אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"אל תגיעו לכנס החירום, זה כנס פוליטי"

ראש מכון צומת קורא לרבנים הראשיים, הרב לאו והרב יוסף, שלא ליטול חלק בכנס החירום מחר. "מאורגן ע"י 'ליבה יהודית', ארגון חרד"לי הלוחם באינטנסיביות במפלגת 'הבית היהודי'".

"אל תגיעו לכנס החירום, זה כנס פוליטי"

הרב ישראל רוזן, ראש מכון צומת ומהרבנים הבולטים בציונות הדתית, קורא לרבנים הראשיים, הראשל"צ הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, שלא ליטול חלק בכנס החירום של הרבנים שצפוי להתקיים מחר בבנייני האומה.

הרב רוזן מבהיר כי על אף הפרסומים לפיהם מדובר בכנס שאינו פוליטי הרי שהוא צבוע בצבעים פוליטיים ועל כן אין להשתתף בו.

"למרנן הרבנים הראשיים לישראל – הראשל"צ הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו הי"ו", פתח הרב רוזן את מכתבו לרבנים הראשיים.

לדבריו: "פורסמה קריאה לכנס חירום של רבנים, ביום שני ז' בטבת בבנייני האומה, בענין "החקיקה כנגד התורה והדת בישראל".

הרב רוזן מדגיש כי העיתוי בו נערך הכנס מחייב את הרבנים הראשיים להיעדר ממנו: "כל בר-דעת מבין שמדובר בכנס פוליטי, וכדלהלן: א. העיתוי הנוכחי, עת הכנסת מפוזרת ורשימות מתגבשות לבחירות שיתקיימו בעוד למעלה מחודשיים וחצי, לא מצדיק כנס מחאתי כזה בנושאי חקיקה. ודי בטיעון זה".

הרב רוזן מונה סיבה נוספת בגינה הרבנים הראשיים אינם צריכים ליטול חלק בכנס זה ומבהיר כי "הכנס מאורגן ע"י 'ליבה יהודית', ארגון חרד"לי בתוככי הציונות הדתית, הלוחם באינטנסיביות במפלגת 'הבית היהודי' בכל הקשור לנושאי 'דת ומדינה'"

עוד מוסיף הרב רוזן כי "חלק ניכר מהחתומים על ה'קול קורא' לכנס, ומהרבנים המזוהים עם 'ליבה', קשורים רעיונית למפלגת 'תקומה'. הכנס נועד להגביר את מחאת החלק החרד"לי שהתנגד, ומתנגד, לשילוב 'תקומה' ב'בית היהודי', ותומך, או יתמוך, במפלגה אחרת".

"למרות האמור במודעה שפורסמה כי "הכנס אינו נושא אופי פוליטי ולא תינתן בו במה לפוליטיקאים', הוא בהחלט פוליטי גם אם המארגנים יתפתלו בדרכי הסוואה", קובע הרב רוזן.

"כמי שתומך (כפי שפרסמתי פעמים רבות בהקשרים שונים) ברבנות הראשית לישראל אשר הנכם מכהנים בראשה, אני משמש לפה לרבים מעמיתיי הרבנים בקריאה ובהצעה: אל תקחו חבל בכנס זה! הן בשל הרקע הפוליטי להתכנסותו והן בתוקף מעמדכם הכלל-ישראלי וכראשי רבני ישראל מכל החוגים והשכבות", חתם הרב רוזן את מכתבו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
אני אמנם לא חרדל"י - אבל לא מבין את השנאה הבוערת כלפיהם
שם חם ויפת | 28-12-2014 15:32
מה יש? אסור להיות חרדל"י? אסור להיות חרדי? אסור להיות ערבי? אסור להיות לייט? איפה הסובלנות?
2
כאשר נלחמים בתורה זה לא "פוליטי" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
חרדלניק | 28-12-2014 15:36
הקושיה היא על הבית היהודי, למה הם שותפים בקביעת חוקים נגד התורה. כרבנים הראשיים לישראל, העומדים על כבוד התורה, חובתם להגיע לכנס ולמחות על ביזויי התורה !!!!!
3
אין לערבב פוליטיקה בפוליטיקה
ישעיהו | 28-12-2014 15:44
עולם הערכים שלנו קשור בהחלט לפוליטיקה, כנס בעד ישוב ארץ ישראל הוא כנס פוליטי ולמרות זאת ברור שהרבנים הראשיים צריכים להשתתף בו, לעומת זאת כנס בעד מועמד זה או אחר הוא כנס פוליטי אישי שאין מקום לרבנים להשתתף בו. הכנס הנוכחי מאורגן על ידי גוף רעיוני שמביע מחאתו נגד מפלגת הבית היהודי. המחאה אינה בגלל תפקיד זה או אחר. היא מחאה רעיונית חריפה, ולכן מותר ואף חובה על הרבנים הראשיים להשתתף בה למרות שהיא מכוונת כנגד מיפלגה זו או אחרת
4
זה מדהים, כנס הרבנים מתכנס על הפגיעה החמורה
סתם אני | 28-12-2014 16:24
המתרחשת בכנסת בדמותה היהודית של המדינה בשטחים רבים. איך יכול רב לצאת נגד זה? או שמא הפער בין יהדותו של הרב רוזן וחבריו לבין החרד"לים הוא עד כדי כל עמוק. זה עצוב וזה מפחיד. שלושה זרמים אורתודוקסים (בינתיים) ושנאה כ"כ גדולה שזה מדהים.
5
מתבייש ברב רוזן
חיים מנדלוביץ | 28-12-2014 18:05
עד כמה ניתן ללכת עקום ורחוק מן האמת. את אשר טיהרתם טמאתי ואת אשר טימאתם טיהרתי!
6
הכנס הוא למי שחשובה לו הרבנות הראשית
דוד | 28-12-2014 18:17
הכנס נועד לחזק את הרבנות הראשית ולקום כנגד מתנגדיה. אם אתה מרגיש והבית היהודי מרגישים שזה בא כנגדם, אז זה כנראה מראה שהם חלק מאלה שמנסים להלחם ולהחליש את הרבנות הראשית. עכשיו תחליט למי אתה שייך. למי שנלחם ברבנות או למי שמנסה לחזק אותה. לא מעניינת אותך המטרה אלא מי משתתף. אם יש שם אנשים המכונים "חרדלים" אז לא מעניין אותך מה הם יגידו - דבר ראשון אתה תתנגד ותלחם. רחמנות עליך.
7
איזה אדם רע וקנאי צריך להיות לכתוב כך
נריה | 28-12-2014 19:13
הוא מתדרדר מטור לטור
8
לא משנה מה הרב רוזן אומר. צריך לשאול את גדול הדור
| 28-12-2014 19:36
הרב ברוך אפרתי!
9
כבוד הרב אני לא מבין.....
מתלמידי מתיתיהו | 28-12-2014 20:02
ערב טוב כבוד הרב. צר לי אבל קשה לי מאוד לשמוע את דבריך. וכי פגיעה ביקר ובמקודש לנו מכל זוהי פוליטיקה?? מנסים לפגוע בתורתנו ובאחדותנו ואנחנו נעמוד מן הצד ונדום?! לא עת לשתוק העת הזאת, זוהי העת לזעוק בקול גדול מי לה' אלי!! ולהלחם בכל עוז בכל המנסים לפגוע בנשמת אפינו!!!
10
אני לא חרדלי אבל זה כנס נפלא!!
יוסי | 28-12-2014 21:37
11
רב שמתעסק בפוליטיקה.
ד. לאו | 28-12-2014 21:40
אתה בעצמך מתעסק בקומבינות של פוליטיקאים. אלא שאותך לא בחרו לרב בשום מקום. הרבנים הראשיים והמקומיים לא מתעסקים ב לכתוב מאמרים עם מי הבית היהודי צריך להתאחד, יש להם אחריות לדאוג למה שהם נבחרו בשבילו.
12
הרב רוזן צודק ואני מצטרף לקריאתו!
אורי בנק | 29-12-2014 11:01
תגובתי לכנס הרבנים שיתקיים הערב בנייני האומה: במקום לחבור לקיצוניים שברבנים החרדים המתנגדים לכל שינוי ולכל שיפור, על רבני הציונות הדתית לעמוד בראש המחנה ולהוביל את השינויים הדרושים בנושאי דת ומדינה, בכלים ההלכתיים שהשתמשו בהם רבנים בכל הדורות. מאז ומעולם התפקיד של רבני ישראל היה לנצל את כלי ההלכה המצויים בידיהם כדי למצוא פתרונות עבור עמך ישראל בדורם, כדי לקרבם לתורה. אסור לנו ללכת שבי אחרי רבנים המפנים עורף לציבור החילוני והמתנשאים מעליהם ובמיוחד בתקופה הנוכחית כאשר כל כך הרבה חילונים חפצים להתקרב למסורת ישראל. להפך, יש לנו חובה דתית לגשר על הפערים ולהוות, כלשונו של השר יוסף בורג, המקף המחבר בין הציוני לדתי. ראש מכון צומת, הר' ישראל רוזן, הוא דוגמה מובהקת לרב המשתמש בכלי ההלכה כדי לענות על צורכי השעה, והוא קרא לרבנים הראשיים לא להשתתף בכנס הזה. אני מחזק את ידיו ומצטרף לקריאתו.
13
לא שאלנו אותך!
י. יוסף וד. לאו | 29-12-2014 12:16
תודה לרב הנכבד! בדיוק את אותה עצה קיבלנו מעליזה לביא/ציפי לבני/נפתלי בנט ואחיו (לשעבר?)/שי פירון/ צהר/ בית הלל/זהבה גלאון/ ועוד חברים טובים שקשורים ל"שתיל". אתם ממש חכמים, אבל אנחנו צריכים לעשות את העבודה שלנו! לשמור על הרבנות!
14
????
..... | 29-12-2014 22:36
ממתי אורי בנק יודע מה היה בכל הדורות יותר מרבני ישראל
15
איזה אומץ! כל הכבוד. החרד"לים הופכים ליותר ויותר -
שפוי | 30-12-2014 7:55
לא רלוונטים לעם ישראל. חבל. כלל ישראל, מסתבר, זה מושג מהם והלאה.