב יהושע שמידט רב הישוב שבי שומרון וראש הישיבה, הרב שלמה אבינר ראש ישיבת עטרת כהנים, הרב שמחה שטטנר נשיא ישיבת נחלת ישראל, הרב שמעון בן ציון ממכון מאיר, הרב צבי גולדפישר מישיבת אלון מורה, הרב זכריה בן שלמה ממודיעין, הרב דוד חי הכהן ראש מוסדות אורות התורה בבת ים, הרב אריה קורן מבית אל, הרב אברהם יצחק כלאב, אב"ד ירושלים, הרב יוסף רודריגז, ראש ישיבת אילת, הרב צבי קוסטינר ראש ישיבת מצפה רמון, הרב מרדכי אליעזר נחמני ראש ישיבת בוני ירושלים, הרב ישעיהו דורון, ראש ישיבת לנתיבות ישראל, הרב יוסף יוסיפון, ר"מ בישיבת קדומים.

1

כזכור, אתמול פורסם ב'סרוגים' כי בניגוד לפרסומים, הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת 'ברכת משה' ב'מעלה אדומים' ומזקני רבני הציונות הדתית, לא חתם על תמיכה בבית היהודי.

בהקלטה שפרסם העיתונאי ישי כהן באתר החרדי 'כיכר השבת', נשמע הרב רבינוביץ' מכחיש באופן ברור את החתימה שלו על מסמך מסוג זה.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
20 תגובות - 20 דיונים מיין לפי
1
כמעט אף שם איננו מוכר ברבים. בקיצור, כמה מחסידי הרב טאו
נתי | 26-02-2015 9:53
2
הקבוצה המרכזית: ישיבות הקו
דני | 26-02-2015 9:58
ומעט מתלמידי הרב ליאור. חלוקה ממה שאני מכיר: ישיבות הקו: הרב צבי ישראל טאו, הרב עמיאל שטרנברג ראש ישיבת הר המור, הרב שלמה אבינר ראש ישיבת עטרת כהנים, הרב צבי גולדפישר מישיבת אלון מורה, הרב יוסף רודריגז, ראש ישיבת אילת, הרב צבי קוסטינר ראש ישיבת מצפה רמון, הרב מרדכי אליעזר נחמני ראש ישיבת בוני ירושלים, הרב ישעיהו דורון, ראש ישיבת לנתיבות ישראל. תלמידי הרב דב ליאור, הרב יהושע שמידט רב הישוב שבי שומרון וראש הישיבה, הרב שמעון בן ציון ממכון מאיר.
3
אין להם בושה
אני לא מצביע לא לזה ולא לזה | 26-02-2015 10:01
בהתחלה התנחלו בבית היהודי עם שריונים, ואח"כ תומכים במפלגה המתחרה? יש ביהדות גם חלק של הגינות ויושרה? או רק כוחנות , ו"אני צודק"?
4
הרב טאו
| 26-02-2015 10:02
הרב טאו הדגיש עשרות פעמים שהוא לא תומך ביחד
5
מרוב אחדות הם לא יכלו לחתום על אותו מכתב ...
אזרחי | 26-02-2015 10:05
יש במודעה שני מכתבים. הם באמת לא רואים את הגיבנת של עצמם.
6
רק חסר שיצרפו את מכתב התמיכה בקצב
דני שובבני | 26-02-2015 10:08
אם הם לא מסוגלים לחתום על מכתב תמיכה אחד, איזה מסר יש להם לעם ישראל?
7
מי מעוצת הרבנים של יחד?
אברהם | 26-02-2015 10:14
טוענים בעצומה שהמפלגה מתחייבת לשמוע לרבנים, מי הם מלבד הרב מזוז? מי יכריע במחלוקות בין רבני הנציגים השונים? האם נציג הרב טאו יכפיף עצמו להחלטת מועצת הרבנים הנוגדת את דעת רבו? האם הרב ליאור מוכן לקבל הכרעת רבנים החולקים עליו או שהוא ינהג כמו שנהג בהכרעת רבני תקומה בנוגע להצטרפות לבית היהודי בבחירות אלו? האם הרב מזוז יקבל הכרעה של רוב המבוסס על רבנים ציוניים? הגיע הזמן לקבל תשובות ברורות בנושא ולא לפזר מסך עשן. גילוי נאות - אני שייך לציבור התורני ותומך בבית היהודי כהוראת מורי ורבי הרב דרוקמן שליט"א.
8
הרב ליאור לא מעורב בפוליטיקה?
מקליק | 26-02-2015 10:20
למה נדמה לי שהוא היה חבר תקומה וברח כשהמרכז והרבנים לא קבלו את דעתו?
9
שהחיינו וקיימנו והגיענו
מקליק השני | 26-02-2015 10:22
סוף סוף הבינו בהר המור שאפשר לתמוך במפלגה גם אם לא כל חברי הכנסת בראש שלהם. בקצב הזה תוך מאה שנה הם יחזרו לבית (היהודי)
10
יש לי עוד סיבה לבחור יחד
אלי ישי - אחריך באש ובמים!! | 26-02-2015 10:49
שס גונבת קולות ימניים לטובת השמאל, כידוע. מפלגת יחד זה טוב לימין, היא לוקחת קולות משס השמאלנית, ומביאה אותם למקומם הטבעי שזה הימין. בבחירות הבאות כבר רוב שס יעברו ליחד, עכשיו הם פוחדים. חייבים להעמיד אותם על הרגליים. תראו, שנתיים החרדים צועקים "נקמה בימין, נלך עם השמאל", ורק בזכות מפלגת ישי הם חזרו בהם ופתאום מצהירים בחצי פה שילכו עם הימין. 4-5 קולות לימין זה משהו קריטי, עוד מנדט פחות מנדט לבית היהודי זה לא משנה את העסק.
11
שלוש פעמים גניבת קולות
איתן | 26-02-2015 11:18
1. קיבלו שריון בבית היהודי דרך תנועת תקומה 2. הצביעו בפריימריס לבית היהודי וקיבלו קולות גם שם. 3. מצביעים בכלל למפלגת יחד.
12
על כל פשעיה תכסה אהבה
יוסף בן שושן | 26-02-2015 11:55
אני מועמד 13 במפלגת יחד והאמת היא שידענו גם ידענו שמטבע הדברים, הרבה מאוד יעמדו בדרכנו וישמיצו אותנו, מכיוון שלאוחזים במחלוקת מזה שנים רבות, קשה יהיה להסתגל לרעיון האחדות, כי כל קבוצה תתייחס אלינו כבוגדים וכתומכים ביריב שלה, בהיותנו מקרבים את כולם, ולמרות הכל ועל דעת כך, הננו נכנסים במסירות נפש לשדה המוקשים הזה, מתוך אהבת ישראל ומתוך נכונות לחטוף אבני בליסטראות מכל כיוון, ואל נא יפול לבנו, כי הננו מאמינים באמונה שלמה ש- "על כל פשעיה תכסה האהבה" ושלבסוף קדושת האהבה תנצח את טומאת השנאה. ובע"ה לאחר הבחירות, נוכל לתאם יחד גזרות פעולה, כל אחד לפי כישוריו לטובתם של ישראל. מתוך ציפייה לראיית הישועה השלמה, נוסיף יחד עוז לישראל בבית הגדול הזה. ולא נשקוט עד שנחבר את כל יראי השם, כי חבר אני לכל אשר יראוך. נעסוק יחד בכל כוחנו בעבודת אליהו המבשר ומכין את הגאולה בקירוב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם, וכך נקרב את ביאת בן ישי...
13
במי תומך הרב טאו?
ישראל | 26-02-2015 12:28
פעם תומך ביחד אח"כ מודיע שזה לא על דעתו ועכשיו מודיע שכן תגידו זה רציני?
14
איזה מרגש!
אריאל | 26-02-2015 12:36
שימו לב לרב נחום נריה, בנו וממשיך דרכו של הרב משה צבי נריה, אבי דור הכיפות הסרוגות.
15
כולם רבנים ליגה א' של הציבור הדתי לאומי
יואל אליהו | 26-02-2015 14:31
כל מי שמעורה בציבור הדתי לאומי יודע שכל הרבנים שחתמו על המכתב תמיכה ביחד אלה הרבנים המובילים ביותר בציבור הדתי לאומי כולם שם תלמידי חכמים בעלי מידות ושיעור קומה גם בפן ההלכתי וגם בפן המחשבתי מי מהציבור הדתי לאומי רואה את הרבנים האלה תומכים ביחד ולא יבוא לתמוך גם הוא???
16
גם אם יש ביניהם מי שאבותיו לפני 400 שנה ישבו בוולברום
עמוס | 26-02-2015 18:34
הצבעה למפלגה עדתית היא דבר רע !
17
ל- 15 מי לא יבוא?
דני | 26-02-2015 20:14
מי שמעורה בצביור הדתי לאומי ויודע שיש עוד רבנים, למשל תלמידי הרב דרוקמן, תלמידי הרב צפניה דרורי, תלמידי הרב ולדמן, תלמידי הרב חיים שטיינר ותלמידים של עוד ותיקי תלמידי הרב צבי יהודה כמו גם תלמידי ישיבות אחרות ורבנים אחרים. ומ שמעורה בציבור הדתי לאומי יודע גם שחלק גדול מהחותמים הם תלמידי הרב צבי טאו. בהחלט תלמידי חכמים גדולים, אבל כאמור יש עוד בתי מדרש ועוד גוונים לא פחות חשובים. והערה קטנה - הזלזול המשתמע מדבריך בכל השאר לא נאה לך ולא נאה לעולם.
18
15 צודק הרבנים האלה מליגה א א של הציונות הדתית
אורי | 26-02-2015 21:34
בניגוד לרשימה של הבית היהודי ששם ישנם רבים שנשענים על תמיכת המפד"ל הישנה ולכן הם מחויבים לכיס שממנו הם אוכלים וזה ההסבר הכי טוב למה עד עכשיו השכר לימוד בישיבות ובאולפנות לא ירד בניגוד להצהרתו של מר בנט פשוט ישנם כאלה שמתפרנסים טוב מהכסף שההורים משלמים והם דאגו שבנט לא יפגע להם בפרנסה ועכשיו הם גומלים לו על כך והמבין יבין
19
ל- 18 אתה ושכמותך הסיבה להצביע לבית היהודי
דני | 01-03-2015 23:28
כתבתי תגובה כעין זו בכמה מקומות, ואמשיך שוב ושוב, מכוון שרבים ממגיבי יחד מזלזלים בתלמידי חכמים גדולים, כמו בתגובה 18, וחבריהם אינם מוחים בהם, אינני יכול להעלות בדעתי להיות שותף לזלזול מעין זה בתלמידי חכמים בתמיכה במפלגה שכך נוהגים תומכיה. אני אומר במפורש שאשתדל למחות בכל זלזול בתלמידי חכמים, גם באלו שתומכים ביחד, ש"ס או אגודת ישראל. לא צריך להסכים עם הדעות כדי למחות על זלזול בתלמידי חכמים. כך קיבלתי ממו"ר הרב חיים דרוקמן שליט"א.
20
ל-2 רוב הרבנים לא הר המורניקים
דוד | 02-03-2015 0:42
מתוך 19 רבנים רק 8 הר המורניקים