אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עשרות רבנים מהציונות הדתית הביעו תמיכה במפלגת 'יחד'

בין הרבנים: רמי"ם מישיבת ההסדר בבת - ים ומהיישובים עלי ועצמונה. לפני כשבועיים הכריז רבה של גוש קטיף, הרב יגאל קמינצקי, על תמיכתו באלי ישי

עשרות רבנים מהציונות הדתית הביעו תמיכה במפלגת 'יחד'
  פלאש 90

עשרות רמ"ים, אברכים ואנשי שטח מהציונות הדתית התכנסו הערב (שלישי) במטה מפלגת 'יחד' בירושלים והכריזו על תמיכתם במפלגתו של חבר הכנסת אלי ישי, ועל התגייסותם למענה במערכת הבחירות.

במהלך הערב נדון מצע המפלגה, רשימתה ודובר על הרחבת פעילות המפלגה לאחר הבחירות לתנועה תורנית עממית. עוד הוחלט על הקמתם של צוותי שטח שיערכו חריש עמוק בציונות הדתית בחודשיים שעד הבחירות.

במהלך הכנס אמר חבר הכנסת , יוני שטבון: "השטח בוער. אנו עושים היסטוריה במדינת ישראל בדרך להקמת תנועה פוליטית ששמה את תורת ישראל במרכז, ימנית וחברתית ומחברת דתיים, חרדים, ומסורתיים. אני שמח שבחרתם להוביל את המפלגה יחד איתנו".

הרב אלעד מאיר מחרשה אמר: "יחד זו לא רק מפלגה, זו תנועה. תנועה לחיזוק הזהות היהודית של המדינה, לחיזוק השכבות החלשות ולאחדות בין הציונות הדתית והציבור החרדי. יש לנו תורה אחת, ורב המשותף על המפריד – יחד כולם קדושה".

הרב דוד בן פנחס, ר"מ בישיבה הגבוהה בבת ים, השתתף אף הוא בכנס ואמר כי "המשימה המרכזית שלנו היא ליצור את החיבור הזה. נכון, זו פוליטיקה. אבל עם הנצח לא מפחד גם מדרך קצרה. יש לנו חודשיים שהולכים להשפיע על זהותה של המדינה לטווחים ארוכים. נשקיע את כל מרצנו, החיבור הזה הוא לכתחילה והוא גורלי לעתידה של המדינה".

דמות נוספת שהשתתפה בכנס הוא הרב אהרון צוהר מעצמונה. לדבריו: "הפסקנו לשבת על הגדר. נרים את דגל התרה והארץ בגאון. זו פעם ראשונה שמפלגה אומרת בבהירות: שלמות התורה והארץ".

אל"מ במיל' יונתן ברנסקי מעלי אמר כי "חשוב מאוד שעל הדגל שאנו מניפים כאן היום יהיה כתוב באותיות גדולות שנפעל באופן נחוש לשמור על מעמדה ועצמאותה של הרבנות הראשית לישראל. זהו נושא ליבה שיקרין על סוגיות מהותיות".

בתוך כך, לפני כשבועיים, במהלך הילולה שנערכה לכבור הרב מצליח מזוז, אביו של מנהיגה הרוחיני של המפלגה, הרב מאיר מזוז, נרשמה התרחבות נוספת בתמיכת הציונות הדתית במפלגת יחד העם איתנו. הרב יגאל קמינצקי, רבה של גוש קטיף תובב"א, והרב שמעון כהן מחשובי רבני הציונות הדתית בדרום, הביעו תמיכתם במפלגה ובחזון האחדות בין המגזרים.

הרב קמינצקי סיפר על היום האחרון של הגירוש מגוש קטיף ועל כיצד הגיע מרן הגר"מ מזוז לביתו באותו היום. "התמונה היחידה מהגירוש שנמצאת עד היום על שולחני זו התמונה עם הרב מזוז בביתי בגוש קטיף".

הרב קמינצקי הבהיר כי הוא "גאה על שמפלגת 'יחד' חרטה על דגלה את האחדות של הציבור הדתי לאומי והחרדי, זאת תוך שמירה על ארץ ישראל. יש כאן בשורה משמעותית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
20 תגובות - 20 דיונים מיין לפי
1
מפלגה שלא מוכנה להכניס אשכנזים או נשים. פשוט בושה וחרפה
רוני | 20-01-2015 21:40
2
הרב קמינצקי לא הביע תמיכה ב"יחד"
א | 20-01-2015 21:45
הרב קמינצקי היה שותף בהילולה. כמו שהרב מזוז היה שותף בזמנו בכאבו של הרב קמינצקי, הרב קמינצקי חש שהוא שותף לרב מזוז בהילולה שלו. יש פה אולי רמיזה פוליטית, אך זה עדיין לא הצהרה, והדברים נבדקו עם מקורות קרובים!
3
ל1
א | 20-01-2015 21:46
עם אשכנזים יש מגעים ונשים עד לפני שנתיים גם תקומה לא הכניסו אז די לחפש תירוצים תגיד שבא לך להמשיך לשמוע שירת נשים עם האח הסורר בנט ורעייתו החסודה איילת יחד עם שובל דני דיין וינון מגל רביעיית גדולי הדור צדיקי האומה קדושי המדינה יאללללה לכו לליכוד כבר גנבתם לציונות הדתית את המפלגה
4
נשמח לעוד שמות רבנים כאלו ואחרים
גיל | 20-01-2015 22:00
והעיקר שיקחו אחריות גם על התוצאות. נקווה שבשנים הקרובות לא נצטרך לשמוע מהם תוכחה "על מה אבדה הארץ".
5
אנשים כפויי טובה
מויש | 20-01-2015 22:11
ישנה הרבה שטנה בקרב רבים מאנשי השמאל כלפי אנשי הציונות הדתית והמתנחלים בפרט אבל ישנה טענה שמתבררת כנכונה פעם אחרי פעם. כפיות טובה: אף פעם לא מספיק להם, אף פעם לא טוב להם, עד שלא ממלאים בדקדקנות אחרי דרישותיהם הם לא באים על סיפוקם. מפעל ההתנחלויות ומפעלות הציונות הדתית צמחו במהלך עשרות השנים בגיבויים של כל הממשלות, מי יותר ומי פחות, אבל תמיד ראשי הממשלות לא בסדר, השרים עוינים, חברי הכנסת עוכרי ישראל. לכו..
6
האם הרב קמינסקי תומך במפלגת יחד?
אילן דרוק | 20-01-2015 22:32
הייתי בהילולה ושמענו את דברי הרב. הוא אמר במפורש שיש כאן הזדמנות של איחוד הציבורים החרדים והלאומיים לתנועה אחת. והמשיך והילל את ההזדמנות. אם זה לא נשמע כתמיכה, מהי תמיכה. חוץ מזה הרב שמעון כהן זה פעם הראשונה שהוא מגיע. למה? כל הרבנים שכל שבוע הולכים לרב ויושבים איתו ותומכים בו, זה לא תמיכה? אז תופתעו לראות את זה בקלפי. אנחנו לא נופתע.
7
תמיכה מדהימה!
| 20-01-2015 23:44
אם כל מה שהצלחת להשיג זה תמיכה של כמה ר"מים, מצבכם קשה מאד
8
בהמשך ל2 גם הרב שמעון כהן לא הביע תמיכה ביחד
נועם | 21-01-2015 0:32
אחרי ההילולא של הרב מצליח מזוז זצ"ל שאלתי את הרב שמעון האם השתתפותו בהילולא היא הבעת תמיכה פוליטית במפלגת יחד ואמר לי שחושב שמהלך של אחדות הציבורים חשובה מאד, וגם דברי הרב מאיר מזוז בהילולא מעידים על המכנה המשותף הרחב בין הציבור החרדי ספרדי לבין הציונות הדתית, אבל אין בהשתתפותו בהילולא משום הבעת תמיכה פוליטית והוסיף שממתין לראות את רשימת המועמדים והנושאים שיעמידו לסדר היום של הקדנציה הקרובה ורק לאחר מכן יחליט מה עמדתו הפוליטית.
9
וואווו
מדהים | 21-01-2015 8:56
כמה אברכים הביעו את תמיכתם במפגלתו של שטבון? גם נשותיהם? ואפילו ילדיהם? הישג כביר. אין ספק - המפלגה השניה בגודלה בכנסת הבאה.
10
"בתוך כך, לפני כשבועיים..."
נ | 21-01-2015 9:25
קצת היגיון בעריכה, וחשיבה לפני כתיבת קלישאות, אפשר לבקש? בתוך כך זה באותו זמן.
11
מטרת המפלגה למשוך קולות מהציונות הדתית לטובת החרדים
גדי | 21-01-2015 9:38
צביעות, שקר ועבודה בעיניים. מדובר במפלגה חרדית שהצהירה בגלוי שכל מטרתה היא למשוך קולות מהציונות הדתית לטובת החרדים. איפה הרבנים החרדים שתומכים במפלגה (חוץ מהרב מזוז)? האם הרב מורה לתלמידיו לתמוך במפלגה? האם יש פעילות דומה בציבור החרדים שמגוייסת לטובת המפלגה??? החרדים שוב עובדים עליכם....
12
חוץ מהרב קמינצקי ששמעתי עליו רק בתקופת ההתנתקות לא מכיר
אבי | 21-01-2015 18:00
אף רב ממש כמו כל הרבנים החרדים שמנותקים מהעם.
13
ל11 מצטער לאמר לך שאתה טועה
| 21-01-2015 18:02
מה יש למשוך מהדתיים? הרי ככ הרבה מאוכזבים מהבית היהודי שנהייתה מידי ליברלית ותורת ישראל לא בראש מעייניה , ככ הרבה לא רצו לבחור לה מלכתחילה , והנה מצאו להם בית אוהבי ונאמני ארץ ישראל והארץ , נראה לך שיפעלו במפלגה הזאת רק לטובת החרדים? הרי רב הרשימה מורכבת מדתיים לאומיים , שהאינטרס שלהם הוא לציבור שלהם ולאחדות בין הפלגים , זה הבית למכנה משותף בין החרדים אוהבי הארץ והתורה לדתיים כאלו , ואני יצביע להם , המפלגה הטובה ביותר
14
מענין כמה מהרבנים הללו יקבלו משרות של רבני עיר וישוב
דני | 21-01-2015 19:11
מאלי ישי לו יבחר לכנסת. כי אלי ישי כשהיה יושב ראש ש"ס מנע במשך שנים מינוי רבנים ציונים דתיים לתפקידי רבנות ודינות, מן הסתם ישתדל להמשיך בכך גם בעתיד. תמימות קדושה של אותם רבנים לחשוב שמישהו מהציבור החרדי מעריך אותם היום, מתשמשים בכם ובסוף יזרקו.
15
אנחנו יחד עם אלי ישי
ברק | 22-01-2015 13:33
תומך נלהב באלי
16
הורים לחיילים בנצח יהודה: "צה"ל מתעלל בילדים שלנו"
| 22-01-2015 13:48
הורים לחיילים בנצח יהודה: "צה"ל מתעלל בילדים שלנו" מערכת הביטחון משקיעה מיליונים כדי לגייס חרדים לצה"ל, אבל חיילים ב'נצח יהודה' זוכים ליחס מחפיר: התעללות מצד מפקדים, זלזול בבריאות עד כדי סכנת חיים, חילול תשמישי קדושה, והפרה של תנאי השירות • הכלים לא נקיים מספיק? המפקד מלכלך אותם, כעונש, בחול וחצץ • המסדר איכזב את המפקד? אז הוא השליך תיקים עם תפילין על הריצפה חיילים חרדים, המשרתים בגדוד נצח יהודה של חטיבת כפיר, מתלוננים על שורה ארוכה של מקרי התעללות מצד מפקדים, זלזול בבריאות החיילים עד כדי סכנת חיים, חילול תשמישי קדושה, והפרה של תנאי השירות. למרות שממשלת ישראל ומערכת הביטחון משקיעים עשרות מיליוני שקלים בניסיון לעודד גיוס חרדים לצה"ל, מעדויות של הורים לחיילים אשר בניהם משרתים בנצח יהודה עולה, כי כאשר בני הישיבות לשעבר כבר מתגייסים, הם זוכים ליחס מחפיר. בשיחה עם הורים לחיילים המשרתים בפלוגת יהונתן, מתבררת תמונה עגומה מאוד של תנאי השירות. הנה חלק מהתלונות: במהלך צום עשרה בטבת הריצו חייל בבסיס, ונתנו לו הוראה לאסוף תרמילים, למרות הצום", אומר הורה של החייל. במקרה אחר, אומר אחד ההורים שבנו משרת בפלוגה, "לא נתנו לחיילים לראות רופא לפני מסע של עשרות קילומטרים, על אף שחלקם הרגישו לא טוב. חייל שחש בכאבים איומים לאחר מסע של כ-10 ק"מ, לא יכל להמשיך את המסע. הוא נזנח באמצע הדרך, חזר ברגל לבסיס – ונשפט. ולא רק זה, אומר ההורה. "לאחר המסע נתנו להם זמן שינה של בקושי 4 שעות". הורה אחר מציג מה עבר על בנו החייל: "הוא קיבל כוויה מפלטה של שבת שנפלה עליו, והמפקד לא איפשר לו ללכת לביקור רופא, וכשהגיע לבסיס לא נתנו לו ימי מנוחה. רק לאחר איומים מצידו – קיבל". ההורים מספרים גם על התעללות מצד מפקד שלטענתו הכלים לא היו נקיים מספיק. "הוא לכלך אותם בחול ובחצץ והורה לשטוף שוב. המקרה הזה חזר על עצמו כמה פעמים בחודש האחרון". במקרה אחר, חמור במיוחד, מפקד שלטענתו מסדרי הבוקר לא היו מסודרים כפי שציפה, השליך על הרצפה תיקים שבתוכם היו תפילין ממש כמו שהיטלר עשה. עוד קובלים ההורים: "החיילים נענשים על הוצאת גימלים ללכת לביקור רופא; נוהל שבת לא תמיד מקבלים. לפעמים מקבלים רק חצי מהזמן, וגם אז המפקד מורה על מטלות, כך שלבסוף לא נשאר זמן; לוקחים לחיילים פטורים של ריצה". לטענתם, צה"ל גם לא עומד בסיכומים של תנאי השירות. "כמעט ולא מקבלים שעות לימוד ביום", אומר הורה. עוד טוענים ההורים, כי צה"ל מזלזל בבריאות החיילים. "כ-40 חיילים היו שבוע בשטח, בטמפרטורה נמוכה", אומר אחד ההורים. "הם ישנו בתוך שתי מכולות פתוחות, כשבחוץ גשום, עד שהסמג"ד צעק על המפקדים. חייל אחד לקה בהיפותרמיה". למרות מספר ניסיונות לקבל את תגובת צה"ל על התלונות – לא התקבלה כל תגובה.
17
יופי יוני, אתה חלק ממהלך הפילוג הדתי לאומי.
שלמה | 22-01-2015 16:54
מוכר את זה כמו אחדות, תתבייש.
18
מר שטטבון
ניסים | 22-01-2015 19:27
במקום לאחד אתה מפלג- בגללך- ועוד כמוך - בוז'י יהיה ראש ממשלה. תאכל אותה בגדול-בשלת ! אכלת!
19
יחד מושכים קולות משס השמאלנית
ימין | 23-01-2015 0:46
צריכים לעזור להם שיעברו את אחוז החסימה, ולא יתנו לדרעי וגפני ללכת עם בוז'י, כמו שהם אמרו. לפעמים מספידים חייל אחד לנצח במערכה, תנו כח ליחד, גם אם יוריד מנדט אחד לבית היהודי, בסוף משנה מי ירכיב את הממשלה, וחייבים דחוף לעצור את דרעי וגפיני שילכו עם בוז'י.
20
פיצול ומחלוקות
| 25-01-2015 9:36
הפיצול בחברה הדתית לאומית הולך ומתחזק. חבל! צריך לזכור שהמטרה שלנו היא למנוע הקמת ממשלת שמאל של בוזי ולבני . אם יחד תעבור את אחוז החסימה הרווחנו ואם לא... אני מקווה שלא תהיי בכיה לדורות.