הותר לפרסום: נמצאו גופות שני הטייסים שהתרסקו בנגב

הותר לפרסום כי אותרו גופות שני טייסי חיל האוויר שנהרגו בהתרסקות מטוס הF16 אתמול בלילה במכתש רמון. הטיס רב-סרן עמיחי איטקיס, בן 28, משדה ורבורג, והנווט רב-סרן עמנואל לוי בן 30 ממעלה אדומים, נהרגו כתוצאה מפגיעת המטוס בקרקע, ככל הנראה בשל טעות אנוש. ברוך דיין האמת.

הותר לפרסום: נמצאו גופות שני הטייסים שהתרסקו בנגב
  F16I בטיסת אימון בנגב (ויקיפדיה)

אתמול בערב (ד') התרסק מטוס מסוג F16I במהלך טיסת אימונים באזור מכתש רמון. במטוס ישבו טייס חיל-האוויר, רב-סרן עמיחי איטקיס, בן 28, משדה ורבורג, והנווט רב-סרן עמנואל לוי בן 30 ממעלה אדומים.

מפרטי החקירה הראשונים עולה, כי המטוס התרסק כתוצאה מפגיעה בקרקע. בשלב זה בוחנים גם אפשרות לכשל טכני, אך כיוון החקירה המוביל כרגע הוא טעות אנוש של הטייס. הטיסה נערכה בתנאים קשים, בחשכה, בגובה נמוך. ייתכן והטייס איבד את התמצאות במרחב, (מה שמכונה "ורטיגו") והנמיך את המטוס עד לפגיעה בקרקע.

במשך הלילה נערכו חיפושים אחר שרידי המטוס ואחרי שני אנשי הצוות הנעדרים. בשעות הצהריים אותו גופות שני הטייסים והודעה נמסרה לבני משפחותיהם. טרם נמסר על מועד הלוויותיהם.

זוהי התאונה הראשונה למטוס מסוג זה בחיל האוויר. מטוס ה  F16Iנחשב לאחד המתקדמים בעולם. הוא מורכב מטכנולוגיה ישראלית על מטוס שמיוצר בארה"ב.

מפקד חיל האוויר הורה על הפסקת כל האימונים וקרקוע כל המטוסים מסוג זה עד לבירור הסיבות שגרמו להתרסקות אתמול.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו