אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

וינשטיין: "לא להחליף את דנינו לפני הבחירות"

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שיגר מכתב לשר לבטחון פנים ובו הוא דוחה את בקשתו למינוי מחליפים למפכ"ל המשטרה ולנציב בתי הסוהר. "יש להימנע ממינויים של קבע למשרות כדוגמת אלו בתקופת בחירות".

וינשטיין: "לא להחליף את דנינו לפני הבחירות"
  אהרונוביץ' ודנינו (מתוף דף הפייסבוק של יצחק אהרונוביץ')

היועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין יהודה וינשטיין, שיגר היום (ראשון) לשר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו) מכתב ובו הודעה כי לאחר שנבחנה בקשתו לאפשר לממשלה הנוכחית למנות את מחליפיהם של המכהנים בתפקיד מפכ"ל המשטרה ונציב שירות בתי הסוהר על אף תקופת בחירות, אין מקום לאשר את המבוקש.

לדברי וינשטיין, הצורך בביצוע מינויים של קבע לתפקיד מפכ"ל המשטרה ונציב שירות בתי הסוהר בעת הזו אינו גובר במשקלו על "דרישת האיפוק" שעל הממשלה לגזור על עצמה, המתחייבת מהיותה בגדר ממשלת מעבר.

היועץ המשפטי לממשלה קבע כי ראוי להותיר את ההכרעה בעניינים חשובים אלו לממשלה הבאה שתיכון לאחר הבחירות.

המשמעות המיידית של החלטת ויינשטיין היא ששני האישים, הן מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, והן נציב בתי הסוהר, ניצב אהרון פרנקו, ימשיכו בתפקידם עוד מספר חודשים לאחר סיום כהונתם המיועדת.

נבהיר כי תקופות כהונתם של דנינו ופרנקו צפויות להסתיים בתחילת חודש מאי, כחודש וחצי לאחר מערכת הבחירות.

"נכון לעתה, טרם נבחרו על-ידי השר המועמדים שעליהם יבקש להמליץ לממשלה, וממילא טרם נבחנה מועמדותם של אלו על-ידי הוועדה המייעצת וטרם אושרו המינויים על-ידי הממשלה", כתב ויינשטיין והוסיף כי "בנסיבות אלו, ככלל, חל הכלל האמור לעיל שלפיו יש להימנע ממינויים של קבע למשרות כדוגמת אלו בתקופת בחירות, זולת אם קיים צורך חיוני באיושן המיידי באופן קבוע אשר לא ניתן להביאו על סיפוקו באמצעות פתרון סביר והולם אחר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו