אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המשטרה והמנהל האזרחי הורסים בתים בגוש שילה

סמוך לשעה 05:15 פשטו כוחות גדולים מאוד של משטרה ומנהל אזרחי על גבעת גאולת ציון שבגוש שילה. הכוחות הרסו במקום חמישה מבנים בפילוג: 3 מבני מגורים של משפחות, מהם שניים מאוכלסים ובשלישי משפחה שעמדה להיכנס בימים הקרובים. ובנוסף, דיר ובית כנסת.

המשטרה והמנהל האזרחי הורסים בתים בגוש שילה
  הריסת הבתים באש קודש (צילום: סוכנות תצפית)

סמוך לשעה 05:15 פשטו כוחות גדולים מאוד של משטרה ומנהל אזרחי על גבעת גאולת ציון שבגוש שילה. הכוחות הרסו במקום חמישה מבנים בפילוג: 3 מבני מגורים של משפחות, מהם שניים מאוכלסים ובשלישי משפחה שעמדה להיכנס בימים הקרובים. ובנוסף, דיר ובית כנסת. כך מדווחת סוכנות תצפית.

יצויין כי לשתי המשפחות המתגוררות במקום תינוקות. כך גם למשפחה שעמדה לעבור לשם השבוע. סך הכל 2 תינוקות שפונו בשעת בוקר מוקדמת מביתם יחד עם הוריהם אל הטמפרטורה השואפת לאפס בגוש שילה.

לאחר מכן המשיכו הכוחות אל חוות יישוב הדעת והרסו במקום שבילים הפנימיים ודרכי הגישה אל דיר כבשים הושחתו. בנוסף שני מבנים המשמשים למגורים זמניים, נהרסו.

ביישוב עדי עד הכוחות חלפו "דרך" כרם של תושב תוך הסבת נזק אך ללא הרס ממשי. בדרכם אל "החושה", מבנה הנמצא מחוץ ליישוב ומשמש למגורי רווקים, והרסו אותו. במקום התפתחו עימותים קשים ועד כה ידוע לסוכנות תצפית על שני בגירים שנעצרו במקום.

מהמנהל האזרחי נמסר ל'סרוגים': "היום ביצעו כוחות היבטחון הריסה של 6 מבנים ודרך בלתי חוקיים. באשר לגאולת ציון וקידה המבנים נבנו על אדמות מדינה וחלקם על אדמות פרטיות ללא היתר ונהרסו לאחר שהושלם תהליך האכיפה והוצאו צווי הריסה. יש לציין כי 2 מהמבנים נבנו מחדש על הריסות של מבנים בלתי חוקיים אשר היו במקום. באשר לעדי עד התבצעה הריסה של מבנה בלתי חוקי על אדמות פרטיות לאחר שהושלם תהליך האכיפה והוצא צו הריסה".

אש קודש4

הריסת הבתים באש קודש (צילום: סוכנות תצפית)

אש קודש5

מדובר המשטרה מחוז ש"י נמסר: "היום לפנות בוקר כוחות הביטחון הרסו בב"חים במספר מוקדים בחבל בנימין. כוחות הביטחון אשר הגיעו לעדי עד במסגרת ההריסות     נתקלו בכ-40 איש אשר חוסמים את הציר ומנסים למנוע את ההריסה. כוח של המפלג לפשיעה לאומנית ויס"מ ש"י נמצאים במקום האירוע. משטרת מחוז ש"י תנהג באפס סובלנות כלפי מתפרעים ומפרי סדר אשר יבקשו לפגוע בכוחות הביטחון ובפועלם".

רפאל מוריס, שביתו אשר בנה למשפחתו בגאולת ציון ואליו תכנן להיכנס בימים הקרובים נהרס הבוקר, מסר לסוכנות תצפית: "הפינויים היום הם סימן היכר למדיניות ההרס והחורבן של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בזמן שהטרור משתולל בכל חלקי הארץ, נתניהו הורס בתי יהודים שכל עניינם הוא ישוב הארץ במקום לטפל בצרות האמתיות של עם ישראל.

כנראה שהרס וחורבן נהיו חלק בלתי נפרד מהליכוד, בושה לקרוא לבנימין נתניהו ציוני, כמעט כמו שצורם לקרוא לציפי ליבני ויצחק הרצוג ציונים, כאשר אין הגדרה רחוקה יותר מזאת להגדרת שלושת המנהיגים מימין ומשמאל של המדינה".

עוד הוסיף מוריס בדבריו לסוכנות תצפית: "מסתמן שהמדינה ממשיכה בדרכה של המשטרה ומתעסקת בשעשועי בכירים במערכת במקום בעבודה, את התוצאות במשטרת ישראל כבר ראינו, בקרוב אצל ראשי מדינת ישראל…"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
עצוב שפינו אתכם, אך אתם הזויים ואינכם
מיכה | 17-02-2015 11:01
מקשיבים כשמסבירים לכם שמכיוון שהינכם עוברים על החוק, הרי שאתם בסכנה. ולהזוי הגבעות שטען כי נתניהו אינו ציוני - כאשר אתה ומשפחת האפסים שלך תעשה ולו קמצוץ משעשתה מש׳ נתניהו למען מדינת ישראל, אז תפצה את פיך המטונף.