אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

‫רבני הציונות הדתית: "החזרנו עטרה ליושנה"‬

עשרות רבני הציונות הדתית הגיעו הערב לשכונת בית וגן בירושלים להודות לרב שטרן ולחזק את ידיו בתפקידו כרבה של ירושלים. "יותר ממאה רבנים שבחרו מתוך כל תלמידי החכמים בדור את הרב אריה שטרן להיות רבה של ירושלים"

‫רבני הציונות הדתית: "החזרנו עטרה ליושנה"‬
  (קרדיט צילום: בועז בן ארי)

אירוע הוקרה במעמדם של עשרות רבנים בכירים מהציונות הדתית נערך הערב (שלישי) בשכונת בית וגן בירושלים לכבודו של רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן.

בין הרבנים שנטלו חלק באירוע ניתן היה להבחין ברב זלמן מלמד, הרב נחום רבינוביץ', הרב דוב ליאור, הרב יהושע רוזן, הרב חיים דרוקמן והרב יעקב אריאל.

רבה של ירושלים הרב אריה שטרן אמר בפתח דבריו כי הוא נרגש לראות את זקני רבני הציונות הדתית שיושבים באולם .

לדבריו: "תודה גדולה נתונה לסגן השר הרב אלי בן דהן שעסק רבות בתהליך הבחירות לרבנות ירושלים ותרומתו גדולה מאוד בתהליך חשוב שנועד לצבוע את הרבנות ולא להתבייש בציונות הדתית. מגיעה לנו אפילו אפליה מתקנת, שרבותינו לצערי לא זכו להיות חלק מהחיים הציבוריים ועכשיו זה מתוקן".

לדברי הרב שטרן פעולותיו של סגן השר במהפכה שהוא מחולל בעולם הרבנות היא החזרת עטרה ליושנה של הציונות הדתית: "אני מתרגש מאוד לשבת על כיסא שעליו ישב מורנו ורבנו הרב אברהם יצחק קוק זצוק"ל", אמר.

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן שנשא דברים לאחר מכן אמר כי מצטרף לכל הברכות והאיחולים של הרב שטרן. ״מאז כהונתו של מורינו הרב קוק כרבה הראשי של ירושלים, לא זכינו להחזיר עטרה ליושנה עד לבחירתו של הרב אריה לכהן כרבה של ירושלים״.

הרב דרוקמן אף התייחס לאופן בחירתו של הרב שטרן ואמר כי "קדמה לוועדה החלטה של יותר ממאה רבנים שבחרו מתוך כל תלמידי החכמים בדור את הרב אריה שטרן להיות רבה של ירושלים. הועדה היתה רק חותמת רישמית להחלטה".

"כאשר השה ברח למשה רבינו. יצא מהעדר והלך לבדו. זה היה נראה משונה. אבל במציאות זה היה לעבר הבאר. זה היה בגלל שהוא היה צמא וכשאנחנו רואים בציבור בריחה מירושלים, בריחה מארץ ישראל, בריחה מתורת ישראל. זה בגלל שאנשים צמאים. מחפשים את עצמם בתאילנד. ואח״כ חוזרים שם בתשובה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מדהים כיצד הרב בן דהאן גייס את כל הרבנים ערב פריימריס.
סתם | 13-01-2015 23:53
לתמוך בו בעצם. אם זה לא קרדום לחפור בו אז מה זה כן?
2
למה לא רואים בתמונה את גדול הדור הרב ברוך אפרתי?
| 14-01-2015 8:32
3
מי זקן הרבנים?
שמוליק | 14-01-2015 9:20
ממתי נהיה הרב דרוקמן "זקן הרבנים" עם כל הכבוד הוא ראש ישיבה ומעולם לא נבחר לרב של עיר או כחבר במועצת הרבנות הראשית ! אז בבקשה אל תפזרו כתרים לא מדויקים . מבלי לפגוע בזכויותיו אולי כ"זקן" ראשי ישיבות בני עקיבא אבל לא "זקן"רבני הציונות ....
4
הכל יפה
ברוך | 14-01-2015 20:52
רק שנדמה לי שהרב קוק היה חרדי, זה שמשהו החליט לאחר מותו "לשים" לו כיפה סרוגה, לא משנה את העובדות. בהחלט יאמר, השקפתו לא זכתה לתמיכה רבה בציבור שלו= החרדי!
5
תשובה ל-4
ידידיה | 25-02-2015 12:26
התגובה שלך לא רלוונטית, מגזריות לא נמדדת על פי סוג הכיפה. במה הרב קוק היה "חרדי" בדיוק? הוא תמך בעלייה לארץ, בניגוד לאחיו החרדים. הוא תמך בלחימה פיזית על הארץ, בניגוד לאחיו החרדים. הוא תמך בשיתוף פעולה עם החילונים לצורך תקומת עם ישראל בארצו, בניגוד לאחיו החרדים. בנו וממשיך דרכו, הרצי"ה, דיבר רבות על קדושת הארץ ועל האיסור למסור חלקים משטחה, בניגוד לאחיו החרדים. אז אתה לא רוצה לקרוא לו דתי-לאומי? זכותך, תקרא לו איך שבא לך, למשל "קוקניק". אם כך כולנו "קוקניקים" ובוא תרשום את התגובה שלך מחדש.