אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קול באישה: חיילות לא הורשו לשיר "התקווה"

חיילות בלהקה צבאית סיפרו שרס"ר גדוד שבפניו הופיעו ביקש מהן שלא לשיר את ההמנון הלאומי בגלל נוכחות חיילים דתיים במקום. "רס"ר הגדוד הודיע לנו שלא נמשיך את ההופעה שלנו ולא נעלה לשיר את ההמנון כי אנחנו בנות והם רוצים לכבד את בני הישיבות".

קול באישה: חיילות לא הורשו לשיר "התקווה"
  חיילות בצבא (פלאש 90)

להקה צבאית המורכבת משלוש זמרות הופיעה בשבוע שעבר מול 300 חיילים באחת מיחידות צה"ל, ובתגובה כ-15 חיילים חובשי כיפה יצאו מהאולם, כך דווח הערב (ראשון) בחדשות 2 online.

על פי הדיווח, החיילות קיבלו בהבנה את יציאתם של חובשי הכיפה, חוויה שלטענתן מוכרת להם ממקרים דומים בעבר, אך מה שעורר את זעמן היא העובדה שהרס"ר מנע מהן, כך לטענתן, לשיר את ההמנון הלאומי, "התקווה".

בשיחה לחדשות 2 online, סיפרו החיילות כי "קרה לנו הרבה פעמים בעבר שבזמן הופעה שלנו חיילים חובשי כיפה יצאו מהאולם רק בגלל היותנו בנות".

לדברי אחת מחברות הלהקה: "אני מכבדת כל אחד והאמונה שלו אבל ברגע שהסגל הבכיר מעודד את זה, זה פוגע בי ובלהקה שלי".

חברות הלהקה פירטו את השתלשלות האירועים: "בסיום השיר השני שלנו ירדנו לאחורי הקלעים וחיכה לנו רס"ר הגדוד שהודיע לנו בכזאת קלילות כאילו זה הדבר הכי לגיטימי בעולם, שלא נמשיך את ההופעה שלנו ולא נעלה לשיר את ההמנון כי אנחנו בנות והם רוצים לכבד את בני הישיבות".

אחת החיילות סיפרה כי בשיחה עם אחד הקצינים שנכחו במקום היא שטחה בפניו את התחושה הקשה של הפגיעה על עצם היותה אישה:  "הבדילו אותנו בגלל שאנחנו נשים. ביטלו אותנו בגלל שהעדיפו לכבד מספר מצומצם של אנשים שהחליטו לצאת, והשפילו אותנו ודחקו אותנו לפינה עוד יותר".

עם זאת, החיילת סיפרה כי הקצין לא גילה הבנה אלא אמר לה: "את חיילת בצה"ל ולכן את תעשי מה שאני אומר לך! אני אזמין את מי שבא לי, ואת תשירי מה שאני אגיד לך".

על פי הדיווח בחדשות 2 online, אחת החיילות כתבה בדף הפייסבוק שלה: "הגעתי למצב שאני עומדת שם עם דמעות בעיניים מתחושת ההשפלה שאני בכלל צריכה להסביר להם מה היה לא תקין בהתנהלות שלהם, אז בשתי מילים שיסכמו את הכל – הדרת נשים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "המקרה מוכר ומטופל על ידי המפקדים אשר מקיימים תחקיר בנושא, לכשיסתיים יופקו הלקחים. הדרת נשים אינה עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
אז תבכי, למה אתן הנשים לא מתחשבות....
יניב | 11-01-2015 20:32
ברגשות הדתיים? אתן יודעות שאנחנו שומרים על ההלכה, אז למה מלכתחילה לקחת את זה ללב? תקבלו את זה שאותן גברים שיוצאים לא עושים זאת במטרה לפגוע בכן או לזלזל בכן, הם פשוט שומרים על ההלכה היהודית. אני לא מבין למה מלכלתחילה לא מאפשרים לבנים דתיים פשוט לא להיות נוכחים בערבי שירה טיפשיים האלה, אפשר לחשוב שזה ישפיע על ביצוע התפקוד של החיילים.
2
לא לוקחות ללב. סתם הצגה!
שימי | 11-01-2015 20:52
נו באמת. הקוזאק הנגזל. לא החיילים פגעו בחיילות, אלא ההיפך. אילו היה מדובר במוסלמים היו מבינים. אבל אצלנו פועל הכלל: הכה בדוס והצל את המדינה / הצבא.
3
אוי מיסכנה
אסף | 11-01-2015 21:11
4
מה באמת ההלכה לגבי קול אשה -
משה | 11-01-2015 21:33
יש כמה מושגים מקבילים - "מראה אשה ערוה". "קול באשה ערוה". כמו לגבי מראה אשה אסןר להסתכל אפילו באצבע קטנה למטרות ערוה, כך האסור בקול אשה הוא רק אם הגבר מתכוון להנאת ערוה! לכן מפורש בהלכה שמעיקר הדין אשה עולה לתורה במנין גברים, שרה את הברכה וכו'. הבעיה שכל הרבנים האלו כבר מזמן לא מקיימים את היהדות, אלא הם בבחינת: "לא יחפוץ כסיל תבונה כי אם התגלות לבו"!
5
ל-4, איך אני אוהב חילונים שמנסים להבין את ההלכה......
יניב | 11-01-2015 22:19
בוא ותבין, שתורה שבעל-פה נתנה בסיני, כולל "קול באישה ערווה", שאגב לעיקר הדין זה אומר לא רק על זמרה אלא גם על דיבור, אפילו שיח בטל יש להימנע מאשה אז בוודאי שקול זמר. אפילו בתורה אנחנו רואים שמרים יוצאת עם הנשים. אישה יכולה לעלות במקרים מסויימים לתורה אך אינה קוראת בתורה! ברכות התורה אינם נאמרות בטעמים כך שמבחינת זמר אישה אין בעיה. יש בעיה אחרת שאנשים לא מבינים את המושג מפני "כבוד הציבור" וזהו מושג גדול וזה הרבה יותר ממה שזה מתמע בהבנה הראשונית, שזה פשוט לא נעים. ועוד כמה הוכחות הוכיח האחרונים בדבר ועוד האדירו המקובלים בנושא, שיבוא אתה העשב השוטה ותצא נגד כל גדולי ישראל בראשם משה רבנו.
6
נגד הדרת נשים
למך | 11-01-2015 22:55
בעד הדרת חרדים!
7
נשים טובות רק לשירות גברים אצל הדתיים
שיר | 12-01-2015 6:53
וברצינות, דיקטטורה דתית ,בנט הוא ממש לא אח שלי עם כך כי הוא ידאג להשתיק אותי בעתיד כי אני אישה.
8
ל-5 "משום כבוד הצבור" הכוונה שבמקור אלו שהיו עולים
משה | 12-01-2015 7:26
היו גם כן קוראים. אח"כ בגלל שלא ידעו לקרא, חלק מהעדות נהגו שיהיה בעל קורא. לכן אם אשה תעלה לקרא, זה מראה שהגברים לא יודעים לקרא. בקיצור - "קול באשה" הוא בעיה של הגבר שזה עושה לו משהו, לא בעיה של האשה. מי שיש לו בעיה כזאת, שיצא!
9
ל-8 לא נכון!
יניב | 12-01-2015 22:06
תלמד תלמוד תורה כמו שצריך ותאדיר קצת בפניות התורה כדי להבין שאתה כסיל שלא מבין על מה הוא מדבר. מי אתה בכלל שתצא נגד חכמי התלמוד שאסרו זאת? מי אתה שתצא מול הרמב"ם, מול מר"ן יוסף קארו, מי אתה מול גדולי ישראל שתתיר את מה שגדולי עולם, בעלי ראיית הקודש פסקו שאסור?
10
זה אמיתי ?
משה | 14-01-2015 15:17
לעבור על ההלכה בשביל שירת התקווה (אביזיריהו דעבודה זרה )של נשים ? השם ירחם לאן הגענו ל- 4 יהי רצון שהקב"ה ירחם עלייך ותזכה ליציבות הנפש או שתרשום את שמך ומבטיח להתפלל עליך
11
הרי מקור מפורש שצניעות תלויה בהרגשת הגבר. מי
משה | 15-01-2015 23:38
שאין לו הרהורים אין לו בעיית צניעות - תלמוד בבלי מסכת כתובות דף יז/א רב אחא מרכיב לה אכתפיה ומרקד אמרי ליה רבנן אנן מהו למיעבד הכי אמר להו אי דמיין עלייכו ככשורא לחיי ואי לא לא א"ר שמואל בר נחמני א"ר יונתן מותר להסתכל בפני כלה כל שבעה כדי לחבבה על בעלה תלמוד בבלי מסכת ברכות דף כ/א רב גידל הוה רגיל דהוה קא אזיל ויתיב אשערי דטבילה אמר להו הכי טבילו והכי טבילו אמרי ליה רבנן לא קא מסתפי מר מיצר הרע אמר להו דמיין באפאי כי קאקי חיו
12
ל-11 הכסיל שוב פעם הבאת מקור הקשור......
יניב | 16-01-2015 11:30
בין אישה ובעלה, אהבל! נ.ב. תלמד שולחן ערוך!!!! שם נפסק כל ההלכות מתוך הגמרא ואסור בתכלית האיסור לשמוע קול אישה, יש לך בעית קליטה?
13
ליניב ה"גדייל", רק ה"גדיילים" מדברים בשפה כזו!
משה | 16-01-2015 13:50
אני זוכר את קריאת הקרב של ה"מרן" האשכנזי: "מדאף פאצ'ין". כך מכריעים את ההלכה הגדיילים האמיתיים. יש לך עוד מה ללמוד!
14
ל-13 אם אתה סותר את שולחן ערוך......
דניא | 17-01-2015 18:36
ואת כל הפוסקים שפסקו שאסור לשמוע קול זמר, משמע יש לך בעית אמונה קשה(או שאתה בכלל לא מאמין), בעית לימוד והבנה. תלמד קצת זוהר ומאמר האר"י על קול באישה ערווה, אולי תחכים.
15
הוכחה שגם לאשה אסור לשמוע קול גבר -
משה | 18-01-2015 0:10
מכאן שזה תלןי בכוונה של איסור. בלי כוונה מותר לשמוע קול... ספר חסידים - סימן תריד שלא ישמע קול אשה, והוא הדין לאשה שלא תשמע קול איש, שמכל שהאיש מוזהר אשה מוזהרת.