אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המקום השלישי של אלי ישי: מיכאל עייש

לידיעת מיכאל בן ארי: אלי ישי מתחיל לסגור את הרשימה, והשם החדש שיוצב במקום השלישי הוא מיכאל עייש, בן 50 מצפת מנכ"ל מוסדות 'יתד התשובה'

המקום השלישי של אלי ישי: מיכאל עייש
  יש לו מקום שלישי. ישי (פלאש90)

המקום השלישי ברשימת יחד של אלי ישי ויוני שטבון כבר נתפס.

בעוד המו"מ בין יחד לעוצמה לישראל תקוע ונמצא במבוי סתום, אתר כיכר השבת פרסם הבוקר (ב') כי במקום השלישי ברשימת יחד יוצב מיכאל עייש, מנכ"ל מוסדות 'יתד התשובה' בצפת. עייש, בן 50, נולד בצפת בשנת 1965 הוא בוגר ישיבת 'אור החיים' בירושלים ומשמש כאמור כמנכ"ל מוסדות "יתד התשובה" בצפת. תחת ניהולו גני ילדים, תלמוד תורה "פרחי כהונה" בי"ס תיכון לבנות, ישיבה קטנה וכולל אברכים לרבנות ודיינות.

עד כה מרכיבים את רשימת יחד: אלי ישי במקום הראשון, יוני שטבון במקום השני, מיכאל עייש, מקום ריק לנציגות חרדית והרב משה הגר במקום החמישי. ייתכן וכי המקומות הרביעי והחמישי יתחלפו ביניהם עד לסגירת הרשימות. במפלגת יחד, רוצים לראות ברשימה נציגות ציונית דתית, יחד עם נציגות חרדית, ולכלול גם את נציג של החרדים החוזרים בתשובה וגם של חרדים מהפריפריה.

שם נוסף אותו העלו בכיכר השבת כאופציונלי עבור רשימת יחד הוא ברק צברי, סגן ראש עיריית אלעד, שיביא את תמיכת רבני העדה התימנית. צברי נבחר כנציג מפלגת התימנים באלעד, והביע רצון לעבור למישור הארצי. מוקדם יותר דווח ב"כיכר השבת, כי מפלגת 'ביחד' בראשות ח"כ אלי ישי נמצאת בימים אלו במשא ומתן מתקדם עם רבני העדה התימנית בישראל, בכדי שאלו יתמכו במפלגתו ובתמורה יינתן להם נציג תימני, במקום ריאלי ברשימת המפלגה החדשה.

בינתיים המו"מ בין עוצמה לישראל ל'יחד' תקוע בשתי סוגיות עיקריות: סוגיית המיקום – ביחד מוכנים לתת לבן ארי את המקום השישי, ובעוצמה לישראל דורשים את המקומות הרביעי והשישי. וסוגייה שנייה היא העלייה להר הבית, כשב'יחד' טוענים כי זה תנאי להצטרפות למפלגה, ואילו בעוצמה לישראל דורשים חופש עלייה להר.

המועד האחרון להגשת רשימות הוא ביום חמישי בערב, ועד אז יימשכו הדיוחים על התקדמות והתרחקות במו"מ בין שתי המפלגות.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
מי זה מיכאל עייש??? אלי ישי היקר, כנס דחוף!!!
עידו | 26-01-2015 11:54
מי זה מיכאל עייש? כמה קולות הוא שווה??? אלי יש, בבקשה תתעשת. במקום לתת את המקום ה3 לעדה התימנית הענקית, אתה נותן מקום לקבוצה אלמונית לחלוטין. זו טיפשות גמורה!!! רק הרב אמנון יצחק שווה מנדט! עם תוספת ארטילרית של גדולי רבני תימן בראשות הרב רצאבי אתה גורף את המנדט השני מאחת העדות המזרחיות הגדולות במדינה!!! אני לא מאמין שאתה מתנהל כ"כ לא נכון כ"כ לא חכם. מצטער, אבל אני בטוח במה שאני כותב לך במאת האחוזים!!!
2
סוף סוף ברוך ה' יש למי להצביע
דתי לאומי | 26-01-2015 12:21
שס תביא עלינו את אוסלו ג'. הבית היהודי יביא עלינו מהפכה חילונית. יחד - צמרת נבחרת, שתדאג גם לארץ ישראל וגם לתורת ישראל.
3
תשכח מזה, ישי! ללא אחדות עם בן ארי אין לך שום סיכוי!
רק ביחד עם בן ארי יש לכם סיכוי | 26-01-2015 12:22
תפסיק עם הסחטנות שלך ותחזור להצעה הנורמלית לפיה מקום 4 יהיה של בן ארי! תפסיק עם ההצעות המגוחכות שנותנות לכם את כל החמישייה הראשונה! בן ארי הסכים לוויתורים מרחיקי לכת כאשר הסכים לתת לכם את כל שלושת המקומות הראשונים, אבל יש גבול לכמה אפשר לוותר! לא יתכן שאתם תזכו בכל חמשת המקומות הראשונים ובן ארי יזכה למקום אחד ספק ריאלי! זאת הצעת התאבדות! תפסיק עם מאבקי האגו והכבוד, זה רק מוכיח כמה אתה לא שונה הרבה מדרעי!
4
בגלל הזלזול בבן ארי ובוחריו לא נצביע לכם!
אברהם | 26-01-2015 12:44
במבחן הראשון של האחדות שהיה מונח לפתחכם אתם נכשלים כשלון גדול, עוד לא מאוחר לתקן.
5
יש לי הצעת פשרה לישי ובן ארי
Take it or leave it | 26-01-2015 13:07
מקומות 1 עד 4 לישי, מקומות 5 והלאה לבן ארי
6
אלי ישי כורה לעצמו את הקבר הפוליטי במו ידיו......
יערה | 26-01-2015 13:09
כמה שהוא ושטבון עוד עתידים להצטער על סירובם להתאחד לבלוק טכני עם בן ארי !
7
1 דומה משל היידוע
וייס דוד | 26-01-2015 14:09
של אחד שבמקום לבקש זרעי חיטה ביקש מעט לחם.. עד שבאת ומחית על ראש תימני תרתי משמע,מחה על איחוד בן ארי וישי ששווה יותר מכל "העדה הענקית"
8
בן ארי וחבורתו הם רק סכסכנים וסחטנים. די ודי.
| 26-01-2015 14:27
9
יוני שטבון: מנהיג אמיתי, איש ישר ומלא ענווה ודרך ארץ
| 26-01-2015 14:36
זקוקים לעוד אנשים כמוך בכנסת הבאה
10
ל7 דוד וייס, התימנים שווים יותר מבן ארי
עידו שוורץ | 26-01-2015 14:55
רק הרב אמנון יצחק הביא מנדט לבדו. זה בלי עזרה של הרבנים התימנים. וחוץ מזה, זה כבוד לאלי ישי שהעדה התימנית יחברו אליו, שהרי אל תשכח שהתימנים הם העם הנבחר!
11
--הנה תוכנית עבודה לאלי ישי, שתבטיח כניסה לכנסת, ה
כל התיכנון כאן בפנים | 27-01-2015 4:49
--הנה תוכנית עבודה לאלי ישי, שתבטיח כניסה לכנסת, ה כל התיכנון כאן בפנים אלי ישי די בודד, וכל אלה שהוא חבר אליהם, הם שחקנים ליגה ג', בלי הרבה ידע נסיון או פרסום ובעיקר ללא שם ופופולריות, ולכן כשהעשן יחלוף, רוב הספרדים יישארו עם הנו-כל של ש"ס ועם כל המפלגה ההיא, אז אלי ישי העדין והיותר מידי נחמד, יש לו סיכוי ענקי להישאר בחוץ, ולא להגיע ל-4 אלי ישי הוא גם ספרדי, וגם חרדי, וגם ימני (בניגוד לנו-כל של ש"ס שהינו שמאלני), וגם ישר ואמין, וגם אינו נו-כל או רמאי, והוא זה שיקבע את החוקים ואת הכללים במפלגה הזו אפילו שיתחברו אליה כל האחרים (שיקראו סיעות) והכלל הוא: האחרים באים אליו, ולכן הוא קובע את הכללים...(ואת כל המה מותר ומה אסור, לפחות עד הבחירות), הכל חייב להתנהל לפי ההיגיון בלבד, ולא לפי הרגש או האיגו........... אם תהיה בגרות ומשמעת--- תהיה הצלחה.... אז מה עושים?? 1) אם הוא רוצה, חייבים להוציא האמת על הרמאים של ש"ס, ולהוציא מהם מנדטים 2) אבל העיקר הוא בחיזוק מספר המנדטים של אלי ישי, ולכן חייבים לחבר אליו עוד גופים... א) מפלגה של אלי ישי, ב) ולחבור עם החבר'ה של בן-ארי מרזל וכד' ג) וגם לחבור עם המפלגה של אמסלם ד) וגם לחבור עם המפלגה של אמנון יצחק, ה) וגם,,, אולי אולי לחבור עם החבר'ה של חב"ד, (בתנאי שמייצגים את רוב חב"ד) ו) וגם אולי, איזו קבוצה של תימנים כאמור...... זה מבטיח להגיע ל-4 מנדטים, יש לזכור, צריך לפחות כ-31-33 אלף קולות כשרים לכל מנדט, אבל בתמורה יש להיות הגון כלפיהם, אומנם אלי ישי ומפלגתו הם העיקר, אבל בלעדי האחרים הוא יוצא לנופש באיים הספרדיים באיי ש"סניקאלנד, ולכן הנה הצעת חלוקת המנדטים: 1 או 2 ראשונים לקבוצת אלי ישי (אבל אם הם מקבלים רק 4, אז השני שלו נהיה מס' 5) 1 לחבר'ה של קבוצה ב' 1 לחבר'ה של קבוצה ג' 1 לחבר'ה של קבוצה ד' 1 לחבר'ה של קבוצה ה' וחוזר חלילה... ולפי מיקומים: 1) לאלי ישי 2) לקבוצת אלי ישי, רק אם קיבלו לפחות 6, ואם לא, אז: 2) לקבוצת בן ארי/מרזל וכד' 3) לקבוצת אמסלם 4) לקבוצת אמנון יצחק 5) לקבוצת חב"ד ו-5 הנוספים שוב לפי אותו סדר: 6) לקבוצת אלי ישי 7) לקבוצת בן ארי'מרזל וכד' 8) לקבוצת אמסלם 9) לקבוצת אמנון יצחק 10) לקבוצת חב"ד