אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

השופט סלים ג'ובראן אסר על הבית היהודי לחלק פירות ט"ו בשבט

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן הוציא צו מניעה זמני למפלגת "הבית היהודי" האוסר עליהם לחלק ערכות פירות ט"ו בשבט בגלל חשד לשוחד בחירות

ג'ובראן: אסור לבית היהודי לחלק פירות ט"ו בשבט
  פלאש 90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, הוציא הבוקר (רביעי) צו מניעה למפלגת "הבית היהודי" האוסר עליהם לחלק ערכות פירות ט"ו בשבט או כל מתנה אחרת, במסגרת תעמולת בחירות.

העותר טוען בעתירתו כי בדף הפייסבוק של 'הבית היהודי' מפורסם כי פעילי הבית היהודי התפרסו ברחבי הארץ ויחלקו עשרות אלפי ערכות פרי וחלק מחברי הכנסת של הבית היהודי השתתפו אף הם במשימה. העותר מציין כי חוק הבחירות (דרכי תעמולה) קובע בסעיף 8 כי "לא תהיה תעמולת בחירות מלווה תכניות בידור, לרבות הופעת אמנים, נגינה, זמרה, הצגת סרטים ונשיאת לפידים; לא תהא תעמולת בחירות קשורה במתן מתנות ופרט למסיבות בבתים פרטיים לא תהא קשורה בהגשת מאכלים או משקאות".

העותר טוען כי, חלוקת ערכות פירות ט"ו בשבט, הינה בניגוד לאמור בסעיף 8 לחוק הבחירות, האוסר על מתן מתנות או הגשת מאכלים ומשקאות, במסגרת תעמולת בחירות.

כן מוסיף העותר, כי "חלוקת ערכות כאשר היא ניתנת, על מנת להשפיע על הבוחר, להצביע בבחירות עבור 'הבית היהודי', מעלה אף חשד לעבירות שוחד בחירות לפי סעיף 122 וסעיף 123 לחוק הבחירות, הקובע כי הגדרת שוחד היא באם היה כסף, שווה כסף, שירות או טובת הנאה אחרת. "הרי שחלוקת פירות ט"ו בשבט מעלה אף חשד לעבירת שוחד על-פי החוק", טוען העותר.

מהבית היהודי נמסר:"טו בשבט שמח ובתיאבון לכל עם ישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו