אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מסיקה משתף פעולה עם חוקריו באופן מלא"

במועצה האזורית שומרון מנסים לשדר עסקים כרגיל למרות חקירתו של ראש המועצה גרשון מסיקה במוערבות בפרשת השחיתות שהותרה לפרסום הבוקר.

"מסיקה משתף פעולה עם חוקריו באופן מלא"
  מסיקה באולפן גלי ישראל (ארכיון, יח"צ)

במועצה האזורית שומרון מנסים לשדר בצהריים (ד') עסקים כרגיל למרות חקירתו של ראש המועצה גרשון מסיקה במוערבות בפרשת השחיתות שהותרה לפרסום הבוקר, בה נחקרה גם סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו.

"ענייני המועצה האזורית שומרון ממשיכים להתנהל באופן מסודר ללא קשר לחקירה המתנהלת. לבקשתו של ראש המועצה, גרשון מסיקה, מ"מ ראש המועצה יוסי דגן, ממלא את מקומו", מסרה דוברת המועצה דינה כהן.

המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו של מסיקה בעשרה ימים, אולם הוא אינו מוגדר כחשוד המרכזי בפרשה.

בנושאי החקירה, עליהם עדיין קיים צו איסור פרסום, נמסר מצוות יועצי התקשורת של מסיקה, באופן כללי: "מר מסיקה משתף פעולה עם חוקריו באופן מלא. החשדות המופנים כלפיו אינו קשורים לתיפקודו כראש מועצה בקדנציה הנוכחית או הקודמת. הנושאים לגביהם תושאל עוסקים בדוחות כספיים ישנים של החברה לפיתוח השומרון, דוחות אשר נבדקו ע״י אנשי מקצוע ואף הגיעו לבית המשפט שפסק בעניין באופן ברור ודחה את התביעה הנגזרת שהוגשה בעניין זה. בשל כך, ולאור העובדה כי מר מסיקה משתף פעולה למען מיצוי החקירה בעניינו, אנו משוכנעים שאין כל הצדקה לבקש הארכת מעצר או להגבילו באופן כלשהו."

הבוקר הותר לפרסום כי לאחר חקירה סמויה, תוך הפעלת כלים מודיעיניים וחקירתיים מגוונים ומתקדמים של יחידה 433 בוצעו מעצרים של כ-30 אנשי ציבור, זאת לאחר שעלה חשד כי החשודים חברו יחדיו ופעלו באופן שיטתי לקידום ענייניהם הפרטיים והציבוריים ולקבלת כספים לצרכים אישיים וזאת תוך ביצוע עבירות שונות, באופן שפגע מהותית במנהל התקין בתחומי עיסוקם.

בין החשודים שורה של נושאי תפקידים בכירים בשירות הציבורי, ובהם סגנית השר פאינה קרשנבאום, השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב, ראשי מועצות מקומיות, מנכ"ל משרד ממשלתי, שר לשעבר, בכירים בתאגידים ציבוריים ופעילים פוליטיים.

החקירה הסמויה חשפה, על פי החשד, קיומה של שיטת פעולה מאורגנת, לפיה החשודים או מי מטעמם העבירו במסגרת תפקידם הציבורי, סכומי כסף ניכרים מהקופה הציבורית לגופים מתוקצבים ולרשויות שונות שלא כדין, וזאת בתמורה למתן טובות הנאה שונות לחשודים ולמקורביהם, בין היתר באמצעות מינויים, תשלומים ועוד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו